حذف آموزش جنسی در مدارس و خطر افزایش سقط جنین بیشتر

17/03/1401 09:27 ب.ظ

«ساغر کثیری»، متخصص جنین‌شناسی در لایو اینستاگرام «ایران‌وایر» با اشاره به اهمیت آموزش‌های جنسی به کودکان در مدارس، به رابطه مرگ زنان و دختران جوان با سقط غیرقانونی و افزایش سقط جنین به دلیل غیرقانونی بودن آن اشاره کرد. حقوق‌_کودکان گزارش SGhadarkhan

در مدارس ایران و جامعه آموزش مسایل جنسی به دختران و پسران تابو است، در حالی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پیدا شدن جنین تازه متولد شده در سطل زباله یکی از خیابان‌های «نازی‌آباد» تهران روز سه‌شنبه سوم خرداد ۱۴۰۱ به سرخط اخبار بسیاری از رسانه‌ها تبدیل و ویدیوی آن در فضای مجازی دست به دست شد. طی یک هفته، خبر پیدا شدن دو نوزاد دیگر نیز انتشار یافت.

«ساغر کثیری»، متخصص جنین‌شناسی و ناباروری در لایو اینستاگرام «ایران‌وایر» در روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ با اشاره به اهمیت آموزش‌های جنسی به کودکان در مدارس، به رابطه مرگ زنان و دختران جوان با سقط غیرقانونی و افزایش سقط جنین به دلیل غیرقانونی بودن آن اشاره کرد. headtopics.com

در مدارس ایران و جامعه آموزش مسایل جنسی به دختران و پسران تابو است، در حالی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ساغر کثیری، متخصص جنین‌شناسی و ناباروری گفت:‌ «می‌توان گفت این یک نوع زنجیره است. هر کدام از اتفاقاتی که در جامعه ما یا حالا در جامعه بین‌المللی در رابطه با بهداشت جنسی، آموزش بهداشت جنسی و یا مسایل مربوط به آموزش مسائل جنسی مطرح است، مثل زنجیره به هم وصل هستند.

ساغر کثیری گفت:‌ «رها شدن نوزادان در خیابان تنها اشتباه پدران و مادران نوزادان نیست بلکه نتیجه فرهنگ اشتباهی است که آن‌ها را مجبور کرده است؛ جامعه‌ای که حاضر نشد از تحقیقات دنیا استفاده کند و قانون‌گذارهایی که بدتر از آن، قانون‌هایی گذاشتند که حتی شرایط را برای خانواده‌ها سخت کردند تا نتوانند به کمک جوان‌های خود بروند و این باعث شد چنین شرایط سختی را در ایران مشاهده کنیم. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

لبنان به اسرائیل نسبت به هر گونه اقدام «متجاوزانه» در آب‌های مورد مناقشه هشدار دادلبنان به اسرائیل نسبت به هر گونه «اقدام متجاوزانه» در آب‌های مورد مناقشه‌ای که هر دو کشور امیدوارند بتوانند از آن منابع انرژی استخراج کنند، هشدار داد.

هشدار لبنان به اسرائیل نسبت به 'هرگونه اقدام تهاجمی' در مدیترانه | DW | 05.06.2022به گفته رئیس جمهوری لبنان یک کشتی به نمایندگی از اسرائیل وارد منطقه‌ای شامل یک میدان گازی مورد مناقشه با لبنان شده است. اسرائیل می‌گوید، میدان گازی مورد بحث در منطقه اقتصادی انحصاری این کشور است نه در آب‌های مورد مناقشه. به زودی شرکت نفت توتال فرانسه آنجا مشغول حفاری میشود ..لبنان تکنولوژی لازم را دارد ..نه متخصص و نه سرمایه برای دست یابی به این منابع گاز .

نابودی کلنی‌های زنبور عسل در سراسر جهان در پی آلودگی به یک ویروس کشندهاین ویروس در حالی زندگی زنبورهای عسل را بطور جدی به خطر انداخته که جمعیت زنبورها پیش از این نیز به دلیل تخریب زیستگاه‌های آنها، استفاده از آفت کش‌ها و تغییرات آب و هوایی بطور قابل توجهی کاهش یافته بود. این دیگه بسیار وحشتناکه!

عامل حمله به سه روحانی در مشهد به اعدام محکوم شدمسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله به سه روحانی شیعه مشهد خبر داد.به‌ گزارش خبرگزاری «ایسنا»، روحانى؟؟؟؟؟؟؟

بربوک در پاکستان: کمک به افغانستان باید منوط به شروط سخت باشد | DW | 07.06.2022در سفر آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان به پاکستان مسئله وضعیت حاکم بر افغانستان موضوع کانونی گفت‌وگوها با مقامات اسلام‌آباد بود. آلمان همچنان در تلاش برای خروج همکاران سابق افغان است. خانم بربوک به کرونا مبتلا شد.

عامل حمله مرگبار به سه آخوند در مشهد به اعدام محکوم شدسخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه، ۱۷ خرداد، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله مرگبار به سه آخوند شیعه در صحن حرم امام هشتم شیعیان، خبر داد. درود بر شرفش. خداونددر بهشت برین انشاله برایش مسکن دهداجراکم عنداالله شبیه ریکی پویچ ه