حزب الله لبنان از دولت سعد حریری حمایت کرد

27/07/1398 12:28 ب.ظ

حسن نصرالله: به خیابان‌ها نیامدیم برای اینکه نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز شنبه در واکنش به ناآرامی‌های این کشور از دولت سعد حریری حمایت کرد. وی گفت که در صورت کناره‌گیری دولت «یک یا دو سال طول می‌کشد تا دولت جدید تشکیل شود و ما آنقدر زمان نداریم.او همچنین تاکید کرد که در بحث تشکیل دولت، بیش از وزراء، گروههای سیاسی مهم هستند.

او همچنین تاکید کرد که در بحث تشکیل دولت، بیش از وزراء، گروههای سیاسی مهم هستند. آقای نصرالله در خصوص عدم دخالت حزب‌الله در تظاهرات اخیر گفت: «به خیابان‌ها نیامدیم برای اینکه نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که اگر حزب‌الله به این مساله ورود کند «تا آرام نشدن اوضاع در خیابان‌ها خواهد ماند.» بنا بر گزارش خبرگزاری فارس حسن نصرالله که در شهر بعلبک سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اینکه همه باید در شرایط مهم کنونی لبنان مسئولیت‌پذیر باشند، افزود: «این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت‌ها شانه خالی و بار آن را به دوش دیگران بیندازد و از دولت و مسئولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.» او اقدام برخی افراد در دولت و گروههای سیاسی که قصد کنار کشیدن دارند را «نشانه عدم وجود عرق ملی» دانست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: «هر آنچه در این باره گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ گاه در پی چنین طرحی نیستیم».

ادامه مطلب:
euronews_pe »

موقع نابودی نصرالله رسیده.بزودی بایدبه جهنم بره.خیلی دیرنیس.این جرقه ای بودواسش چه متن روونی پول ملت ایران داره گردن کلفت میکنه و رجز میخونه مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_رژیم_اخوندی تو فقط پول ایرانیهای بدبخت رو بگیر بخور و مثل آخوندها فقط حرف بزن دیگه کاریت نباشه 😂😂 خفه شو حسن شاشو حسن🤭ترسیدی گوگولی. مفت خور گامیش منم مسیح منجی عالم

بیا اون ذات پلید داعشی صفت خودتو نشون میدادی آفرین بر شرفت شیرمرد تو آبروی اعرابی و کوری چشم حسودان حرومزاده بی وطن ، با پول ایران کری میخونه و خط و‌نشون میکشه برا مردم لبنان ... !

تظاهرات گسترده در لبنان در اعتراض به مالیات و اوضاع نابسامان معیشتیمردم لبنان روز پنجشنبه 17 اکتبر 2019 در بیروت و سایر شهرهای این کشور به خیابانها ریختند تا علیه

اعتراض مردم لبنان به وضع مالیات‌های جدیدهزاران لبنانی در اعتراض به برنامه‌های جدید دولت این کشور به خیابان آمده و شعارهایی ضددولتی سر دادند. - خبرگزاری آناتولی

دومین روز اعتراض مردم بیروت به خاطر افزایش مالیات تماس با واتس‌اپ؛ دولت لبنان عقب‌نشینی کرددومین روز اعتراض مردم بيروت به خاطر افزایش مالیات تماس با واتس‌اپ؛ دولت لبنان عقب‌نشینی کرد این اعتراض‌ها همچنین می‌تواند لبنان را به سمت یک بحران سیاسی دیگر سوق دهد. برخی معترضان تهدید کرده‌اند تا زمانی که دولت استعفا ندهد، در خیابان‌ها خواهند ماند.

آشوب در لبنان؛ حریری سه روز به کابینه ائتلافی برای اصلاحات مهلت دادپس از سخنرانی حریری درگیری‌ها نه تنها فروکش نکرد، بلکه بیش از پیش رنگ خشونت به خود گرفت. بنا بر آمار رسمی پلیس از روز پنج‌شنبه تاکنون ۲۴ تن از معترضان شامل ۱۷ نفر در بیروت و ۷ نفر در شهرهای دیگر در جریان اعتراضات زخمی شده‌اند.

سمیر جعجع: حزب الله مسئول نابسامانی‌های اوضاع در لبنان استسمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی شامگاه جمعه 18اکتبر تاکید کرد که آنچه در لبنان در حال وقوع است سمیر جعجع از تو حروم زاده ده تر هم پیدا میشه توی لبنان !؟ ای پست فطرت بوقلمون صفت مرگ_بر_خامنه_ای چح چح

هشدار وزارت خارجه سعودی به اتباع این کشور در خصوص سفر به لبنانوزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 18 اکتبر ضمن هشدار به شهروندان این کشور در خصوص سفر به این یعنی توطئه سعودی محوری در راه است مردم لبنان باید خیلی مواظب باشند

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز شنبه در واکنش به ناآرامی‌های این کشور از دولت سعد حریری حمایت کرد. وی گفت که در صورت کناره‌گیری دولت «یک یا دو سال طول می‌کشد تا دولت جدید تشکیل شود و ما آنقدر زمان نداریم.»

او همچنین تاکید کرد که در بحث تشکیل دولت، بیش از وزراء، گروههای سیاسی مهم هستند.

آقای نصرالله در خصوص عدم دخالت حزب‌الله در تظاهرات اخیر گفت: «به خیابان‌ها نیامدیم برای اینکه نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که اگر حزب‌الله به این مساله ورود کند «تا آرام نشدن اوضاع در خیابان‌ها خواهد ماند.»

بنا بر گزارش خبرگزاری فارس حسن نصرالله که در شهر بعلبک سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اینکه همه باید در شرایط مهم کنونی لبنان مسئولیت‌پذیر باشند، افزود: «این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت‌ها شانه خالی و بار آن را به دوش دیگران بیندازد و از دولت و مسئولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.» او اقدام برخی افراد در دولت و گروههای سیاسی که قصد کنار کشیدن دارند را «نشانه عدم وجود عرق ملی» دانست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: «هر آنچه در این باره گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ گاه در پی چنین طرحی نیستیم».

با این وجود در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروههای سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند.»

حسن نصرالله ایدۀ برگزاری انتخابات زود هنگام را نیز رد و اعلام کرد که این کار چیزی را تغییر نداده و تنها باعث هزینه‌سازی بیشتر از بودجه کشور می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله سخنان خود را اینگونه پایان داد: «بدون شک پیام شما به همه مسئولان رسید و در طی ساعات آتی واتس‌اپ نیز شروع به کار خواهد کرد.»