حجم روابط تجاری ایران و سوریه 'کاهش یافته است' - BBC News فارسی

حجم روابط تجاری ایران و سوریه 'کاهش یافته است'

12/12/2020 08:28:00 ق.ظ

حجم روابط تجاری ایران و سوریه 'کاهش یافته است'

یک مقام بازرگانی ایران گفته است که حجم تجارت هفت ماهه ایران و سوریه به ۸۳ میلیون دلار رسیده که این رقم بسیار کمتر ازحجم تجارت قبل از آغاز جنگ داخلی در سوریه است. نگرانی‌ها از نبود امنیتیکی از دلایل عدم رشد روابط تجاری با سوریه عنوان شده است.

از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، روابط میان ایران و سوریه به طور مداوم گسترش یافته است. ایران در سوریه طی سال های اخیر سرمایه گذاری‌های وسیعی کرده و دو کشور چندی پیش توافقنامه همکاری در زمینه مسایل نظامی نیز امضا کردند.در جریان سفر سال ۲۰۱۷ نخست وزیر سوریه به تهران، پنج سند همکاری امضا شد که به موجب یکی از این سندها پروانه یک اپراتور شبکه تلفن همراه در سوریه به ایران واگذار شد.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است

طبق این اسناد همکاری، پنج هزار هکتار زمین کشاورزی و زمین برای مخازن و تاسیسات نفتی در اختیار ایران قرار گرفت و بهره برداری از یک معدن فسفر نیز به ایران واگذار شد.آقای پیلتن در مصاحبه خود به فارس گفته است از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۷ صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به سوریه حدود ۲.۲ میلیارد دلار بوده و کشورش در سوریه کارخانه آرد و تصفیه روغن های معدنی راه اندازی کرده است.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران همچنین به راه اندازی خطوط تولید خودرو و ایجاد پست‌های برق هم اشاره کرده و آنها را از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های کشورش در سوریه دانسته است. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

گدا به گدا رحمت به خدا 😂😂😂 اینم مثل خبر نخست وزیر عراق خبر جعلیه از کون گشاد ملکه تراوش شده ؟ یا مثل خبر سحر تبر از کون گنده اون بنگلادشی مهاجر پیرتی پاتل که حالا مهاجر ستیز شده درومده؟ چقدر کاهش یافته و نسبت به چه زمانی کاهش یافته؟ علت کاهش چه بوده؟ اینها را هر وقت پاسخ دادید خبری درست و بدون ابهام منتشر کرده اید.