حریق‌ تازه در اردوگاه پناهجویان؛ اروپا برای یاری بسیج می‌شود | DW | 10.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در اردوگاه پناهجویی موریا در جزیره لسبوس یونان آتش‌سوزی‌های پراکنده رخ داده است و آنچه از زندگی پناهجویان باقی مانده را می‌سوزاند. هزاران ساکن اردوگاه آواره هستند؛ کرونا هم بیرحمانه بر زندگی آنها می‌تازد.

وزیر همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان پیشنهاد کرده است که دولت فدرال هرچه زودتر ۲۰۰۰ پناهجو را از جزیره لسبوس یونان قبول کند. گرد مولر شامگاه چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت گفت که کشورش باید همبستگی انسانی نشان دهد.

او از ناتونی و بی‌عملی کمیسیون اتحادیه اروپا در رسیدگی به معضل اردوگاه‌های مالامال از جمعیت انتقاد کرد و گفت: «معلوم بود که چنین فاجعه‌ای پیش بیاد». او هشدار داد که فاجعه‌های مشابهی در اماکنی مانند بالکان و لبنان و سایر مناطق بحرانی دور از ذهن نیست. در ایالت‌های گوناگون آلمان مشی و رویکرد واحدی وجود ندارد. آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن قصد دارد تا ۱۰۰۰ پناهجو را از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان به این ایالت منتقل کند. این در حالی است که ایالت راینلند فالتس خواهان پذیرفتن ۱۰۰۰ پناهجو برای سراسر آلمان است.

یک همکار سازمان"پزشکان بدون مرز" در پیامی توییتری حریق‌های تازه در اردوگاه و پیرامون آن را تأیید کرده است. «پس از فرو نشستن آتش‌سوزی بزرگ، عده‌ای از ساکنان به اردوگاه برگشتند، اما اکنون بار دیگر آتش مشتعل شده است.» او تأکید دارد: «این محل امن نیست. اردوگاه باید فورا تخلیه شود و ساکنان به یونان یا سایر کشورهای اروپایی منتقل شوند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش‌سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان - BBC News فارسیبزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان آتش گرفت. تا کنون گزارشی از تلفات این آتش‌سوزی منتشر نشده است. مهاجران بلافاصله از این اردوگاه که موریا نام دارد تخلیه شدند. اردوگاه موریا بیش از ۱۳ هزار نفر را در خود جای داده است. این تعداد چهار برابر آمار رسمی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بزرگترین اردوگاه پناهجویان اروپا در آتش سوخت | DW | 09.09.2020شامگاه سه‌شنبه آتش در چند نقطه از کمپ موریا در جزیره لسبوس شعله کشید. موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویان در اروپا است. پناهجویان به کمپ‌های دیگر منتقل شده‌اند. آیا آتش‌سوزی عمدی بوده است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان یونان در آتش سوخت - BBC News فارسیاردوگاه موریا در جزیره لسبوس که بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان در یونان است در پی آتش‌سوزی کاملا تخریب شده و سیزده هزار ساکنش آواره شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران روی موج قرمز سینوسی، برگزاری مراسم اربعین در دستور کار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۹ تجمع اعتراضی در سه روز؛ خلع ید مالک خصوصی نیشکر هفت تپه در دیوان محاسبات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، مانعی در برابر اصلاحات در عراق | DW | 09.09.2020نخست وزیر عراق قول داده است اقتصاد بیمار را بهبود بخشد، با فساد مبارزه کند و پس از سالیان ناامنی و آشوب امنیت را به کشور برگرداند؛ اما گروه‌های مسلح مانعی در راه اصلاحات هستند، از همه بدتر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »