حزب آبه پیشتاز در انتخابات مجلس اعیان ژاپن | DW | 21.07.2019

30/04/1398 03:47 ب.ظ

امروز ژاپنی‌ها برای انتخابات مجلس اعیان پارلمان رای می‌دهند. نظرسنجی‌ها حاکی از پیش بودن حزب حاکم است. شینزو آبه با کسب اکثریت کرسی‌ها این شانس را دارد که برنامه خود برای بازنگری در قانون اساسی را محقق کند.

امروز ژاپنی‌ها برای انتخابات مجلس اعیان پارلمان رای می‌دهند. نظرسنجی‌ها حاکی از پیش بودن حزب حاکم است. شینزو آبه با کسب اکثریت کرسی‌ها این شانس را دارد که برنامه خود برای بازنگری در قانون اساسی را محقق کند. این در حالی‌ست که انتظار می‌رود حزب حاکم، حزب لیبرال دموکرات، اکثریت آرا را حفظ کند و نخست وزیرفعلی ژاپن، شینزو آبه، طولانی‌ترین زمامداری را در این کشور برای خود ثبت کند.

به گزارش بلومبرگ، نظرسنجی‌هایی که توسط رسانه‌های ژاپنی صورت گرفته‌اند نشان می‌دهند که حزب لیبرال دموکرات می‌تواند ۱۲۴ کرسی را کسب کند.

حزب لیبرال دموکرات ژاپن، که ریاست آن را شینزو آبه از سال ۲۰۱۲ به‌عهده دارد، درحال حاضر ۱۲۵ کرسی در مجلس اعیان را در اختیار دارد. کسب اکثریت آرا در مجلس، برای تحقق برنامه شینزو آبه در مورد بازنگری در قانون اساسی، که توسط آمریکایی‌ها تدوین شده است و از زمان جنگ جهانی دوم اصلاح نشده، اهمیت زیادی دارد.رقبای آبه در این انتخابات سعی داشتند مانع از آن شوند که حزب حاکم در این انتخابات اکثریت آرا را به‌دست آورد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حزب «ندا» در هلند: جریمه برقع‌پوشان را می‌دهیمI m so sorry for Poland

پمپئو در سالگرد آمیا: حزب الله می‌خواست تا جایی که می‌تواند یهودیان را بکشد♦️پمپئو در سالگرد آمیا: حزب‌الله می‌خواست تا جایی که می‌تواند یهودیان را بکشد آرژانتین روز پنجشنبه و در سالگرد بمبگذاری آمیا، حزب الله را گروهی تروریستی خواند. در بمبگذاری آمیا در سال ۹۴ میلادی، ۸۵ نفر کشته و صدها تن مجروح شدند.

گفتگو| پروفسور امین: از رای به «روحانی» پشیمانم/ توسل به بیگانه برای حل مشکلات ایران احمقانه است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسید حسن امین استاد راهنمای حسن روحانی در دانشگاه گلاسکو و دبیرکل حزب ایران در گفت‌وگو با تسنیم، به تشریح نظرات خود درباره دخالت‌های استعمار در ایران، برجام و عملکرد دولت روحانی پرداخت. ۲/ «دبیرکل حزب ایران»: *این بیست و چند میلیون جمعیتی که به روحانی رأی داده‌اند به این‌خاطر بود که به ما امید دادند مشکلات این کشور با کلیدی که او در دست دارد حل شود *متاسفانه این انتظارات برآورده نشد و ایشان خلف وعده کردند رای_به_روحانی

استقبال بولتون از اقدام آرژانتین در مورد حزب‌الله؛ زمان خاموش کردن نور گروهی که اسمش را «حزب خدا» گذاشته، فرا رسیده استجان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی از اقدام آرژانتین از افزودن حزب‌الله به فهرست گروه‌های تروریستی قدردانی کرد و گفت: زمان خاموش کردن نور چیزی که اسمش را «حزب‌ خدا» گذاشته‌اند، فرا رسیده است

ترامپ مقصر اصلی توقیف نفتکش‌ انگلیس در آب‌های تنگه هرمز استرهبر حزب کارگر بریتانیا گفت که برقراری مجدد توافق هسته‌ای از خلال سازمان ملل برای کاستن از تنش‌ها و خنثی کردن تهدید جنگ در خلیج فارس ضروری است.

بوریس جانسون اسلام را عامل قرن‌ها عقب‌‌ماندگی مسلمانان می‌داندبوریس_جانسون، نامزد ریاست حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیری بریتانیا، پیش‌تر در مطلبی نوشته بود ماهیت اسلام به گونه‌ای است که جلوی پیشرفت را می‌گیرد. بیشتر بخوانید از انتقادها نسبت‌به این اظهار نظر: این حرفهاش رو هیچ مبنایی جز پوپولیستی و جریحه دار کردن احساسات ناسیونالیست های افراطی انگلیسی نیست. معرفی میکنم ایشون یه دلقکه. البته گه به گور محمد بیاد ولی این یکی باید خفه خون بگیره. بروید از قبل از شهردار شدنش تعقیب کنید حرفهاشو میفهمین چقدر پوپولیسته. کاملا درست میگه و میتونیم به عنوان اسلام شناس هم معرفیش کنیم آخ که اگه بوریس جانسون انتخاب بشه چه حالی میده از اونور ترامپ از اینور جانسون ماتحت آخوند جماعت دریده خواهد شد

شهروندان ژاپن امروز یکشنبه ۳۰ تیر (۲۱ ژوئیه) برای شرکت در انتخابات مجلس اعیان پارلمان ژاپن پای صندوق‌های رای می‌روند.

این در حالی‌ست که انتظار می‌رود حزب حاکم، حزب لیبرال دموکرات، اکثریت آرا را حفظ کند و نخست وزیرفعلی ژاپن، شینزو آبه، طولانی‌ترین زمامداری را در این کشور برای خود ثبت کند.به گزارش بلومبرگ، نظرسنجی‌هایی که توسط رسانه‌های ژاپنی صورت گرفته‌اند نشان می‌دهند که حزب لیبرال دموکرات می‌تواند ۱۲۴ کرسی را کسب کند.

حزب لیبرال دموکرات ژاپن، که ریاست آن را شینزو آبه از سال ۲۰۱۲ به‌عهده دارد، درحال حاضر ۱۲۵ کرسی در مجلس اعیان را در اختیار دارد.

کسب اکثریت آرا در مجلس، برای تحقق برنامه شینزو آبه در مورد بازنگری در قانون اساسی، که توسط آمریکایی‌ها تدوین شده است و از زمان جنگ جهانی دوم اصلاح نشده، اهمیت زیادی دارد.رقبای آبه در این انتخابات سعی داشتند مانع از آن شوند که حزب حاکم در این انتخابات اکثریت آرا را به‌دست آورد.

به نوشته بلومبرگ بسیاری از رایدهندگان ژاپنی به جای اینکه با دولتی که از مدتی طولا‌نی‌ بر سرکار است مشکل داشته باشند، آن را برای ثبات کشور ترجیح می‌دهند.