حداقل سن ازدواج برای دختران در اندونزی به ۱۹ سال افزایش یافت

26/06/1398 08:40 ب.ظ

پارلمان اندونزی حداقل سن ازدواج برای دختران در این کشور را به ۱۹ سال افزایش داده است. انتظار می‌رود این قانون جدید بتواند ازدواج کودکان در این کشور را مهار کند.

طبق بیانیه پارلمان اندونزی، نمایندگان به اتفاق آرا با اصلاح قانون فعلی ازدواج موافقت کردند. طبق قانون فعلی، حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۶ سال و برای پسران ۱۹ سال است در حالیکه والدین می‌توانند از دادگاه‌های مذهبی یا مقام‌های محلی بخواهند اجازه ازدواج دختران کوچکتر را صادر کنند که در این موارد حداقل سن تعیین نشده است.

طبق آمار یک سازمان غیر دولتی، اندونزی جزو ده کشور نخستی قرار دارد که در آن شمار کودک عروس‌ها بالا است. طبق اعلام یونیسف، ۱۴ درصد دختران در اندونزی قبل از ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند و یک درصد هم در زمان ازدواج سنی کمتر از ۱۵ سال دارند.

فقر، آنچه آبروی خانواده نامید می‌شود، هنجارهای اجتماعی، آداب و رسوم و قوانین مذهبی عواملی هستند که کودکان دختر را سمت ازدواج سوق می‌دهد. ما همچنین باید نگرش‌هایی را تغییر دهیم که در وهله اول ازدواج کودکان را قابل قبول می‌داند.مدیر اجرایی سازمان غیر دولتی «دختران عروس نیستند»

راشل ییتس، مدیر اجرایی سازمان غیر دولتی «دختران عروس نیستند» به سی ان ان گفت: «تصمیم پارلمان اندونزی گامی مثبت برای به رسمیت شناختن فرصت‌های برابر دختران با پسران در زندگی است.» وی در عین حال افزود: «پایان دادن به ازدواج کودکان تنها با قوانین محقق نمی‌شود.» headtopics.com

طبق بیانیه پارلمان اندونزی، نمایندگان به اتفاق آرا با اصلاح قانون فعلی ازدواج موافقت کردند. نمایندگان محترم به اتفاق آرا اصلاح قانون

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ادعای وزیر انرژی آمریکا در پی شکست این کشور در فشار حداکثری علیه ایراندر پی توهمات وزیر خارجه آمریکا و شکست این کشور در فشار حداکثری علیه ایران ، این بار وزیر انرژی آمریکا نیز مدعی شد که ایران در حمله به مجموعه پالایشگاهی آرامکو دست داشته است و آمریکا آماده بهره‌برداری از ذخایر نفت راهبردی این کشور برای جبران نفت بازار جهانی است.

مرگ دست‌کم ۱۰ نفر در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال سوریهبنا بر اعلام شورای شهر «الراعی» که در کنترل شورشیان تحت حمایت ترکیه است، این حمله علاوه بر تلفات جانی باعث وارد شدن خسارت به ساختمان بیمارستان شهر نیز شده است.

۱۲ کشته و ۳۰ مفقود در واژگونی قایق گردشگری در هندپس از واژگونی یک قایق توریستی در رودخانه گوداواری در جنوب ایالت آندرا پرادش هند، تاکنون حداقل ۱۲ نفر کشته و ۳۰ نفر نیز مفقود شده‌اند. قایق واژگون شده در روز یکشنبه حدود ۶۰ نفر را با خود به همراه داشت و در حال حرکت در یکی از مسیرهای پرطرفدار گردشگران بود که ناگهان با یک سنگ بزرگ برخورد کرده و واژگون می‌شود. چرا ادعای آتش به اختیار بودن نیروها در هر کشوری در دنیا واقعی باشد، در نظام اسلامی ایران رویایی و فانتزی محسوب میشود؟ چون تمام نیروهای نظامی در ایران میدانند اگر ذره ای خلاف اراده بالا رفتار کنند تا سر حد مرگ روزهای زیادی شکنجه خواهند شد که هر روز آرزوی مرگ کنند و در آخر هم ۱/۲

موسوی: برنامه دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک در دستور کار نیستسخنگوی وزارت خارجه گفت: در هفته‌ها و روزهای اخیر شاهد تحرکات گسترده دیپلماتیک در کشور بودیم.

بیانیه وزارت دادگستری در پی فروش بخشی از اموال ایران در کاناداوزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران در پی فروش بخشی از اموال ایران در کانادا به بهانه حمایت از قربانیان تروریسم بیانیه صادر کرد.

سناتور کونز: در صورت تایید منابع اطلاعاتی، واکنش نظامی به ایران می‌تواند در نظر گرفته شودسناتور کونز: در صورت تایید منابع اطلاعاتی، واکنش نظامی به ایران می‌تواند در نظر گرفته شود روز شنبه اعلام شد که تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان مورد حمله قرار گرفته‌اند. باباجون درصورت تایید چیه آخه!؟؟؟ پهبادتون رو زدن و به گردن گرفتن، شما چیکار کردی که حالا از تاسیسات نفتی عربستان صحبت میکنی و هی میزنم میزنم راه انداختی. هیچ غلطی ازشما بر نمیاد. فک نکنم واکنش نظامی نشون بدن چون عربستان نمیخواد درگیر جنگ بشه میخواد ازنظراقتصادی پیشرفت کنه وبه دنبال چشم انداز ۲۰/۳۰هستش یادتون باشه همراه سربازاتون پوشک بزرگسالان بفرستید

طبق بیانیه پارلمان اندونزی، نمایندگان به اتفاق آرا با اصلاح قانون فعلی ازدواج موافقت کردند. طبق قانون فعلی، حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۶ سال و برای پسران ۱۹ سال است در حالیکه والدین می‌توانند از دادگاه‌های مذهبی یا مقام‌های محلی بخواهند اجازه ازدواج دختران کوچکتر را صادر کنند که در این موارد حداقل سن تعیین نشده است.

طبق آمار یک سازمان غیر دولتی، اندونزی جزو ده کشور نخستی قرار دارد که در آن شمار کودک عروس‌ها بالا است.

طبق اعلام یونیسف، ۱۴ درصد دختران در اندونزی قبل از ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند و یک درصد هم در زمان ازدواج سنی کمتر از ۱۵ سال دارند.

فقر، آنچه آبروی خانواده نامید می‌شود، هنجارهای اجتماعی، آداب و رسوم و قوانین مذهبی عواملی هستند که کودکان دختر را سمت ازدواج سوق می‌دهد.

ما همچنین باید نگرش‌هایی را تغییر دهیم که در وهله اول ازدواج کودکان را قابل قبول می‌داند.مدیر اجرایی سازمان غیر دولتی «دختران عروس نیستند»

راشل ییتس، مدیر اجرایی سازمان غیر دولتی «دختران عروس نیستند» به سی ان ان گفت: «تصمیم پارلمان اندونزی گامی مثبت برای به رسمیت شناختن فرصت‌های برابر دختران با پسران در زندگی است.»

وی در عین حال افزود: «پایان دادن به ازدواج کودکان تنها با قوانین محقق نمی‌شود.»

وی با تاکید به ضرورت تدوین قوانین و سیاست‌ها برای جلوگیری از ازدواج کودکان، تصریح کرد: «ما همچنین باید نگرش‌هایی را تغییر دهیم که در وهله اول ازدواج کودکان را قابل قبول می‌داند.»

یوهانا یمبیس، وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان، قانون جدید را هدیه‌ای برای کودکان اندونزیایی توصیف کرد.

تغییرات در قوانین موجود در سه‌ سال آینده نهایی و اجرایی می‌شود.