حدود ۱۳۰ مجروح در حادثه نشت «گاز آمونیاک» از یک مجتمع صنعتی در فیروزآباد - BBC News فارسی

24/03/1401 01:56 ق.ظ

نشت مواد شیمیایی از یکی از مخازن مجتمع تولید کربنات سدیم در فیروزآباد استان فارس حدود یکصد و سی مصدوم بر جا گذاشته است. به گفته مقام‌های محلی، این حادثه که دوشنبه رخ داد، تلفات جانی به همراه نداشته است.

نشت مواد شیمیایی از یکی از مخازن مجتمع تولید کربنات سدیم در فیروزآباد استان فارس حدود یکصد و سی مصدوم بر جا گذاشته است. به گفته مقام‌های محلی، این حادثه که دوشنبه رخ داد، تلفات جانی به همراه نداشته است. بنا بر گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران، حادثه در مجتمع کربنات سدیم فیروزآباد در اثر نشت گاز آمونیاک رخ داده و بیشتر آسیب دیدگان دچار ناراحتی تنفسی شده‌اند. پادکست پایان پادکست حسن الغوثه، مدیر روابط عمومی کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، به ایرنا گفته است که حادثه در ساعت ۱۶ و ۳۵ دقیقه دوشنبه به دلیل نشت نیتروژن و ترکیدگی یک لوله اتصالی روی داد که "موجب آتش سوزی یکی از مخازن نیتروژن و مسمومیت تنفسی...

پادکست پایان پادکست حسن الغوثه، مدیر روابط عمومی کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، به ایرنا گفته است که حادثه در ساعت ۱۶ و ۳۵ دقیقه دوشنبه به دلیل نشت نیتروژن و ترکیدگی یک لوله اتصالی روی داد که "موجب آتش سوزی یکی از مخازن نیتروژن و مسمومیت تنفسی افراد نزدیک به محل حادثه شد."

او هم گفت که شماری از مجروحان به بیمارستان قائم منتقل شده‌اند اما رقم دقیق این افراد در گزارش ایرنا از قلم افتاده است. کارخانه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است. ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، «امنیتی بودن» این حادثه را رد کرده است.

آقای عزیزی گفت: «در شرایط کنونی مشکل امنیتی وجود ندارد و نباید نگاه امنیتی به این موضوع داشته باشیم. اتفاقی رخ داده و ستاد بحران و دستگاه های مربوطه هم در حال رسیدگی هستند.» گزارش می‌شود که در پی این حادثه بخشی از جاده جم - فیروزآباددر حد فاصل تقاطع دهرم-فراشبند تا فیروزآباد به مسافت ۴۰ کیلومتر به دلیل نشت مواد سمی بسته شد. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

از ۱۶ کارگر جان‌باخته در حادثه متروپل تنها پنج نفر بیمه بودندرئیس انجمن کارگران ساختمانی آبادان می‌گوید از ۱۶ کارگر جان‌باخته در حادثه ریزش برج متروپل در آبادان، تنها پنج نفر بیمه بوده‌اند.

بازداشت برادر وحید باقری از زندانیان آبان پس از تحصن خانواده‌اش در مقابل مجلستحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبرو و برادر او بازداشت شد. برخورد خشونت آمیز یعنی چه؟ ماموران امنیتی یعنی همان نگهبانان زندان دیگه؟! من هم برم اینطوری داد و قتل کنم، بازداشت میشم چه برسه به اینها که سابقه اینکار را هم دارند

تظاهرات در صدها شهر آمریکا در حمایت از اصلاح قوانین مالکیت سلاحده‌ها هزار نفر در سراسر آمریکا در اعتراض به خشونت با سلاح گرم به خیابان آمدند و از قانگونگذاران این کشور خواستند قوانین مالکیت سلاح در ایالات متحده را اصلاح کنند.

احتمال انتقال آبله میمونی از هوا تنها در شرایط خاص/ قرنطینه مسافران مشکوک در مبادی مرزیرئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، ‌ با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد محتمل یا قطعی ابتلا به آبله میمونی درکشور گزارش نشده است، درباره اخباری مبنی بر انتقال هوابرد این ویروس تاکید کرد: انتقال هوابرد ویروس این بیماری تنها در شرایط خاص ممکن است و این راهِ معمولِ انتقال بیماری شناخته نمی‌شود.

وقوع حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآبادانفجار یک کارخانه‌ در استان فارس نشتی در یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، منجر به انفجار شده است ۵ نفر در این حادثه به دلیل استنشاق گاز دچار مسمومیت شده‌اند که به بیمارستان منتقل شدند افزایش تعداد مسمومین انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۷۱ نفر در پی انفجار و انتشار گازهای سمی در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و ناایمن بودن مسیر جم به فیروزآباد، این جاده تا اطلاع ثانوی مسدود شد و رانندگان باید از مسیر جم، فراشبند، فیروز آباد استفاده کنند جمهوری اسلامی از اداره یک توالت عمومی هم عاجز است.

چطور قطر در پارس جنوبی از ایران سبقت می‌گیرد؟در حالی که از سال آینده، سالانه ۱۰ میلیارد متر مکعب از تولید بخش ایرانی میدان گازی پارس جنوبی کاسته خواهد شد، قطر قراردادی برای افزایش ۳۰ درصدی تولید از این میدان امضا کرده است. اونا فهم دارند از کارشناس استفاده میکنند، ما قاری قران را میزاریم مدیر کل راه اهن! پاسبان ها شدن استاندار،بسیجی شده شهردار، کشتی گیر شد نماینده، اخوند شده پرستار! بخاطر اینکه رژیم ماموریت داره ایرانو عقب نگه داره به دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخی ایران چرا چون اگه قوت بگیره نبض منطقه وحتی جهان و با رفتارش میتونه کنترل بکنه برای همین یک مشت بیشعور احمقو ناقص عقل،روی کار نگه داشته ازشون داره سو استفاده میکنن غربی ها