حبس‌های ابد غیرحدی به حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال تبدیل می‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

حبس‌های ابد غیرحدی به حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال تبدیل می‌شود نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند تمام حبس‌های ابد غیرحدی به حبس درجه یک (حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال) جزای نقدی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، مصادره کل اموال و انحلال شخص حقوقی تبدیل شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی جزییات طرح کاهش مجازات حبس تعزیری، ماده ۱ این طرح را به تصویب رساندند که براساس آن مجازات‌های حبس مقرر در کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده به شرح زیر کاهش یافته یا تبدیل می‌شود:

الف: مجازات حبس موضوع ماده ۶۱۴ قانون (به استثنای تبصره آن به حبس درجه ۶ به مجازات موضوع ماده ۶۲۱ قانون در صورتی که ارتکاب جرم به عنف یا تهدید باشد به حبس درجه ۴ و در غیر این صورت به حبس درجه ۶ که مجازات ماده ۶۷۷ قانون در صورتی که میزان خسارت وارده ۱۰۰ میلیون ریال یا کمتر باشد به جزای نقدی تا دو برابر معادل خسارت وارده.

چنانچه دادگاه در حکم صادره مجازات حبس را بیش از حداقل مجازات مقرر در قانون تعیین کند، باید مبتنی بر بندهای مقرر در این ماده و یا سایر جهات قانونی، علت آن را در رای خود ذکر و به صورت مستدل علت صدور حکم بیش از حداقل مقرر قانونی را توجیه کند. در ادامه ماده ۳ این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که به موجب آن عبارت حبس ۲۵ سال در ذیل درجه یک ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی به عبارت حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال اصلاح و یک تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره ۶ به ماده مذکور الحاق می‌شود:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده ۴ مقرر کردند: صدر ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی به شرح زیر اصلاح و بندها و تبصره‌های آن ابقاء شود:

دادگاه می‌تواند فردی را که به حد قصاص یا مجازات تعزیری محکوم کرده است با رعایت شرایط مقرر در این قانون متناسب با جرم ارتکابی و خصوصیات وی به یک یا چند مجازات از مجازات‌های تکمیلی محکوم کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غير حدي يعني چي؟

تازه فهمیدید او قانون شریعت قرون وسطایی دیگه جواب نمیده.

حبس ابد غیر حدی یعنی چی؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وجود بیش از ۲۰۰ غلط و سهل‌انگاری نگارشی در کتاب فارسی اول دبستانوجود بیش از ۲۰۰ غلط و سهل‌انگاری نگارشی در کتاب فارسی اول دبستان یک استاد دانشگاه و محقق زبان فارسی مصادیقی از سهل‌انگاری‌ها و غلط‌های نگارشی در کتاب فارسی اول دبستان را بیان کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ غلط و سهل‌انگاری نگارشی در کتاب فارسی اول دبستان وجود دارد به حداد عادل سلام برسانید! Sashtyani کولبر ۱۷ ساله برای امرار معاش تو برف و سرما کشته میشه نتیجه خمینی هم تو ۱۸ سالگی ازدواج میکنه چون بابای مفتخورش سالانه حداقل ۲۵ میلیارد سهمش از سفره شورش ۵۷ رو میگیره و نه دغدغه شغل داره نه مسکن نه سربازی. اونوقت دغدغه‌ی یکسری‌ها این شده که به جای اپی‌گلوت در زیست‌شناسی از واژه‌ی برچاکنای استفاده بشه :)
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کتاب‌های اول دبستان بیش از ۲۰۰ غلط و سهل‌انگاری نگارشی دارندیک پژوهشگر حوزه آموزش و پرورش گفت: با پدیده های پیچیده ای در جامعه رو به رو هستیم. نوع نگرش مردم به آموزش عمومی، نگرش سازنده ای نیست و آموزش عمومی را مرحله گذر برای رسیدن به کنکور می دانند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فیسبوک: اطلاعات بیش از 200 میلیون کاربر لو رفته استشبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که اطلاعات 267 میلیون کاربر این شبکه لو رفته و مدیران آن قصد دارند در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تحویل بیش از ۵۰ هزار قبضه اسلحه در نیوزیلندبه گفته استوارت ناش، وزیر پلیس نیوزیلند بیش از ۵۰ هزار قبضه اسلحه در طول این مدت مجددا خریداری شده است. سی و دو هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مردی که پرچم رنگین‌کمانی نماد دگرباشان جنسی را سوزانده بود به بیش از ۱۶ سال حبس محکوم شدمردی که پرچم رنگین‌کمانی نماد دگرباشان جنسی را سوزانده بود به بیش از ۱۶ سال حبس محکوم شد مردی در ایالت آیووا به خاطر سوزاندن یک پرچم رنگین‌کمانی نماد دگرباشان جنسی که در محوطه کلیسایی در مرکز ایالت آیووا آویخته شده بود، به ۱۶ سال و یک ماه حبس محکوم شد. Fuck این شخص نباید پرچم آنها رو میسوزاند کار بسیار غلطی است البته من دگر باش نیستم بلکه با آزادی موافق هستم هر کسی میتونه هر مرامی داشته باشه تا جایی که به دیگران آسیب نمیرساند حق دارد هر طوری که میخواهد باشد یکی زیر خبر انگلیسی نوشته بود یارو اگر خود کلیسا را آتیش میزد اینقدر محکومیت نمیگرفت. اگر پرچم آمریکا را آتیش میزد که جایزه هم میگرفت و احتمالا برای مجلس نمایندگان هم انتخاب میشد. حقیقتا احمقانه است. آمریکا به آخر خط رسیده. سرطان مارکسیسم سر تا پای این کشور را گرفته
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دادکان: بیش از ۲۰۰ پرونده در فیفا داریم/ با قرارداد مربیان خارجی با ابروی کشور بازی می‌کنندرئیس سابق فدراسیون فوتبال معتقد است که سو مدیریت باعث ایجاد بحران‌هایی در ورزش کشور شده است. او همچنین می‌گوید با توجه به احساسات هواداران استقلال نیست به برانکو، بهتر است او سرمربی تیم ملی نشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »