حجت مختارزاده به حبس و جزای نقدی محکوم شد

26/10/1400 05:08:00 ب.ظ

شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، «حجت مختارزاده»، فعال مدنی و کنشگر محیط زیست ساکن تبریز را به یک سال حبس تعزیری و ۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد. اخبار_ایران

شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، «حجت مختارزاده»، فعال مدنی و کنشگر محیط زیست ساکن...

شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، «حجت مختارزاده»، فعال مدنی و کنشگر محیط زیست ساکن تبریز را به یک سال حبس تعزیری و ۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد. بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، «یحیی میرزامحمدی»، رئیس شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، با تایید رأی دادگاه بدوی، حجت مختار زاده را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار اکاذیب در فضای مجازی»، به حبس و جزای نقدی محکوم کرده‌است.

پیش‌تر شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان تبریز به ریاست قاضی «عبدی»، این فعال مدنی را به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی، ۵ میلیون تومان جزای نقدی، مصادره تلفن همراه و ابطال سیم کارت، محکوم کرده‌بود.

حجت مختار زاده از بازداشت شدگان پس از اعتراضات آبان ۱۳۹۸ است. او ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۸ در محل کار خود در تبریز بازداشت و در ۲۵ آذرماه همان سال با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد. این فعال مدنی۱۰ شهریورماه سال ۱۳۹۹، بار دیگر پس از احضار به شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به دلیل پرونده بازداشت در آبان ۱۳۹۸، بازداشت شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین است | DW | 15.01.2022سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود. رقص ایرانی آنجلینا جولی😁🙈 من اگر جای روسیه بودم تو تعطیلات کریسمس به اوکراین حمله می کردم، عرض۴۸ ساعت کل خاکش را تصرف می کردم ، کاری نداره که. وقتی بایدن مشغول استخاره است دنیا راحته. خوب می خواد تا زمانی که بایدن هست کار رو تموم کنه چون می دونه بایدن کاری نمی کنه جز هارت و پورت الکی. مردم اوکراین بفکر خودشان باشند از بایدن و فان در لیدن و جوزف بورل و اینها چیزی در نمیاد

قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهییک مقام وزارت علوم ایران از قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل «بدهی دانشگاه‌ها» به این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد.

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

قطع دسترسی برخی دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی به دلیل بدهی

قطع دسترسی برخی دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهی | DW | 15.01.2022یک مقام وزارت علوم گفته است قراردادها بین پایگاه‌های علمی و دانشگاه به دلار منعقد می‌شود اما بودجه دانشگاه‌ها در ایران به ریال پرداخت می‌شود. 'عدم تامین بودجه و نوسانات دلار' باعث به تاخیر افتادن بدهی دانشگاه‌ها شده است.

ادامه واکنش‌ها به مرگ بکتاش آبتین؛ کانون نویسندگان: دو زندانی اعتصاب‌کننده به بیمارستان منتقل شدند🔺ادامه واکنش‌ها به مرگ بكتاش_آبتين؛ کانون نویسندگان: دو زندانی اعتصاب‌کننده به بیمارستان منتقل شدند ▪️کانون نویسندگان اعلام کرد حال دو نفر از زندانیان سیاسی که «در اعتراض به قتل عامدانه‌ بکتاش آبتین» دست به اعتصاب زده بودند وخیم است. ⬇️ بیشتر بخوانید: قتل عامدانه؟ این سناریویی است که نمونه آن را قبلا راجع ب دیگر ارازل و اوباش مثل نوید افکاری ها زیاد دیده بودیم دشمنان ایران عزیز همگی بخط شده اند تا از جانی و جاسوس بت بسازن در حالی که زندان های خودشان پر شده از افراد بیگناه حمید_حاج_جعفر_کاشانی و محمود_علی_نقی را به بهانه اعزام به بیمارستان ؛ از دیگر اعتصاب کنندگان جدا کردند به زندان تهران بزرگ تبعید شان کردند. .