حذف «سازهای محلی» از نقاشی‌های دیواری جزیره هرمز

06/10/1399 06:32:00 ب.ظ

رییس ستاد اجرایی فرمان امام هرمزگان در پی حذف تصویر ساز از دیوارنگاره‌هایی در این استان گفته که این اقدام به دلیل مخالفت مسوولان محلی صورت گرفته است. حذف ساز از دیوارنگاره‌هایی در استان هرمزگان روز شنبه ۶ دی ۱۳۹۹، خبر ساز شد. اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

انتشار تصاویری از حذف ساز از دیوارنگاره‌هایی در استان هرمزگان روز شنبه ۶ دی ۱۳۹۹، خبر ساز شد. براساس تصاویر قبل و بعد از پاک شدن نقاشی‌ها، سازهای محلی از جمله «دهل»، «پی‌په» و «جفتی» از روی دیوار حذف شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام در هرمزگان در این باره به « ایرنا » گفته است که مسئولان برای توجیه سخن خود استدلال‌های غیرمنطقی مطرح کردند. او با اشاره به اینکه اجرای این نقاشی‌ها را این ستاد از طریق بنیاد «برکت» بر عهده داشت، گفت: «ستاد با اجرای این نقاشی‌ها تلاش داشت هویت موسیقایی هرمزگان و ریشه‌دار بودن این مردم را به گردشگرانی که از اقصی نقاط ایران و سایر کشورها به این جزیره وارد می‌شوند، معرفی کند.»

پاک شدن این تصاویر از روی دیوارها واکنش هنرمندان را در شبکه‌های مجازی نیز در پی داشت. «بزرگمهر حسین پور»، کارتونیست و نقاش با انتشار تصویر قبل و بعد از پاک شدن سازها نوشته است : «شهرداری هرمزگان در یک اقدامی قاطع و کوبنده و دندان‌شکن سازهایی که یک سری جوان روی یک نقاشی دیواری در دست داشتند را نه‌تنها از دستشان گرفت...بلکه کل بالاتنه‌شان را از صفحه‌ی دیوار حذف کرد طوری که دیگه جرات نکنند از این غلطا بکنند. حالا درسته وزیر جوان چند وقت پیش توصیه کرد که جوان بروند جوانی کنند...اما نه دیگه تا این حد. ساز بگیرند دستشان تو نقاشی رو دیوار یعنی؟» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

فیسبوک اخبار جعلی درباره واکسن ویروس کرونا را از پلتفرم‌هایش حذف می‌کندسایت فیسبوک روز دوشنبه 8 فوریه اعلام کرد، برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در باره واکسن‌های

۵۰ سالگی حذف عنوان زن‌ستیز 'دوشیزه' از زبان اداری آلمان | DW | 16.02.2021در بسیاری از فرهنگ‌ها، متاثر از هنجارهای زن‌ستیزانه این‌که یک زن با چه عنوانی در جامعه نامیده شود به ازدواج کردن یا نکردن او مربوط می‌شده است. ۵۰ پیش آلمان تصمیم گرفت به این تبعیض علیه زنان پایان دهد. آمریکا در آلمان و ژاپن به فاحشه خونه ها رونق خاصی داد در حال که در خود امریکا فاحشه ها و روسپیها با مجازاتهای سنگین روبرو می شوند. بعضی تبلیغاتی که در تلویزیون های آلمان زبان دیده می شود به قدری هرز هستن که در امریکا که حکومت آلمان را تعین می کند ممنوع هستن.

رمزگشایی «یاهونیوز» از جزئیات عملیات حذف قاسم سلیمانی؛ همکاری اسرائیل، آمریکا و کُردهای عراقپایگاه خبری یاهونیوز با انتشار گزارشی تحقیقی ابعاد تازه‌ای از عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس ایران توسط نیروهای ویژه آمریکایی منتشر کرد. جک مورفی و زَک دورفمن، نویسندگان این گزارش تحقیقی برای تکمیل آن با ۱۵ مقا‌م‌ فعلی و سابق آمریکا گفتگو کرده‌اند.

جلوی قاچاق تخم مرغ گرفته شود/خطر حذف تخم مرغ از سبد خانوارمدیرعامل این اتحادیه با بیان اینکه براساس اخبار رسیده تخم مرغ ایران به کشورهای افغانستان و عراق قاچاق می شود، گفت: جو روانی ایجاد شده ناشی از قاچاق، بازار تخم مرغ را در داخل کشور بهم ریخته و لازم است دستگاه های امنیتی به این موضوع ورود کنند و جلوی قاچاق تخم مرغ گرفته شود. بخاطر بعضی از اخبار کشورم همینجا از همه شما عزیزان پوزش میطلبم که همه از کمی ماست که این اراذل بر منبر و مسند رسول خدا تکیه زده و حتی از کنترل تخم مرغ عاجزند اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین و الناس و اهلک اعداءنا و اعداءک انک علی کل شیء قدیر و انت العلام الغیوب و ستار العیوب این چه وضعشه؟ امروز به چند فروشگاه و سوپر مارکت رفتم ولی یک دانه روغن پیدا نکردم. این روغن هایی که تبلیغ می کنید کجا می ره؟ کمی رسیدگی کنید. این افراد که بقول شما قاچاق میکنن، و هربار 1چیز جدید قاچاق میکنن، وباعث میشن به اون کالا شوک واردشه و نایاب یاگران بشن،و ته تهش مردم عادی جامعه ب فلاکت میافتند،این افراد کی ان؟چرا دستگیر نمیشن؟چراهمیشه ردپاشون هست،چراکم نمیشن؟ توروخدا پیگیری کنین، هربار یه مشکل در بازار میبینیم.

روایت وزیر سابق اطلاعات ایران از حذف فیزیکی مخالفان جمهوری اسلامیعلی یونسی وزیر اطلاعات سابق ایران در دولت محمد خاتمی و مشاور اسبق امور اقوام و مذاهب در دولت حسن خخخخخخخخخخخخخخخخخخ حذف با اره