حدود هزار معترض بازداشتی در مصر مورد بازجویی قرار گرفتند

05/07/1398 12:22 ب.ظ

حدود هزار نفر از معترضان تظاهرات علیه رئیس جمهور مصر که بازداشت شده بودند، مورد بازجویی قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

حدود هزار نفر از معترضان تظاهرات علیه رئیس جمهور مصر که بازداشت شده بودند، مورد بازجویی قرار گرفتند.به گزارش منابع محلی مصر، حماده الصاوی، دادستان کل این کشور اعلام کرد که حدود هزار نفر از معترضان بازداشتی در تظاهرات روز جمعه و شنبه گذشته در پنج منطقه مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، برخی از بازداشت‌شدگان مصری به شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور این کشور اعتراف کردند. در بیانیه رسمی منتشر شده، تعداد بازداشت شدگان حدود هزار نفر اعلام شده، اما این درحالی است که بر اساس گزارش‌های بین المللی حقوق بشر این تعداد به 2000 نفر می رسد.

مردم مصر جمعه شب با تجمع در میدان «التحریر» قاهره و برخی شهرهای دیگر این کشور شعارهایی علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور سر دادند. این تظاهرات، نخستین حرکت اعتراضی ضد دولتی در میدان التحریر پس از سال 2011 و آغاز بهار عربی در مصر بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ناتوانی ۲۰ هزار دانش‌آموز از تهیه نوشت‌افزار در قم

'از سرنوشت 13 هزار جوان کشمیری اطلاعی در دست نیست'

ثبت‌نام بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر در سامانه سماح/ تمهیدات ستاد اربعین در خصوص حمل و نقل مسافراندبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۱۳۰ هزار زائر تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: زائران می‌توانند ارز مورد نیاز خود را برابر بازار ثانویه از مراکز مجاز در داخل کشور تهیه کنند.

626 پرواز، 8 هزار اتوبوس و قطارهای فوق‌العاده؛ آماده خدمت رسانی به زوار اربعین- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر راه درباره تمهیدات برای حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی زوار اربعین حسینی توضیحاتی ارائه کرد. جاده ایلام مهران تغریض و چهار بانده شد یا تازه در ایام اریعین قراره شروع کنند ؟

موسوی لارگانی: آیا مشکلات معیشتی با رفع حصر حل می‌شود؟موسوی لارگانی: آیا مشکلات معیشتی با رفع حصر حل می‌شود؟ آنها که این روزها حرفی برای مردم ندارند، به موضوع حصر این افراد اشاره می‌کنند آیا حل مشکلات کشور در گرو رفع حصر این ۴ نفر است؟ اینکه اصلاح‌طلبان می‌گویند محصورین با شکنجه اعتراف کردند، صحبت انحرافی است ghiyafaro. 😖 مردم ایران هم محکوم به فشار اقتصادی اند و هم نداشتن آزادی های فردی و سیاسی! بله، یکی از مشکلات حل می‌شود یکی از صدها!

اظهارات جیمز جفری در مورد ایجاد منطقه امن در سوریه

حدود هزار نفر از معترضان تظاهرات علیه رئیس جمهور مصر که بازداشت شده بودند، مورد بازجویی قرار گرفتند.به گزارش منابع محلی مصر، حماده الصاوی، دادستان کل این کشور اعلام کرد که حدود هزار نفر از معترضان بازداشتی در تظاهرات روز جمعه و شنبه گذشته در پنج منطقه مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، برخی از بازداشت‌شدگان مصری به شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور این کشور اعتراف کردند.

در بیانیه رسمی منتشر شده، تعداد بازداشت شدگان حدود هزار نفر اعلام شده، اما این درحالی است که بر اساس گزارش‌های بین المللی حقوق بشر این تعداد به 2000 نفر می رسد.

مردم مصر جمعه شب با تجمع در میدان «التحریر» قاهره و برخی شهرهای دیگر این کشور شعارهایی علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور سر دادند.

این تظاهرات، نخستین حرکت اعتراضی ضد دولتی در میدان التحریر پس از سال 2011 و آغاز بهار عربی در مصر بود.

اعتراضات علیه دولت مصر چند ساعت پس از آن شکل گرفت که السیسی برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قاهره را به مقصد نیویورک ترک کرد.