حداقل حقوق کارگران باید 4 میلیون و 500 هزار تومان باشد

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

🔻نادر قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:حداقل حقوق کارگران باید چهار میلیون و 500 هزار تومان باشد اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

ایران اخبار, ایران سرفصلها

افزایش حقوق کارگران جزو کشمکش‌های سالانه میان کارگران و کارفرمایان بوده و در این کارزار تصمیم نهایی بیشتر نزدیک به نظر کارفرمایان است. در شورای عالی کار نمایندگان کارگر، کارفرما و دولتمردان حضور دارند و در مورد تعیین دستمزد کارگران تصمیم‌گیری می‌کنند. این در حالی است که جامعه کارگری فقط یک رأی از سه رأی را در اختیار دارد. با توجه به تورم و افزایش نرخ بنزین، گرچه چشم کارگران به تصمیم نهایی شورای کار است، اما امید چندانی به افزایش حقوق کارگران مطابق با تورم که در قانون بر آن تاکید شده است ندارند.

حقوق کارگران جزو حقوق‌های بسیار پایین جامعه است و دولت‌ها در افزایش حقوق کارگران به قانون اساسی اعتنا نکردند.او تاکید کرد: اصل 31 قانون اساسی بر حق مسکن و اصل 29 قانون اساسی بر درمان و حقوق ازکارافتادگی آنها تاکید دارد. اگر حق کارگران مطابق با قانون اساسی را به‌ صورت متوسط حساب کنیم، در حال حاضر کارگران باید حداقل چهار میلیون و 500 هزار تومان حقوق دریافت کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به جای تهدیدهای متکبرانه و وعده‌های کاغذی، حداقل وظیفه انسانی خود را انجام دهید/ تروریسم اقتصادی می‌کشدوزیر امور خارجه کشورمان نوشت: به جای تهدیدهای متکبرانه یا وعده‌های توخالی کاغذی، سه کشور اروپایی و سوئد به عنوان سهامدار آینده اینستکس، حداقل وظیفه انسانی خود را انجام دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طلا و ارز روبروی هم قرار گرفتند!در حالیکه امروز بازار ارز کاهش قیمت را تجربه کرد و همچنین در بازار جهانی طلا قیمت‌ ثابت و بازار نیز تعطیل بود، در بازار داخلی سکه و طلا شاهد افزایش قیمت بودیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک پیشنهاد جذاب برای وانت‌بارهاعقل حکم می‌کند که یک بار حداکثر 5 میلیون تومان برای دوگانه سوز کردن خودرو هزینه کنیم تا از تحمیل دست‌کم 350 هزار تومان بیشتر، آن‌هم هر ماه به خود جلوگیری کنیم. پشتشو مکان کنن
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آنفولانزا چگونه سبب مرگ می شود؟براساس برآورد سازمان جهانی بهداشت سالانه حدود ۲ تا ۳ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری آنفولانزا مبتلا می‌شوند و از این تعداد حدود ۲۹۰ هزار تا ۶۵۰ هزار نفر می‌میرند. حالا فعلا شرکت زیمنس المان مردم را کشته !!!!!!!!!!! بسیار عالی بود آفرین خداقوت ممنون سپاس گذاریم 👏👏👏👏🌷🌷🌷🌷👍👍👍👍✌✌✌🌺🌺🌺🌺👌👌👌🌷🌷🌷
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

‌برخی‌ها به بهانه خرید دارو 180 هزار میلیارد تومان را از کشور خارج و در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimنماینده مردم قم در مجلس: برخی‌ها به بهانه خرید دارو ۱۸۰ هزار میلیارد تومان را از کشور خارج و در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند محاسبه‌شده ‌که پس از انقلاب برخی مسئولانی هستند که بین ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ دارند اموال_مسئولان ریشه همه مفاسد را که پیدا کنید میبینید از همین اصلاحاتی های ملعون و ملون هستند مملکتی که صاحب و مسوول نداشته باشد همین است دلتون خش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

37.9 میلیون نفر در جهان مبتلاء به "ایدز" هستند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimبنابر گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، دست‌کم 37 میلیون و 900 هزار نفر در سراسر جهان به بیماری 'ایدز' مبتلاء هستند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »