حزب جاستین ترودو برنده انتخابات پارلمانی کانادا شد | DW | 21.09.2021

30/06/1400 09:53:00 ق.ظ

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

جاستین ترودو, انتخابات پارلمانی کانادا

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

حزب لیبرال کانادا که جاستین ترودو نخست‌وزیر نیز عضو آن است، در انتخابات پارلمانی این کشور با به دست آوردن بیشترین کرسی‌ها برنده شد. بر اساس اولین نتایج شمارش آرا این حزب توانسته ۱۵۶ کرسی در پارلمان را به دست آورد.این نتیجه اما آن چیزی نبود که ترودو می‌خواست. او علیرغم مخالفت‌ها و نیز در دوران پاندمی کرونا انتخابات را با این امید برگزار کرد که حزبش اکثریت مطلق را به دست آورد و او دیگر ناچار به اداره یک دولت اقلیت نباشد. برای به دست آوردن اکثریت مطلق باید ۱۷۰ کرسی به دست آید.

به گزارش شبکه تلویزیونی CBC بعد از حزب لیبرال، حزب محافظه‌کار ارین اوتوله حدود ۱۲۲ کرسی پارلمان را کسب کرده است. حزب دموکرات‌های جدید که مشی چپ میانه دارد نیز حدود ۲۹ کرسی را کسب کرده است. حزب سبزها تنها دو کرسی به دست آورده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

این مردک سوسیالیست، کی لیبرال شد، ما نفهمیدیم. به غیراز کانادا خبر دیگری مثلا در رابطه با ایران اتفاق نیفتاده مثلا رئیسی_جلاد_۶۷ یا برگذاری کنفرانس ایران آزاد با شرکت پمپئو و یا تظاهرات در استکهلم سوئد بر علیه رژیم جنایتکار آخوندها جمهوری اسلامی بخاطر نسل کشی و جنایت علیه بشریت و یا خراب کردن سرپناه زن بلوچ توسط سپاه؟!

aliferferi ارزش سنگ ریزه رو داشت:) خاک بر سرت کانادا خاک ثابت کردید در سرزمین ازاد بود انسان را عاقل نمیکند خر هر کجا رود خر است

پارلمان لبنان با رای‌اعتماد به دولت جدید به ۱۳ ماه خلاء سیاسی پایان دادجلسه بررسی برنامه دولت جدید و رای اعتماد به آن در پارلمان لبنان قرار بود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی آغاز شود اما به دلیل قطع برق با حدود یک ساعت تاخیر تشکیل شد.

قتل یک کولبر به دست نیروهای نظامی در سردشت

فدراسیون بین المللی خبرنگاران: ۱۵۳ رسانه در افغانستان «به اجبار» دست از کار کشیده‌انددر حالی که تنها شش هفته از روی کار آمدن طالبان می‌گذرد، فدراسیون بین المللی خبرنگاران می‌گوید در همین مدت کوتاه ۱۵۳ رسانه در افغانستان اجباراً دست از کار کشیده‌‌اند و هزاران تن از فعالان این عرصه بیکار شده‌اند.

اسکوچیچ باز هم دست به دامن لژیونرها می‌شودتعطیلی ادامه‌دار لیگ برتر، باعث دوری برخی از ملی‌پوشان از شرایط مسابقه شده و این مشکل در دو دیدار آینده تیم ملی هم گریبان برخی از شاگردان اسکوچیچ را می‌گیرد.

یک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران / با صبوری و مهربانی پاسخگوی نیاز این بیماران باشیمیک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران وزیر بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر وجود دارند که با توجه به پاندمی کرونا و عوراض ناشی از آن بی تردید این آمار بیشتر شده است. مبارکه یه بار دیگه بی زحمت بشمارین شاید یک میلون سالم داریم الباقی مخ ملاج حافظه فتیله تعطیله این آمار که خیلی خیلی وحشتناکه!!

ادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج_صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپ ◾️ توماج صالحی، خواننده جوان موسیقی رپ او روز دوشنبه ۲۲ شهریور پس از هجوم نیروهای امنیتی ایران به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است ⬇️ بیشتر بخوانید: بدون شک با اون اسپانیایی(بارسلونی) قرار مدار گذاشته بودن، با هم برن زندان

جاستین ترودو حزب لیبرال کانادا که جاستین ترودو نخست‌وزیر نیز عضو آن است، در انتخابات پارلمانی این کشور با به دست آوردن بیشترین کرسی‌ها برنده شد.Aa پارلمان لبنان دوشنبه شب در پایان جلسه‌ای هشت ساعته به دولت نجیب میقاتی، نخست‌وزیر جدید این کشور رای اعتماد داد.استان‌وایر- در ادامه  روند بدون توقف کشتار کولبران به دست نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در استان‌های غربی ایران، یک کولبر دیگر نیز هدف قرار گرفت و جان خود را از دست داد.به گزارش این فدراسیون،‌ این تغییر زندگی و کار هفت هزار نفر از کارکنان رسانه‌های افغانستان را تحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس اولین نتایج شمارش آرا این حزب توانسته ۱۵۶ کرسی در پارلمان را به دست آورد. این نتیجه اما آن چیزی نبود که ترودو می‌خواست. این در حالی است که ۱۵ نماینده به دولت جدید رای اعتماد ندادند. او علیرغم مخالفت‌ها و نیز در دوران پاندمی کرونا انتخابات را با این امید برگزار کرد که حزبش اکثریت مطلق را به دست آورد و او دیگر ناچار به اداره یک دولت اقلیت نباشد. گزارش شده که جسد وی هم‌اکنون در بیمارستان سردشت نگهداری می‌شود و به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. برای به دست آوردن اکثریت مطلق باید ۱۷۰ کرسی به دست آید. دولت حسان دیاب، نخست‌وزیر پیشین لبنان به دنبال انفجار شدیدی که روز چهار اوت (۱۴ مرداد) سال گذشته در بندر بیروت روی داد استعفاء داده بود. به گزارش شبکه تلویزیونی CBC بعد از حزب لیبرال، حزب محافظه‌کار ارین اوتوله حدود ۱۲۲ کرسی پارلمان را کسب کرده است. سازمان ملل می گوید ۱۸ میلیون افغانستانی به کمک‌های غذایی و ۹ میلیون نفر دیگر به آب آشامیدنی سالم نیاز دارند و ارتباط نهاد‌های امدادرسان با طالبان یک ضرورت است.

حزب دموکرات‌های جدید که مشی چپ میانه دارد نیز حدود ۲۹ کرسی را کسب کرده است. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است نمایندگان پارلمان را در محوطه بیرون ساختمان در انتظار پایان خاموشی و آغاز جلسه پارلمان نشان می‌دهد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. حزب سبزها تنها دو کرسی به دست آورده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید جاستین ترودو، نخست وزیر ۴۹ ساله کانادا امید داشت که به دلیل موفقیت نسبی‌اش در مقابله با همه‌گیری کرونا بتواند اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد. دولت جدید لبنان پس از یک سال کشمکش سیاسی تشکیل شد تاخیر در تشکیل دولت جدید لبنان طی ماههای گذشته به بحران اقتصادی در این کشور دامن زد. نظرسنجی‌های پیش از انتخابات نیز برای حزب لیبرال بسیار شکننده بود. انتقاد مخالفان احزاب دیگر و کاندیداهای اصلی آنها دولت ترودو را به این دلیل که علیرغم موج چهارم کرونا و دولت اقلیتی نسبتا باثبات به دنبال به دست آوردن اکثریت مطلق است، نکوهش می‌کنند. بسیاری از شهروندان لبنان طبقه حاکم بر این کشور را عامل بحران مالی و اقتصادی کنونی می‌دانند.

به عقیده آنها زمانی که باید صرف مقابله با همه‌گیری کرونا می‌شد با این انتخابات به هدر رفت و همچنین سلامتی رأی‌دهندگان به خطر افتاد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در کانادا که از نظر مساحت دومین کشور بزرگ دنیاست و ۳۸ میلیون جمعیت دارد، ۳۳۸ حوزه انتخاباتی وجود دارد. نجیب میقاتی وعده داده است که همزمان با از سرگیری مذاکرات با این نهاد بین‌المللی طرحی برای احیای اقتصاد لبنان تهیه خواهد کرد. در این میان اما مهمترین نقش را مناطقی ایفا می‌کنند که در حاشیه شهرهای بزرگ مثل تورنتو، مونترال و ونکوور هستند، چیزی شبیه ایالت‌های چرخشی (Swing state) در آمریکا. جاستین ترودو از سال ۲۰۱۵ نخست وزیر کاناداست  و از سال ۲۰۱۹ دولت اقلیت را تشکیل داده است (دولتی که اکثریت مطلق را ندارد). در کانادا به طور سنتی تشکیل دولت اقلیت بر ائتلاف اولویت دارد و زمانی که حزبی نتواند اکثریت مطلق را به دست آورد، به جای ائتلاف با احزاب دیگر دولت موسوم به اقلیت را تشکیل می‌دهد.

این دولت اما هردوسال یک‌بار باید انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار کند تا دوباره تایید شود. پاییز سال ۲۰۱۹ آخرین انتخابات برگزار شد و لیبرال‌ها توانستند ۱۵۷ کرسی به دست آورند. حزب محافظه‌کار نیز ۱۲۱ کرسی به دست آورد. لیبرال‌ها به طور تاریخی بیشترین دولت‌ها را در کانادا داشته‌اند. در انتخابات کنونی علاوه بر موضوع تغییرات اقلیمی، موضوعات داخلی مثل بالا رفتن هزینه‌های زندگی و نیز نظام بهداشتی و درمانی از موضوعات اصلی بودند.

بر اساس نظرسنجی‌های انجام‌شده و نیز نظر کارشناسان، ترودو علیرغم برخی موفقیت‌های سیاسی، در میان بخشی از مردم کانادا اعتبارش را تا اندازه‌ای از دست داده است. این به دلیل وعده‌های بزرگی است که او داده ولی به آنها عمل نکرده است. .