حرکات نژادپرستانه در فوتبال؛ تقلید صدای میمون این بار برای «سوپرماریو»

14/08/1398 12:24 ق.ظ

تقلید صدای میمون این بار برای «سوپرماریو» و واکنش بی سابقه ستاره سیاه پوست ایتالیا

پس از توهین های نژادپرستانه به ماریو بالوتلی، ستاره باشگاه برشیا، ستاره سیاه پوست ایتالیایی قصد داشت از زمین بازی خارج شود. بالوتلی امسال پس از بیش تر از ۶ فصل بازی در فرانسه و انگلستان بار دیگر به وطن خود ایتالیا بازگشت تا برای برشا در لیگ برتر فوتبال ایتالیا، سری آ، بازی کند.

او که شش سال پیش به دلیل توهین هواداران نژادپرست، «نژادپرستی» را با سیگارکشیدن مقایسه کرده بود و گفته بود: «اگر مردم نخواهند نمی‌توان به نژادپرستی خاتمه داد» در اولین حضور مجدد خود در سری آ بار دیگر هدف اصلی اهانت های نژادپرستانه قرارگرفت.

هواداران ورونا برای او صدای میمون درآورند. او در دقیقه ۵۵ بالاخره واکنش نشان داد و در اوج عصبانیت توپ را به سوی نژادپرستان شوت کرد. داور ابتدا قصد داشت بالوتلی را به دلیل رفتار غیرورزشی جریمه کند. بالوتلی تهدید کرد که زمین را ترک خواهد کرد. بازیکنان هر دو تیم تلاش کردند او را آرام کنند و در عین حال توهین‌های نژادپرستانه را برای ماریانی داور بازی توضیح دهند. داور بازی را متوقف کرد و از مسئولان ورزشگاه خواست اعلام کنند اگر توهین‌های نژادپرستانه ادامه داشته باشد، بازی را لغو خواهد کرد.

بعد از توقفی ۵ دقیقه‌ ای بازی ادامه پیدا کرد و ورونا که قبل از این اتفاقات با نتیجه یک بر صفر پیش بود، اختلاف را به دو رساند. اما بالوتلی با ضربه‌ ای خارق‌ العاده یکی از گل‌ها را جبران کرد، هرچند تلاش او برای پیروزی تیمش کافی نبود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

درخواست فیفا از عراق قبل از دیدار برابر ایران و بحرینفدراسیون بین المللی فوتبال در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق خواستار تامین امنیت در دو دیدار این تیم برابر ایران و بحرین شد. بااین شرایط محبوبیت رهبران ایران وحاج قاسم سلیمانی در عراق انجام بازی در عراق حماقتِ محضِ ومبه مسلخ بردن تیم ملی!!!

سپیده قلیان: داوری بهتر است از وضعیت زندانیان کهریزک و اوین و از خون‌های ۸۸ بپرسدAbdolrezaDavari

بعد از گذشت بیش از یک‌ماه از حملات به تاسیسات نفتی عربستان؛ عرضه اولیه سهام «آرامکو» رسما آغاز شد🔺بعد از گذشت بیش از یک‌ماه از حملات به تاسیسات نفتی عربستان؛ عرضه اولیه سهام «آرامکو» رسما آغاز شد ⚡️ تایید عرضه سهام شرکت نفتی آرامکو که به عنوان غول نفتی جهان شناخته می شود، حدود ۷ هفته پس از حملات فلج کننده به تأسیسات نفتی این کشور انجام شده است. ارزش سهامش افت کرده؟ یک شایعاتی بود که حمله دسیسه‌ای بوده برای بالا کشیدن سهام با قیمت پایین‌تر بزرگترین شانس مردم عربستان این است که برادر امریکا درکشورشان هست که به منافع متحد هم می اندیشد مثل ایران نیست که فقط مستعمره ی منفعت طلبی روس و اروپا باشد

ایران: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از پیش‌ اعلام نخواهد شدهمزمان با اظهارات سخنگوی دولت، مراسم راه‌اندازی و رونمایی زنجیره ۳۰ تایی ماشین‌های «آی‌آر۶» در سایت هسته‌ای نطنز با حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

چهل سال از تسخیر سفارت آمریکا در تهران گذشت؛ مردم چه می‌گویند؟۴۰ سال پیش در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا در تهران را اشغال کردند. اشغال این سفارتخانه تا به امروز بر روابط تهران و واشنگتن سایه انداخته است. بلایی که روسیه سر ملت ایران و با واسطه آیت الله خوئینی ها با یک نامه وزارت خارجه هم میتوان یک سفارت را تغطیل کرد. از دیوار بالا رفتن مسخره گی های پوپولیستیه. 40 th anniversary of taking American spy nest in Tehran inaugurated.

روایتی از موضع رهبر انقلاب درباره «چند همسری»حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی روایت خود از دیدار جمعی از فعالان حوزه خانواده با رهبر انقلاب در مردادماه امسال را بازگو کرد و گفت: در آن دیدار، یکی از حضار در خصوص بحث جمعیت به موضوع تعدد زوجات اشاره کرد که حضرت آقا فرمودند، «من روی این موضوع ملاحظاتی دارم و با توصیه به آن موافق نیستم». در مورد این چی میگه؟ حال آغا سید علی چطور است؟ 🤣🤣💩 مخالف نیست. فقط فعلا اولویتش نیست. مگر میشه آخوند عقب مونده با همچین چیزی مخالف باشه. چرا عورت اسلام را آشکار میکنید! 😂

شعارهای نژادپرستانه بار دیگر لیگ های فوتبال اروپا را در دو روز آخر هفته فرا گرفت و مثل همیشه سری آ ایتالیا میزبان صحنه‌های نژادپرستانه بود. آن هم علیه تنها ستاره رنگین پوست سال های نه چندان دور تیم ملی فوتبال ایتالیا: ماریو بالوتلی، مشهور به «سوپرماریو». طرفداران فوتبال شوت های سرکش و گل های فوق العاده سوپرماریو در یورو ۲۰۱۲ را فراموش نکرده اند.

بالوتلی امسال پس از بیش تر از ۶ فصل بازی در فرانسه و انگلستان بار دیگر به وطن خود ایتالیا بازگشت تا برای برشا در لیگ برتر فوتبال ایتالیا، سری آ، بازی کند. او که شش سال پیش به دلیل توهین هواداران نژادپرست، «نژادپرستی» را با سیگارکشیدن مقایسه کرده بود و گفته بود: «اگر مردم نخواهند نمی‌توان به نژادپرستی خاتمه داد» در اولین حضور مجدد خود در سری آ بار دیگر هدف اصلی اهانت های نژادپرستانه قرارگرفت.

هواداران ورونا برای او صدای میمون درآورند. او در دقیقه ۵۵ بالاخره واکنش نشان داد و در اوج عصبانیت توپ را به سوی نژادپرستان شوت کرد.

داور ابتدا قصد داشت بالوتلی را به دلیل رفتار غیرورزشی جریمه کند. بالوتلی تهدید کرد که زمین را ترک خواهد کرد. بازیکنان هر دو تیم تلاش کردند او را آرام کنند و در عین حال توهین‌های نژادپرستانه را برای ماریانی داور بازی توضیح دهند. داور بازی را متوقف کرد و از مسئولان ورزشگاه خواست اعلام کنند اگر توهین‌های نژادپرستانه ادامه داشته باشد، بازی را لغو خواهد کرد.

بعد از توقفی ۵ دقیقه‌ ای بازی ادامه پیدا کرد و ورونا که قبل از این اتفاقات با نتیجه یک بر صفر پیش بود، اختلاف را به دو رساند. اما بالوتلی با ضربه‌ ای خارق‌ العاده یکی از گل‌ها را جبران کرد، هرچند تلاش او برای پیروزی تیمش کافی نبود.

به جز طرفداران نژادپرست ورونا، سرمربی و مدیر این تیم هم از سوپرماریو و واکنش او انتقاد کردند. ایوان یوریک، سرمربی ورونا، گفت که خبری از توهین و شعارهای نژاپرستانه نبود. مالک باشگاه ورونا هم با حمایت از سرمربی و مدیر این تیم گفت که بالوتلی مسخره شد اما اهانت «نژادپرستانه» ای در کار نبوده است. این در حالی است که شعارها و حرکت‌های نژادپرستانه هواداران تیم ورونا در ویدیوهای بازی ثبت شده است.

بسیاری از بازیکنان بزرگ فوتبال ایتالیا خواسته اند تا فدراسیون فوتبال این کشور، تیم دسته برتری ورونا را مجازات کند.

نژادپرستی یکی از مهم ترین چالش های پیش رو فدراسیون فوتبال ایتالیاست. این پدیده در ایتالیا همانقدر شایع است که در برخی از کشورهای شرق اروپا.

شعارهای نژادپرستانه در دو ماه اخیر بارها در لیگ فوتبال ایتالیا مساله ساز شده است. روملو لوکاکو، ستاره تیم ملی فوتبال بلژیک و باشگاه اینتر که از انگلیس به ایتالیا رفته است یک ماه پیش مورد شدیدترین شعارهای نژادپرستانه قرارگرفت. رحیم استرلینگ، ستاره تیم ملی فوتبال منچسترسیتی هم دو هفته پیش همزمان با بازی تیم ملی فوتبال انگلستان در مقابل بلغارستان در این کشور اروپای شرقی مورد حمله شدید هواداران تیم فوتبال بلغارستان قرارگرفت، تا جایی که رئیس فدراسیون و سرمربی این تیم ناگزیر از سمت خودکناره گیری کردند.