حریق در برخی مراتع جنوب اروپا؛ ایتالیا برای مهار آتش در ساردنیا کمک خواست

26/07/2021 03:46:00 ب.ظ

فرماندار ساردنیا آتش‌سوزی اخیر را «فاجعهٔ بی‌سابقه» خواند و اعلام کرد: «ده هزار هکتار از مراتع نابود شده، خانه و مغازه‌های مردم سوخته و احشام کشته‌شده‌اند.»

آتش سوزی جنگل, آتش سوزی

هزاران هکتار از مراتع و جنگل‌های جنوبی اروپا در روزهای گذشته در کام حریق‌های فصلی فرو رفته است. در پی آتش‌سوزی وسیع در جزیرهٔ ساردنیا در جنوب ایتالیا ، رُم روز یکشنبه برای فرونشاندن آتش از همسایگان خود یاری طلبید جزئیات بیشتر🔽

فرماندار ساردنیا آتش‌سوزی اخیر را «فاجعهٔ بی‌سابقه» خواند و اعلام کرد: «ده هزار هکتار از مراتع نابود شده، خانه و مغازه‌های مردم سوخته و احشام کشته‌شده‌اند.»

فرانسه و یونان با ارسال هواپیماهای آتش‌نشان به یاری ایتالیا شتافته‌اند و در مجموع ۷۵۰۰ آتش‌نشان به همراه ۲۰ هواپیما و ۱۳ بالگرد به این عملیات اطفاء حریق پیوسته‌اند.کاتالونیای اسپانیا نیز از گزند حریق‌های فصلی در امان نماند. ۱۳۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این استان در روزهای گذشته به‌کلی سوخته و ۶۰۰ هکتارِ دیگر از جنگل‌های منطقه نیز در محاصرهٔ آتش پُردود قرار گرفته‌ است. بیش از ۳۰۰ آتش‌نشان به محل اعزام شده‌‌اند و خانواده‌های بسیاری نیز ناگزیر به ترک خانه خود شده‌اند.

حریق در ساردنیاآسیوشیتد پرسبه اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیداز سوی دیگر، آتش‌نشانان فرانسوی شامگاه یکشنبه اعلام کردند حریق کوهستان آلاریک که در روزهای گذشته ۸۵۰ هکتار از مراتع را در کام فرو برده بود، مهارشده اما به‌کلی خاموش نشده، و دست‌کم به پنج روز دیگر نظارت پیوستهٔ آتش‌نشانان نیاز دارد. ۱۲۰ تن از ساکنان این منطقه که از مجبور به تخلیه منازل شده بودند پس از مهار عمومی حریق به محل زندگی خود بازگشته‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

پاکسازی آب دریا از طریق بازیافت مو؛ گام آرایشگران بریتانیایی در حفاظت از محیط زیستاز حدود ۶۰۰ آرایشگاهی که در بریتانیا و ایرلند به بازیافت موهای کوتاه شده مشتریان روی آورده‌اند تاکنون حدود ۵۰۰ کیلو مو به دست آمده است.

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

آذربایجان در حمایت از خوزستان؛ در تظاهرات تبریز چه گذشت؟

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

همچنین تا کنون حدود ۴۰۰ تن نیز در ساردنیا ناچار به تخلیه خانه‌ خود شده‌اند.Aa حدود ۶۰۰ آرایشگاه در بریتانیا و ایرلند طی یک سال اخیر به کمک گروهی از هواداران محیط زیست به بازیافت موهای مشتریان روی آورده اند.به روز شده در: ۲۶/۰۷/۲۰۲۱ رژه دریایی روسیه با ۵۴ کشتی جنگی این کشور و همچنین با حضور چند کشور دیگر از جمله ایران، هند و پاکستان در خلیج فنلاند برگزار شد.به گزارش ایسنا، امروز دوم مرداد در نخستین روز رسمی بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰  نمایندگان ایران در رشته‌های تیراندازی، بدمینتون، بوکس، تکواندو، دوچرخه سواری، قایقرانی، تنیس روی میز، شمشیربازی و والیبال مسابقه دادند.

فرانسه و یونان با ارسال هواپیماهای آتش‌نشان به یاری ایتالیا شتافته‌اند و در مجموع ۷۵۰۰ آتش‌نشان به همراه ۲۰ هواپیما و ۱۳ بالگرد به این عملیات اطفاء حریق پیوسته‌اند. کاتالونیای اسپانیا نیز از گزند حریق‌های فصلی در امان نماند. این در حالی است که از موهای کوتاه شده می توان برای تولید فیلترهای ضدآلودگی آب دریاها، کمپوست کردن و حتی تولید انرژی استفاده کرد. ۱۳۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این استان در روزهای گذشته به‌کلی سوخته و ۶۰۰ هکتارِ دیگر از جنگل‌های منطقه نیز در محاصرهٔ آتش پُردود قرار گرفته‌ است.. بیش از ۳۰۰ آتش‌نشان به محل اعزام شده‌‌اند و خانواده‌های بسیاری نیز ناگزیر به ترک خانه خود شده‌اند. دانشمندان بر این باور هستند که یک کیلو مو می تواند تا هشت لیتر نفت را از آب دریا جذب کند. حریق در ساردنیا آسیوشیتد پرس به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید از سوی دیگر، آتش‌نشانان فرانسوی شامگاه یکشنبه اعلام کردند حریق کوهستان آلاریک که در روزهای گذشته ۸۵۰ هکتار از مراتع را در کام فرو برده بود، مهارشده اما به‌کلی خاموش نشده، و دست‌کم به پنج روز دیگر نظارت پیوستهٔ آتش‌نشانان نیاز دارد. این تیرانداز ۴۱ ساله ایلامی که مسن‌ترین ورزشکار کاروان ایران است، پرستار بوده و توانست رکورد المپیک را نیز در این ماده به نام خود ثبت کند.

۱۲۰ تن از ساکنان این منطقه که از مجبور به تخلیه منازل شده بودند پس از مهار عمومی حریق به محل زندگی خود بازگشته‌اند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این طرح اکنون در بسیاری از کشورها آزمایش شده است. هم‌رسانی این مطلب: .