حذف نشان «شیر و خورشید» تیربرق‌های تهران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایسنا از حذف برخی نشان‌های تاریخی از جمله «شیر و خورشید» در امکان عمومی تهران خبر داده است این خبرگزاری نوشت نشان شیر و خورشید از برخی تیر‌های چراغ برق‌ مخدوش شده یا از بین رفته که نشان از بی‌توجهی میراث فرهنگی به خاطراتِ جمعی تهران قدیم است. اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

از حذف برخی نشان‌های تاریخی از جمله «شیر و خورشید» در برخی امکان عمومی شهر تهران خبر داده است.ایسنا نوشته تعداد زیادی از این تیر‌های چراغ برق که «تزئینات منحصربه‌فرد داشته‌اند به مرور تحت شرایطی از بین رفته‌اند.»

این خبرگزاری گزارش کرده تیر برق با نشان «شیر و خورشید» در منطقه‌ ۱۱ تهران دردو روز گذشته از جای خود کنده شده است. ایسنا ادامه داده «این اتفاق بی‌توجهی میراث فرهنگی به این نشانه‌ها که هر کدام خاطراتِ جمعی تهران قدیم را به دوش می‌کشند را نشان می‌دهد.» علی یونسی، دستیار ویژه رییس‌جمهور هم چندی پیش گفته بود که «عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید یک نماد سلطنتی است اما این‌گونه نیست.»

یونسی افزوده «شیر نماد حضرت علی و خورشید نماد حضرت محمد است و تنها تاجش مربوط به شاه بود. اگر به من باشد، هلال احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موفقیت واتس‌آپ در زمینه حذف خودکار پیام‌ها و چت‌ها | DW | 30.11.2019واتس‌آپ در حال آزمایش برنامه‌ای است که از طریق آن پیام‌های شخصی و چت‌های گروهی در مدت مشخصی به طور اتوماتیک حذف خواهند شد. این برنامه تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است. آورین! اصلاح کنید! برای وایساف شماره تلیفو ضرور است شماره تلیفون خود را نشرکنید ؟ لازم نکرده! به جاش یه فکری کنه پیام‌ها رو بشه پاک کرد بدون اینکه نوتیفی بده.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عضو شورای تهران: در اجرای طرح کنترل آلودگی هوا تجدید نظر شودحجت نظری: - دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند. اگر از پیش اطلاع داده شود، منجر به خروج بخشی از مردم از شهر و کنترل می‌شود. - نه به دولت قبل که با هربهانه‌ای کشور را تعطیل می‌کرد و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تهران دوازدهمین شهر آلوده دنیا استتهران- ایرنا- رئیس اداره سلامت هوا و اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تهران آلوده ترین شهر ایران و دوازدهمین شهر آلوده دنیا است. نه..قم اولین شهر آلوده اخلاقی ایران و جهان است!!
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کسی نمی‌تواند قیمت‌ها را خودسرانه تغییر دهد/ گران فروشی و تخلف در لوازم یدکی را پیگیری می‌کنیمرییس اتاق اصناف تهران در گفت‌وگو با ایلنا: کسی نمی‌تواند قیمت‌ها را خودسرانه تغییر دهد/ گران فروشی و تخلف در لوازم یدکی را پیگیری می‌کنیم هرچه تاحالا جلوافزایش قیمت گرفتیدازحالاهم میتونید.سکوت کنیدمردم راحت ترند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آلودگی هوا ۱۲ هزار نفر را راهی بیمارستان کردآلودگی هوا بیش از ۱۲ هزار نفر را راهی بیمارستان کرد رئیس سازمان اورژانس کشور: از سوم تا هشتم آذر ماه، ۱۲ هزار و ۸۳۸ نفر با توجه به بالا رفتن غلظت آلایندگی‌های هوا به مراکز پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند در عوض حکومت بجای افزایش آمبولانس و افزایش کیفیت بنزین ، گارد ویژه ریخته تو خیابونا!!!! به جان رهبر دعا کنید که همینم ممکنه گیرتون نیاد!
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی کشته‌شدگان حوادث اخیر و سرکشی به خانواده آنهافرمانده سپاه محمد رسول‌الله: *برخی از افراد ما توسط اغتشاش‌گران از پشت تیر خوردند *اینکه افرادی به اشتباه کشته شده باشند، بررسی می‌شود *در حال شناسایی کشته شدگان هستیم و به خانواده‌های آن‌ها سرکشی می‌شود فیلم ها نشان میده که این مامور ها بودن که اموال عمومی را تخریب میکنند تا بندازن گردن مردم معترض. به خانواده های آنها سرکشی می شود و تهدید می شوند که صدایتان درنیاید اگرافرادسپاه ازپشت تیرخوردندمربوط به اغتشاشگران نیست پشت سرنیروهای خودتان بودندسردار
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »