حدود ۷ درصد بانوان بدحجابی دارند

24/06/1398 12:06:00 ب.ظ

وزیر کشور: بر اساس آمارهای موجود دستگاه‌های ذیربط، تنها ۶ تا ۷ درصد بانوان جامعه بدحجابی دارند و بیش از ٩٠ درصد حجاب مناسب دارند. البته در این خصوص یک درصد هم زیاد است.

وزیر کشور: بر اساس آمارهای موجود دستگاه‌های ذیربط، تنها ۶ تا ۷ درصد بانوان جامعه بدحجابی دارند و بیش از ٩٠ درصد حجاب مناسب دارند. البته در این خصوص یک درصد هم زیاد است.

تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: بر اساس آمارهای موجود دستگاه های ذیربط، تنها ۶ تا ۷ درصد بانوان جامعه بدحجابی دارند و بیش از ٩٠ درصد حجاب مناسب دارند. البته در این خصوص یک درصد هم زیاد است.

وی ادامه داد: با توجه به مطالعات، اقدامات و تجربیاتی که شورای اجتماعی کشور و دستگاه های عضو آن در حوزه عملیاتی و اجرایی کردن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف داشتیم، از یک سال و نیم قبل، مدعی بودیم که نقص هایی در آن مصوبه موجود است که ضمانت اجرایی لازم را ندارد، پشتیبانی لازم صورت نمی گیرد و به صورت مستمر انجام نمی شود. 

وزیر کشور تاکید کرد: در جلسه ای که خدمت رهبر معظم انقلاب بودیم، ایشان تاکید فرمودند مصوبه حجاب و عفاف بازنگری شود؛ از این رو، هفته قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را بازنگری کرد. رحمانی فضلی افزود: در پی این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف، یک ستاد و کارگروه متشکل از بیش از ٣٠ دستگاه تشکیل شد با این رویکرد که حجاب و عفاف را به عنوان بخشی از سبک زندگی و یک موضوع فرهنگی، اعتقادی و قانونی باید مستمر با مشارکت مردم و ارائه برنامه از طرف دستگاه های مختلف با رویکرد پیشگیرانه و ایجابی پیگیری کنیم. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

با قلع قمع اون مسیح علی نژاد برنامه چهارشنبه سفید اون چند سال زندانا به حمدالله تنها مشکل کشور حل شد همین چند متر پارچه بود ملت به جون هم افتاده بودن براش 😱🙄

آذری جهرمی: رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند

فاکس نیوز: صندوق‌های بازنشستگی همه نیروهای مسلح ایران در آستانه فروپاشی کامل قرار دارندکانال تلویزیونی فاکس نیوز روز جمعه بر اساس اسنادی که «توسط مقامات شورای امنیت ملی [ایالات متحده] بررسی شده و نسخه‌ای از آن نیز در اختیار فاکس نیوز قرار گرفته است» گزارش داد که از مجموع ۱۸ صندوق بازنشس

در حوزه کشف حجاب با موارد سازمان‌یافته مواجه هستیم/ زیر 10 درصد کاهلیت به حجاب دارند/ کارخانه‌های تولید چادر مشکی باید تقویت شوندوزیر کشور گفت: با قطعیت می‌توان اعلام کرد که زیر 10 درصد کاهلیت به حجاب دارند، ولی یک درصد هم زیاد است.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت شیرینی و شکلات ۲۰ درصد افزایش یافت

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت شیرینی و شکلات ۲۰ درصد افزایش یافت

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت شیرینی و شکلات ۲۰ درصد افزایش یافت

عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه و در حاشیه یکصدو بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این دومین جلسه در شورای اجتماعی کشور ظرف یک ماه گذشته بود که به مساله حجاب و عفاف اختصاص پیدا کرد.وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفته است رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند اما در چارچوب‌های سنتی با آن‌ها برخورد می‌شود.تگی موجود در ایران، ۱۷ صندوق، ‌از جمله صندوق‌‌های بازنشستگی نیروهای مسلح ایران، از لحاظ مالی ورشکسته هستند و در آستانه فروپاشی کامل قرار دارند.به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور که در خصوص حجاب و عفاف برگزار شد، گفت: حجاب یک موضوع بین بخشی است و باید نوع نگرش به این حوزه واقع‌بینانه باشد.

  وی ادامه داد: با توجه به مطالعات، اقدامات و تجربیاتی که شورای اجتماعی کشور و دستگاه های عضو آن در حوزه عملیاتی و اجرایی کردن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف داشتیم، از یک سال و نیم قبل، مدعی بودیم که نقص هایی در آن مصوبه موجود است که ضمانت اجرایی لازم را ندارد، پشتیبانی لازم صورت نمی گیرد و به صورت مستمر انجام نمی شود.  وزیر کشور تاکید کرد: در جلسه ای که خدمت رهبر معظم انقلاب بودیم، ایشان تاکید فرمودند مصوبه حجاب و عفاف بازنگری شود؛ از این رو، هفته قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را بازنگری کرد. او افزوده است بحث رسیدگی به فضای مجازی کاملا جدی است و چارچوب‌های قانونی در حدود مسایل حقوقی و زیر ساختی مورد نیاز برای فضای مجازی در قالب پنج لایحه با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس و قوه قضاییه تدوین شده است: «لایحه حقوق افراد و حریم خصوصی را به مجلس فرستاده‌ایم و چهار لایحه دیگر هم در دست بررسی است.  رحمانی فضلی افزود: در پی این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف، یک ستاد و کارگروه متشکل از بیش از ٣٠ دستگاه تشکیل شد با این رویکرد که حجاب و عفاف را به عنوان بخشی از سبک زندگی و یک موضوع فرهنگی، اعتقادی و قانونی باید مستمر با مشارکت مردم و ارائه برنامه از طرف دستگاه های مختلف با رویکرد پیشگیرانه و ایجابی پیگیری کنیم. فاکس نیوز بدون اشاره به منبع یا هرگونه جزئیات دیگر درباره این اسناد که توسط کاخ سفید بررسی شده است، می‌‌گوید که افزون بر این، نشانه‌‌هایی از بحرانی فزاینده در بازار املاک و مسکن ایران به چشم می‌‌خورد و در این اسناد از چالش‌‌های اقتصادی به هم پیوسته ایران با عنوان «خانه پوشالی» یاد شده است.  وی گفت: در خصوص موضوع حجاب و عفاف، از دستگاه های مختلف برنامه خواستیم و مقرر شد تا دو هفته آینده برنامه های خود را در این خصوص به شورای اجتماعی کشور ارسال کنند و ما باید به صورت مستمر ارزیابی در این زمینه داشته باشیم و از مشارکت مردم غافل نشویم. امروز تجارت، حمل و نقل و بسیاری از کسب و کارها به فضای مجازی آمده‌اند و نیاز به مقررات جدید دارند. بدون حمایت آنها در این موضوع اجتماعی نمی توانیم کاری از پیش ببریم. باید به موضوع حجاب و عفاف به نحو احسن پرداخت و ما باید در این خصوص شناخت مشترک و درک واحد داشته باشیم.

وزیر کشور تاکید کرد: در خصوص حجاب و عفاف با موارد سازمان یافته، عناد و موضوع کشف حجاب مواجه هستیم که دستگاه های متولی بر اساس قانون با این افراد برخورد کنند. فقدان این چارچوب، کسب و کارها را دچار مشکل می‌کند؛ به طور مثال، رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند اما با چارچوب‌های سنتی با آن‌ها برخورد می‌شود.  رحمانی فضلی گفت: وزارت آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی متولی موضوع حجاب و عفاف هستند و امیدواریم با کار فرهنگی، جدیت و همکاری که مردم دارند، بتوانیم این دغدغه عمومی را سازماندهی کنیم. .