حجم صادرات ترکیه در نوامبر 33.7 درصد افزایش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

میزان صادرات ترکیه در نوامبر با افزایش 33.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 21 میلیارد و 506 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

میزان صادرات ترکیه در نوامبر با افزایش 33.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 21 میلیارد و 506 میلیون دلار رسید.بر اساس داده‌های مرکز آمار و وزارت تجارت ترکیه، میزان صادرات کشور در نوامبر امسال با افزایش 33.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به 21 میلیارد و 506 میلیون دلار و میزان واردات نیز با رشد 27.3 درصدی به 26 میلیارد و 908 میلیون دلار رسیده است.

کسری تجاری ترکیه در نوامبر 6.9 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش یافته و به 5 میلیارد و 402 میلیون دلار افت کرد. حجم صادرات به واردات در نوامبر 2020 میلادی 76.1 درصد بود و این میزان در ماه نوامبر امسال به 79.9 درصد صعود کرد. صادرات در دوره ژانویه تا نوامبر 2021 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 33.8 درصد رشد به 203 میلیارد و 94 میلیون دلار افزایش یافت؛ این در حالی است که میزان واردات با 23 درصد افزایش به 242 میلیارد و 443 میلیون دلار رسیده است.

کسری تجارت خارجی در دوره ژانویه تا نوامبر 13.2 درصد کاهش یافته و به 39 میلیارد و 350 میلیون دلار نزول کرد. نسبت صادرات به واردات در دوره ژانویه تا نوامبر 2020 میلادی 77 درصد بود و این میزان در مدت مشابه سال جاری به 83.8 درصد افزایش یافت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رکورد جدید مبتلایان به کرونا و افزایش احتمال شهربندان در بسیاری از کشورهاسرعت زیاد سرايت اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، باعث شده است بسیاری از کارمندانی که امکان آن را دارند، از خانه کار کنند و مراکز انجام تست قادر به پذیرش تمامی مراجعان نیستند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ۱۵ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی/ صادرات دام در ماه‌های پایانی سال منطقی نیسترییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی خاطر نشان کرد: در یک هفته اخیر قیمت گوشت گوسفندی 10 تا 15 هزار تومان افزایش نرخ را تجربه کرد. دلیل این افزایش نرخ را باید در قرنطینه گوسفندان برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس جست‌وجو کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازی‌های اینترنتی استرالیا در کارزار «شانس صفر»؛ پناهجویان در هر حال بازنده هستنددر یکی از بازی‌هایی که بر روی پایگاه اینترنتی کارزار «شانس صفر» قرار گرفته است کاربر باید با قایقش تلاش کند تا خود را به نقشه استرالیا برساند. این در حالی است که گارد ساحلی استرالیا یا طوفان دریایی از جمله موانعی هستند که در نهایت از رسیدن او به هدفش جلوگیری می‌کنند. نزدیک به صفر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهار متهم به نقض مقررات کووید در چین در انظار عمومی گردانده شدندهر کدام از این افراد توسط ۲ مامور پلیس گرفته شده بودند و دستشان از پشت بسته شده بود. آنها لباس سفید به تن داشتند و تابلویی با عکس و اسم به گردنشان آویخته شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار تازه ابتلا به اُمیکرون در ایران: ۴۳ مورد در ۱۲ استانهم‌زمان با روند صعودی آمار مبتلایان به اُمیکرون در ایران، شمار موارد مشکوک ابتلا به این سویه کرونا نیز در حال افزایش است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

گوشت در ایران در یک هفته ۱۵ هزار تومان گران‌تر شدرئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی روز پنج‌شنبه ۹ دی از افزایش ۱۵ هزارتومانی قیمت گوشت طی یک هفته اخیر به‌دلیل «قرنطینه گوسفندان برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس» خبر داد. شکم خود را گورستان حیوانات نکنید امیرالمومنین علی علیه السلام
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »