جاستین ترودو, انتخابات پارلمانی کانادا, کانادا

جاستین ترودو, انتخابات پارلمانی کانادا

حزب جاستین ترودو برنده انتخابات پارلمانی کانادا شد | DW | 21.09.2021

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

21/09/2021 09:53:00 ق.ظ

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

حزب لیبرال کانادا که جاستین ترودو نخست‌وزیر نیز عضو آن است، در انتخابات پارلمانی این کشور با به دست آوردن بیشترین کرسی‌ها برنده شد. بر اساس اولین نتایج شمارش آرا این حزب توانسته ۱۵۶ کرسی در پارلمان را به دست آورد.این نتیجه اما آن چیزی نبود که ترودو می‌خواست. او علیرغم مخالفت‌ها و نیز در دوران پاندمی کرونا انتخابات را با این امید برگزار کرد که حزبش اکثریت مطلق را به دست آورد و او دیگر ناچار به اداره یک دولت اقلیت نباشد. برای به دست آوردن اکثریت مطلق باید ۱۷۰ کرسی به دست آید.

ایران ورود کامیون به قره‌باغ را ممنوع کرد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: دشمن جرات تهدید سخت ندارد/ ‌‌دنیا امروز روی "‌ایران قوی" حساب باز کرده است- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم | Tasnim نادر انقطاع، فیزیکدان ایرانی-آمریکایی و پیشگام فناوری نانو _ به عبارت دیگر

به گزارش شبکه تلویزیونی CBC بعد از حزب لیبرال، حزب محافظه‌کار ارین اوتوله حدود ۱۲۲ کرسی پارلمان را کسب کرده است. حزب دموکرات‌های جدید که مشی چپ میانه دارد نیز حدود ۲۹ کرسی را کسب کرده است. حزب سبزها تنها دو کرسی به دست آورده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جاستین ترودو، نخست وزیر ۴۹ ساله کانادا امید داشت که به دلیل موفقیت نسبی‌اش در مقابله با همه‌گیری کرونا بتواند اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد. نظرسنجی‌های پیش از انتخابات نیز برای حزب لیبرال بسیار شکننده بود. headtopics.com

انتقاد مخالفاناحزاب دیگر و کاندیداهای اصلی آنها دولت ترودو را به این دلیل که علیرغم موج چهارم کرونا و دولت اقلیتی نسبتا باثبات به دنبال به دست آوردن اکثریت مطلق است، نکوهش می‌کنند. به عقیده آنها زمانی که باید صرف مقابله با همه‌گیری کرونا می‌شد با این انتخابات به هدر رفت و همچنین سلامتی رأی‌دهندگان به خطر افتاد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر کانادا که از نظر مساحت دومین کشور بزرگ دنیاست و ۳۸ میلیون جمعیت دارد، ۳۳۸ حوزه انتخاباتی وجود دارد. در این میان اما مهمترین نقش را مناطقی ایفا می‌کنند که در حاشیه شهرهای بزرگ مثل تورنتو، مونترال و ونکوور هستند، چیزی شبیه ایالت‌های چرخشی (Swing state) در آمریکا.

جاستین ترودو از سال ۲۰۱۵ نخست وزیر کاناداست  و از سال ۲۰۱۹ دولت اقلیت را تشکیل داده است (دولتی که اکثریت مطلق را ندارد).در کانادا به طور سنتی تشکیل دولت اقلیت بر ائتلاف اولویت دارد و زمانی که حزبی نتواند اکثریت مطلق را به دست آورد، به جای ائتلاف با احزاب دیگر دولت موسوم به اقلیت را تشکیل می‌دهد. این دولت اما هردوسال یک‌بار باید انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار کند تا دوباره تایید شود.

پاییز سال ۲۰۱۹ آخرین انتخابات برگزار شد و لیبرال‌ها توانستند ۱۵۷ کرسی به دست آورند. حزب محافظه‌کار نیز ۱۲۱ کرسی به دست آورد. لیبرال‌ها به طور تاریخی بیشترین دولت‌ها را در کانادا داشته‌اند.در انتخابات کنونی علاوه بر موضوع تغییرات اقلیمی، موضوعات داخلی مثل بالا رفتن هزینه‌های زندگی و نیز نظام بهداشتی و درمانی از موضوعات اصلی بودند. headtopics.com

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد اندرو واتسون: 'تأثیرگذارترین' فوتبالیست سیاه‌پوستی که فراموش شد - BBC News فارسی تصمیم‌گیری سران قوا درباره اصلاح ساختار بازار خودرو- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim ادامه مطلب: DW فارسی »

خبرگزاری تسنیم

این مردک سوسیالیست، کی لیبرال شد، ما نفهمیدیم. به غیراز کانادا خبر دیگری مثلا در رابطه با ایران اتفاق نیفتاده مثلا رئیسی_جلاد_۶۷ یا برگذاری کنفرانس ایران آزاد با شرکت پمپئو و یا تظاهرات در استکهلم سوئد بر علیه رژیم جنایتکار آخوندها جمهوری اسلامی بخاطر نسل کشی و جنایت علیه بشریت و یا خراب کردن سرپناه زن بلوچ توسط سپاه؟!

aliferferi ارزش سنگ ریزه رو داشت:) خاک بر سرت کانادا خاک ثابت کردید در سرزمین ازاد بود انسان را عاقل نمیکند خر هر کجا رود خر است

پارلمان لبنان با رای‌اعتماد به دولت جدید به ۱۳ ماه خلاء سیاسی پایان دادجلسه بررسی برنامه دولت جدید و رای اعتماد به آن در پارلمان لبنان قرار بود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی آغاز شود اما به دلیل قطع برق با حدود یک ساعت تاخیر تشکیل شد.

قتل یک کولبر به دست نیروهای نظامی در سردشت

فدراسیون بین المللی خبرنگاران: ۱۵۳ رسانه در افغانستان «به اجبار» دست از کار کشیده‌انددر حالی که تنها شش هفته از روی کار آمدن طالبان می‌گذرد، فدراسیون بین المللی خبرنگاران می‌گوید در همین مدت کوتاه ۱۵۳ رسانه در افغانستان اجباراً دست از کار کشیده‌‌اند و هزاران تن از فعالان این عرصه بیکار شده‌اند.

اسکوچیچ باز هم دست به دامن لژیونرها می‌شودتعطیلی ادامه‌دار لیگ برتر، باعث دوری برخی از ملی‌پوشان از شرایط مسابقه شده و این مشکل در دو دیدار آینده تیم ملی هم گریبان برخی از شاگردان اسکوچیچ را می‌گیرد.

یک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران / با صبوری و مهربانی پاسخگوی نیاز این بیماران باشیمیک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران وزیر بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر وجود دارند که با توجه به پاندمی کرونا و عوراض ناشی از آن بی تردید این آمار بیشتر شده است. مبارکه یه بار دیگه بی زحمت بشمارین شاید یک میلون سالم داریم الباقی مخ ملاج حافظه فتیله تعطیله این آمار که خیلی خیلی وحشتناکه!!

ادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج_صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپ ◾️ توماج صالحی، خواننده جوان موسیقی رپ او روز دوشنبه ۲۲ شهریور پس از هجوم نیروهای امنیتی ایران به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است ⬇️ بیشتر بخوانید: بدون شک با اون اسپانیایی(بارسلونی) قرار مدار گذاشته بودن، با هم برن زندان