حجم مبادلات تجاری میان ترکیه و یونان 69.2 درصد رشد کرد

19/11/1400 12:45 ب.ظ

میزان مبادلات تجاری میان ترکیه و یونان در سال گذشته با رشد 69.2 درصدی به 5.2 میلیارد دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

میزان مبادلات تجاری میان ترکیه و یونان در سال گذشته با رشد 69.2 درصدی به 5.2 میلیارد دلار رسید.با وجود افزایش تنش میان ترکیه و یونان حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به‌ویژه در سال‌های اخیر رو به افزایش است.در این راستا، حجم مبادلات تجاری ترکیه با یونان در سال 2021 میلادی با افزایش 69.2 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 5.2 میلیارد دلار رسید.

در این راستا، حجم مبادلات تجاری ترکیه با یونان در سال 2021 میلادی با افزایش 69.2 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 5.2 میلیارد دلار رسید. میزان صادرات میان دو کشور نیز در سال گذشته 73.3 درصد افزایش یافت که در نتیجه آن مازاد تراز تجارت خارجی ترکیه یک میلیارد دلاری شد.

بر اساس داده‌های اتاق تجارت ترک-یونان میزان واردات این کشور از ترکیه در سال 2021 میلادی با افزایش 46 درصدی به 2.3 میلیارد یورو رسید. با این میزان ترکیه به جایگاه هشتم در فهرست کشورهای صادرکنندگان به یونان صعود کرده‌ است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

7 شناور لنج تجاری در اسکله صیادی نخل‌تقی عسلویه در آتش سوخت + فیلم- اخبار بوشهر - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 ۷ لنج باری در عسلویه طعمه حریق شدند فرماندار شهرستان عسلویه: میزان برآورد خسارت اکنون حدود ۵۰ میلیارد تومان است اما نیاز به کارشناسی دارد نوسة ولعت فية 😂😂😂

قدردانی ناتو از تلاش‌های مثبت ترکیه برای کاهش تنش میان روسیه-اوکراین📌 ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از تلاش‌های رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و حمایت وی از راه‌حل سیاسی برای حل بحران روسیه و اوکراین قدردانی کرد

قدردانی آلمان از تلاش‌های ترکیه برای حل تنش میان روسیه و اوکراین

فضای دولت کار، کار و کار برای مردم است و اسیر حاشیه‌ها نمی‌شودآیت‌الله رئیسی در جلسه هیات دولت: فضای دولت کار، کار و کار برای مردم است و اسیر حاشیه‌ها نمی‌شود وزارت کشور با مشورت دستگاه‌های دیگر آئین‌نامه نحوه استفاده مردم از سواحل آزاد شده را تدوین کنند به وزارت کشور ناهار ندین

سرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت/تمهیدات شهرداری برای کاهش سرقت هاسرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت شهرداری تهران: *در بزرگراه‌ها شاهد سرقت تجهیزات شهری هستیم *سارقان نسبت به ربودن قسمت‌های فلزی دیوارهای صوتی اقدام می‌کردند *در نظر داریم با تغییر جزئیات مانع از سرقت شویم *سرقت‌ها در حوزه ما خرد است

پیام تشکر اردوغان از رئیسیپیام تشکر اردوغان از رئیسی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با انتشار پیامی در حساب کاربری در توئیتر از گفت‌وگوی تلفنی خود با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود خبر داد.

میزان مبادلات تجاری میان ترکیه و یونان در سال گذشته با رشد 69.2 درصدی به 5.2 میلیارد دلار رسید.با وجود افزایش تنش میان ترکیه و یونان حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به‌ویژه در سال‌های اخیر رو به افزایش است.

در این راستا، حجم مبادلات تجاری ترکیه با یونان در سال 2021 میلادی با افزایش 69.2 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 5.2 میلیارد دلار رسید.

میزان صادرات میان دو کشور نیز در سال گذشته 73.3 درصد افزایش یافت که در نتیجه آن مازاد تراز تجارت خارجی ترکیه یک میلیارد دلاری شد.

بر اساس داده‌های اتاق تجارت ترک-یونان میزان واردات این کشور از ترکیه در سال 2021 میلادی با افزایش 46 درصدی به 2.3 میلیارد یورو رسید. با این میزان ترکیه به جایگاه هشتم در فهرست کشورهای صادرکنندگان به یونان صعود کرده‌ است.

طبق این داده‌ها میزان صادرات یونان به ترکیه نیز در مدت مذکور با افزایش 39 درصدی به 1.8 میلیارد یورو رسیده‌ است.