حذف نشان «شیر و خورشید» تیربرق‌های تهران

02/12/2019 11:46:00 ق.ظ

ایسنا از حذف برخی نشان‌های تاریخی از جمله «شیر و خورشید» در امکان عمومی تهران خبر داده است این خبرگزاری نوشت نشان شیر و خورشید از برخی تیر‌های چراغ برق‌ مخدوش شده یا از بین رفته که نشان از بی‌توجهی میراث فرهنگی به خاطراتِ جمعی تهران قدیم است. اخبار_ایران

از حذف برخی نشان‌های تاریخی از جمله «شیر و خورشید» در برخی امکان عمومی شهر تهران خبر داده است.این خبرگزاری نوشته نشان «شیر و خورشید» از برخی تیر‌های چراغ برق‌ مخدوش شده یا از بین رفته است.ایسنا نوشته  تعداد زیادی از این تیر‌های چراغ برق که «تزئینات منحصربه‌فرد داشته‌اند  به مرور تحت شرایطی از بین رفته‌اند.»

این خبرگزاری گزارش کرده تیر برق با نشان «شیر و خورشید» در منطقه‌ ۱۱ تهران  دردو روز گذشته از جای خود کنده شده است.ایسنا ادامه داده «این اتفاق بی‌توجهی میراث فرهنگی به این نشانه‌ها که هر کدام خاطراتِ جمعی تهران قدیم را به دوش می‌کشند را نشان می‌دهد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

موفقیت واتس‌آپ در زمینه حذف خودکار پیام‌ها و چت‌ها | DW | 30.11.2019واتس‌آپ در حال آزمایش برنامه‌ای است که از طریق آن پیام‌های شخصی و چت‌های گروهی در مدت مشخصی به طور اتوماتیک حذف خواهند شد. این برنامه تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است. آورین! اصلاح کنید! برای وایساف شماره تلیفو ضرور است شماره تلیفون خود را نشرکنید ؟ لازم نکرده! به جاش یه فکری کنه پیام‌ها رو بشه پاک کرد بدون اینکه نوتیفی بده.

عضو شورای تهران: در اجرای طرح کنترل آلودگی هوا تجدید نظر شودحجت نظری: - دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند. اگر از پیش اطلاع داده شود، منجر به خروج بخشی از مردم از شهر و کنترل می‌شود. - نه به دولت قبل که با هربهانه‌ای کشور را تعطیل می‌کرد و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست.

تهران دوازدهمین شهر آلوده دنیا استتهران- ایرنا- رئیس اداره سلامت هوا و اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تهران آلوده ترین شهر ایران و دوازدهمین شهر آلوده دنیا است. نه..قم اولین شهر آلوده اخلاقی ایران و جهان است!!

کسی نمی‌تواند قیمت‌ها را خودسرانه تغییر دهد/ گران فروشی و تخلف در لوازم یدکی را پیگیری می‌کنیمرییس اتاق اصناف تهران در گفت‌وگو با ایلنا: کسی نمی‌تواند قیمت‌ها را خودسرانه تغییر دهد/ گران فروشی و تخلف در لوازم یدکی را پیگیری می‌کنیم هرچه تاحالا جلوافزایش قیمت گرفتیدازحالاهم میتونید.سکوت کنیدمردم راحت ترند

آلودگی هوا ۱۲ هزار نفر را راهی بیمارستان کردآلودگی هوا بیش از ۱۲ هزار نفر را راهی بیمارستان کرد رئیس سازمان اورژانس کشور: از سوم تا هشتم آذر ماه، ۱۲ هزار و ۸۳۸ نفر با توجه به بالا رفتن غلظت آلایندگی‌های هوا به مراکز پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند در عوض حکومت بجای افزایش آمبولانس و افزایش کیفیت بنزین ، گارد ویژه ریخته تو خیابونا!!!! به جان رهبر دعا کنید که همینم ممکنه گیرتون نیاد!

شناسایی کشته‌شدگان حوادث اخیر و سرکشی به خانواده آنهافرمانده سپاه محمد رسول‌الله: *برخی از افراد ما توسط اغتشاش‌گران از پشت تیر خوردند *اینکه افرادی به اشتباه کشته شده باشند، بررسی می‌شود *در حال شناسایی کشته شدگان هستیم و به خانواده‌های آن‌ها سرکشی می‌شود فیلم ها نشان میده که این مامور ها بودن که اموال عمومی را تخریب میکنند تا بندازن گردن مردم معترض. به خانواده های آنها سرکشی می شود و تهدید می شوند که صدایتان درنیاید اگرافرادسپاه ازپشت تیرخوردندمربوط به اغتشاشگران نیست پشت سرنیروهای خودتان بودندسردار

ایسنا از حذف برخی نشان‌های تاریخی از جمله «شیر و خورشید» در برخی امکان عمومی شهر تهران خبر داده است.روز شنبه، نهم آذر (۳۰ نوامبر) خبرگزاری‌ها گزارش دادند که آزمایش‌های اولیه واتس‌آپ برای حذف خودکار پیام‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.حجت نظری در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران توضیح داد: تهران چند روز بسیار آلوده‌ را تجربه کرد و در این بین عمده انتظارات برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری بود اما باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست.عباس شاهسونی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: تهران بعد از ۱۱ شهر آلوده در چین، هند و پاکستان در رده دوازدهمین شهر آلوده دنیا قرار دارد و در ایران نیز بعد از تهران، اصفهان، مشهد و کرج آلوده ترین شهرها هستند.

این خبرگزاری نوشته نشان «شیر و خورشید» از برخی تیر‌های چراغ برق‌ مخدوش شده یا از بین رفته است. ایسنا نوشته  تعداد زیادی از این تیر‌های چراغ برق که «تزئینات منحصربه‌فرد داشته‌اند  به مرور تحت شرایطی از بین رفته‌اند. بازه زمانی برای ذخیره پیام‌ها از یک ساعت تا یک سال خواهد بود.» این خبرگزاری گزارش کرده تیر برق با نشان «شیر و خورشید» در منطقه‌ ۱۱ تهران  دردو روز گذشته از جای خود کنده شده است. وی ادامه داد: دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد. ایسنا ادامه داده «این اتفاق بی‌توجهی میراث فرهنگی به این نشانه‌ها که هر کدام خاطراتِ جمعی تهران قدیم را به دوش می‌کشند را نشان می‌دهد. مدت‌ها طول کشید تا واتساپ قابلیت کاربردی حذف پیام بعد از ارسال توسط کاربران را عرضه کرد.» علی یونسی، دستیار ویژه رییس‌جمهور هم چندی پیش گفته بود که «عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید یک نماد سلطنتی است اما این‌گونه نیست. نمونه هایی از شهرهای موفق وجود دارند که با اصلاح و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت و افزایش کارایی خودروها توانسته اند این مشکل را حل کنند، یک مثال آن شهر مکزیکوسیتی است که یک دهه پیش جزو آلوده ترین شهرهای دنیا بود اما امروز یکی از شهرهای سالم دنیاست.

» یونسی افزوده «شیر نماد حضرت علی و خورشید نماد حضرت محمد است و تنها تاجش مربوط به شاه بود... اگر به من باشد، هلال احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم.» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .