حبس و محرومیت ‌برای یک فعال دانشجویی به دلیل مخالفت با مجازات اعدام | DW | 14.03.2022

23/12/1400 11:40:00 ب.ظ

یک دانشجوی دانشگاه علامه‌ طباطبایی به دلیل شرکت در مراسم روز زن و مخالفت با مجازات اعدام به یک سال زندان محکوم شده است. هستی امیری از استفاده از گوشی همراه و عضویت در احزاب هم به مدت دو سال محروم شده است.

یک دانشجوی دانشگاه علامه‌ طباطبایی به دلیل شرکت در مراسم روز زن و مخالفت با مجازات اعدام به یک سال زندان محکوم شده است. هستی امیری از استفاده از گوشی همراه و عضویت در احزاب هم به مدت دو سال محروم شده است. در توئیتی که امیر رئيسيان، وکیل هستی امیری روز دوشنبه، ۲۳ اسفند منتشر کرد، ضمن خبر اعلام محکومیت...

در توئیتی که امیر رئيسيان، وکیل هستی امیری روز دوشنبه، ۲۳ اسفند منتشر کرد، ضمن خبر اعلام محکومیت موکلش نوشت، اتهاماتی که به خانم امیری وارد شده تصویری از شرکت او در مراسم ۸ مارس (روز جهانی زن) در سال گذشته و انتقاد و مخالفت‌هایش با مجازات اعدام بوده است.

رئیسیان همچنین از"مجازات‌های تکمیلی"ای خبر داده است که خانم امیری به آنها محکوم شده، از جمله"ضبط گوشی تلفن همراه مورد استفاده، منع عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی (داخل و خارج فضای مجازی) به مدت دو سال" را شامل می‌شوند.

بازداشت خانم امیری در روز ۱۸ دی و در دادسرای اوین انجام گرفت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اگه می گفت من عاشق قتل عام وخشونت وداشتن بمب اتمی و دیکتاتوری هستم مدال شجاعت می گرفت تا زندانی شدن روز زن🤣 پس امُّله

هستی امیری؛ یک سال زندان به جرم شرکت در مراسم ۸ مارس

۸ کشته و ۳۵ قطع عضو در حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سالسخنگوی اورژانس کشور از فوت ۸ نفر از ابتدای بهمن در حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سال خبر داد. اگه واقعا دلتون برا جان ملت میسوزه چهارشنبه سوری و جشن های اصیل ایرانی را بع شکل ملی برگذار کنید تا حوادث کم بشه.

ایران می‌گوید به یک «شبکه جاسوسی وابسته به اسرائیل» ضربه زده استدر حالی که مرداد امسال مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات گفته بود «ضربه کاری» به «شبکه جاسوسی» اسرائیل در مرزهای غربی ایران شده شده است، روز شنبه ۲۱ اسفند مدیرکل اطلاعات آذربایجان... به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩قربة إلی الله به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩قربة إلی الله به نیت 14 معصوم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩قربة إلی الله

مهلت یک هفته‌ای آمریکا به مسکو درباره مذاکرات وین/ به دنبال توافق بدون روسیه می‌رویمیک‌ مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور با روسیه درباره معافیت‌ از تحریم‌ برای تداوم روابط تجاری‌اش با ایران در قالب برجام مذاکره نخواهد کرد.

‏ابتلای امیرعباس آزرم‌وند به کرونا در زندان و عدم دسترسی به دارو

واکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بودواکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بود مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در حساب توئیتر خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته به اربیل مرکز اداره اقلیم کرد شمال کشور، ساکنان آن را به وحشت انداخته و حمله به امنیت مردم ماست.