حزب جاستین ترودو برنده انتخابات پارلمانی کانادا شد | DW | 21.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حزب لیبرال جاستین ترودو با به دست آوردن ۱۵۶ کرسی پارلمان کانادا برنده انتخابات شد. این حزب اما نتوانست اکثریت قاطع را به دست آورد و با این حساب باید همچنان با دولت اقلیت به اداره کشور ادامه دهد.

حزب لیبرال کانادا که جاستین ترودو نخست‌وزیر نیز عضو آن است، در انتخابات پارلمانی این کشور با به دست آوردن بیشترین کرسی‌ها برنده شد. بر اساس اولین نتایج شمارش آرا این حزب توانسته ۱۵۶ کرسی در پارلمان را به دست آورد.

به گزارش شبکه تلویزیونی CBC بعد از حزب لیبرال، حزب محافظه‌کار ارین اوتوله حدود ۱۲۲ کرسی پارلمان را کسب کرده است. حزب دموکرات‌های جدید که مشی چپ میانه دارد نیز حدود ۲۹ کرسی را کسب کرده است. حزب سبزها تنها دو کرسی به دست آورده است.جاستین ترودو، نخست وزیر ۴۹ ساله کانادا امید داشت که به دلیل موفقیت نسبی‌اش در مقابله با همه‌گیری کرونا بتواند اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد. نظرسنجی‌های پیش از انتخابات نیز برای حزب لیبرال بسیار شکننده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این مردک سوسیالیست، کی لیبرال شد، ما نفهمیدیم.

به غیراز کانادا خبر دیگری مثلا در رابطه با ایران اتفاق نیفتاده مثلا رئیسی_جلاد_۶۷ یا برگذاری کنفرانس ایران آزاد با شرکت پمپئو و یا تظاهرات در استکهلم سوئد بر علیه رژیم جنایتکار آخوندها جمهوری اسلامی بخاطر نسل کشی و جنایت علیه بشریت و یا خراب کردن سرپناه زن بلوچ توسط سپاه؟!

aliferferi

ارزش سنگ ریزه رو داشت:)

خاک بر سرت کانادا خاک ثابت کردید در سرزمین ازاد بود انسان را عاقل نمیکند خر هر کجا رود خر است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پارلمان لبنان با رای‌اعتماد به دولت جدید به ۱۳ ماه خلاء سیاسی پایان دادجلسه بررسی برنامه دولت جدید و رای اعتماد به آن در پارلمان لبنان قرار بود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی آغاز شود اما به دلیل قطع برق با حدود یک ساعت تاخیر تشکیل شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قتل یک کولبر به دست نیروهای نظامی در سردشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فدراسیون بین المللی خبرنگاران: ۱۵۳ رسانه در افغانستان «به اجبار» دست از کار کشیده‌انددر حالی که تنها شش هفته از روی کار آمدن طالبان می‌گذرد، فدراسیون بین المللی خبرنگاران می‌گوید در همین مدت کوتاه ۱۵۳ رسانه در افغانستان اجباراً دست از کار کشیده‌‌اند و هزاران تن از فعالان این عرصه بیکار شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسکوچیچ باز هم دست به دامن لژیونرها می‌شودتعطیلی ادامه‌دار لیگ برتر، باعث دوری برخی از ملی‌پوشان از شرایط مسابقه شده و این مشکل در دو دیدار آینده تیم ملی هم گریبان برخی از شاگردان اسکوچیچ را می‌گیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران / با صبوری و مهربانی پاسخگوی نیاز این بیماران باشیمیک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران وزیر بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر وجود دارند که با توجه به پاندمی کرونا و عوراض ناشی از آن بی تردید این آمار بیشتر شده است. مبارکه یه بار دیگه بی زحمت بشمارین شاید یک میلون سالم داریم الباقی مخ ملاج حافظه فتیله تعطیله این آمار که خیلی خیلی وحشتناکه!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج_صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپ ◾️ توماج صالحی، خواننده جوان موسیقی رپ او روز دوشنبه ۲۲ شهریور پس از هجوم نیروهای امنیتی ایران به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است ⬇️ بیشتر بخوانید: بدون شک با اون اسپانیایی(بارسلونی) قرار مدار گذاشته بودن، با هم برن زندان
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »