حذف تیم ملی شطرنج مردان ایران در یک قدمی فینال جام ملت­‌های آسیا | DW | 24.10.2020

03/08/1399 03:26 ب.ظ

تیم ملی شطرنج مردان ایران با شکست مقابل تیم ملی استرالیا در دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰، از صعود به فینال بازماند. تیم ملی زنان ایران نیز پیشتر در دیدار یک­‌چهارم نهایی از دور مسابقات حذف شده بود. گفت‌وگو با شایسته قادرپور

تیم ملی شطرنج مردان ایران با شکست مقابل تیم ملی استرالیا در دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰، از صعود به فینال بازماند. تیم ملی زنان ایران نیز پیشتر در دیدار یک­‌چهارم نهایی از دور مسابقات حذف شده بود. گفت‌وگو با شایسته قادرپور https://p.dw.

com/p/3kNou تیم ملی شطرنج مردان ایران که به جمع چهار تیم پایانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا راه یافته بود، روز شنبه ۲۴ اکتبر (۳ آبان) در دور نیمه نهایی در مجموع رویارویی‌های تک نفره در چارچوب دو دیدار رفت و برگشت، تسلیم تیم ملی استرالیا شد.

در حالی که شطرنج‌بازان ایران نخست در بازی رفت مقابل تیم استرالیا با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ پیروز شده بودند، بازی را در دیدار برگشت با حساب ۳.۵ بر نیم، به استرالیایی‌ها واگذار کردند. به این ترتیب تیم ملی ایران در مجموع نتایج تک تک دیدارهای رفت و برگشت، با حساب ۵ بر ۳ بازنده این دیدار مرحله نیمه نهایی شد.

در بازی رفت پویا ایدنی، پرهام مقصودلو و احسان قائم مقامی به نتیجه مساوی در برابر حریفان استرالیایی خود رسیدند. تنها پیروزی این دور توسط محمد امین طباطبایی برای تیم ایران رقم خورد. اما در دور برگشت دیدار با تیم استرالیا، قائم مقامی بازی خود را دوباره به نتیجه مساوی رساند، اما طباطبایی، ایدنی و مقصودلو تن به شکست دادند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

صعود تیم ملی شطرنج مردان ایران به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا | DW | 23.10.2020تیم ملی شطرنج مردان ایران با برتری مقابل تیم ملی سنگاپور، به دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰ راه یافت. تیم ملی زنان ایران اما در دیدار یک‌چهارم نهایی نتوانست از سد تیم ملی اندونزی عبور کند و از دور مسابقات حذف شد.

محدودیت‌های تردد در صورت ابلاغ ستاد ملی کرونا اجرایی می شودوزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آماده اجرای همه پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید وزارت بهداشت از جمله محدودیت‌های تردد در صورت ابلاغ هستیم، گفت: از همه مردم خواهش می‌کنیم در این شرایط که شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش یافته به خاطر خودشان و خانواده‌هایشان هم که شده، مسافرت نروند.

عراق|مصطفی الکاظمی : به هیچ نیروی نظامی بیگانه در خاک کشورمان نیاز نداریم/ حشد شعبی یک سازمان ملی است- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimنخست وزیر عراق: به نیروی نظامی بیگانه نیاز نداریم مصطفی الکاظمی: عراق به هیچ نیروی نظامی بیگانه در اراضی این کشور نیازی ندارد الحشد_الشعبی یک سازمان ملی عراقی است

هر متر مسکن ملی، ۲.۷ میلیون تومان نرخ‌گذاری شد/ از خانه‌های خالی مسکن مهر هم مالیات گرفته می‌شودمعاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: خانه‌های خالی تحویل شده مسکن مهر هم شامل مالیات ستانی می‌شود اما طبق بررسی‌های انجام شده نسبت خالی بودن واحدهای مسکن مهر با سایر مناطق شهری تفاوت معنا داری نمی‌شود و خانه‌های خالی زیادی‌ وجود ندارد.

علت زیر سؤال بردن "آمار رسمی جانباختگان کرونا" از سوی برخی اعضای ستاد ملی چیست؟!- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimعلت زیر سؤال بردن آمار رسمی فوتی‌های کرونا چیست؟! به نظر می‌‌رسد مقامات بهداشتی، به‌جای وضع قوانین سختگیرانه و استفاده از ظرفیت طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی، به ایجاد ترس از ابتلا به بیماری در اذهان عمومی، برای کنترل اپیدمی روی آورده‌‌اند!! طب سنتی 😂😂😂 ظرفیتهای طب سنتی اگه اینقدر بالاست چرا از بیت رهبری شروع نمیکنید که از اسفند سال گذشته از قرنطینه خارج نشدن؟ حالا شما خیلی اصرار داری برو روغن بنفشه بکن تو ماتحتت خوب شی

صعود تیم ملی شطرنج مردان ایران به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا | DW | 23.10.2020تیم ملی شطرنج مردان ایران با برتری مقابل تیم ملی سنگاپور، به دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰ راه یافت. تیم ملی زنان ایران اما در دیدار یک‌چهارم نهایی نتوانست از سد تیم ملی اندونزی عبور کند و از دور مسابقات حذف شد.