حبس ابد کاوالا؛ ترکیه و آلمان سفرای یکدیگر را احضار کردند | DW | 30.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از این که سفیر ترکیه به وزارت خارجه آلمان احضار شد ترکیه نیز سفیر آلمان را احضار کرد. آلمان خواستار آزادی فوری عثمان کاوالا، فعال فرهنگی محکوم به حبس ابد ترکیه شد و ترکیه گفت اجازه دخالت خارجی را نمی‌دهد.

وزارت خارجه ترکیه در آنکارا سفیر آلمان را احضار کرد. پیش از آن در روز جمعه ۲۹ آوریل سفارت خارجه آلمان در برلین سفیر ترکیه را به دلیل اعتراض‌‌های بین‌المللی به حکم حبس ابد عثمان کاوالا، فعال برجسته فرهنگی ترکیه به حضور فراخوانده بود.

کاوالا به جرم تلاش برای براندازی دولت ترکیه به حبس ابد محکوم شد. او از بیش از چهار سال پیش در زندان به‌ شدت حفاظت‌شده سیلیوری در نزدیکی استانبول زندانی شده است.این تاجر سال ۲۰۱۷ به این اتهام بازداشت شده بود که اعتراضات پارک گزی در استانبول در سال ۲۰۱۳ علیه دولت رجب طیب اردوغان را تأمین مالی و سازمان‌دهی کرده است.

هفته گذشته دادگاهی در استانبول عثمان کاوالا را به اتهام"اقدام برای براندازی از طریق سازماندهی تظاهرات پارک گزی در سال ۲۰۱۳ و جاسوسی در ارتباط با کودتای سال ۲۰۱۶"به حبس ابد محکوم کرد.سخنگوی وزارت خارجه آلمان می‌گوید، برای سفیر ترکیه موضع دولت آلمان را روشن ساخته و خواستار آزادی فوری کاوالا شده است. از محافل دیپلماتیک ترکیه نیز خبر رسیده که وزارت خارجه این کشور پس از احضار یورگن شولتس، سفیر آلمان اقدام این کشور در احضار سفیر ترکیه را محکوم کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در این مورد به ترکیه کاملا حق میدم.کسانی که نه تنها قادر به حل مشکلات نیستن،بلکه مشکلاتی ایجاد میکنن که الاغ هم تا اون حد پیش نمیره،چرا باید برای دیگران خط و مش تعیین کنن؟ آیا کسی هم که پیروی کنه،احمق نیست؟توپ به مدت ۴ سال در میدان آلمان بود.فقط دنباله روی سیاستهای احمقانه سوئد..

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفیر آلمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار شدسفیر آلمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار و مراتب اعتراض به رویکرد کشورش در قبال پرونده عثمان_کاوالا به وی ابلاغ شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قالیباف خرید ملک در ترکیه را تکذیب کردنماینده تبریز در مجلس ایران در مورد سفر خانواده رئیس مجلس این کشور به ترکیه گفت که وی خرید مستغلات در ترکیه را تکذیب کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین در مجلس آلمان تصویب شدمجلس فدرال آلمان طرح ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین را تصویب کرد. - خبرگزاری آناتولی باید هرچه سریعتر مافیای جهانی صلیبچیهای استعمارجهانی، مخصوصاً مافیای جهانی انگلستان در اتحادیه و کشورهای اروپا دستگیر و محاکمه شوند وگرنه جنک جهانی بدون چون و چرا اجتناب ناپذیر میشود اتفاق می افتد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

میزان تورم در آلمان به بالاترین حد در ۴۰ سال اخیر رسید | DW | 28.04.2022در ماه آوریل برای دومین ماه پیاپی میزان تورم در آلمان بالای هفت درصد و بالاترین حد از چهار دهه پیش به این سو بود. تجاوز نظامی روسیه به اوکراین از عوامل اصلی گرانی مواد غذایی و انرژی در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. تصور میکنید ، با ارسال اسلحه، تورم را جبران میکنید؟ . اگر روسیه اعلام جنگ دهد ، چه خواهید کرد !؟ ☹️ اتش افروزی غربی ها وامریکا شرارت پیشه در اوکراین
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پارلمان آلمان با ارسال سلاح سنگین به اوکراین موافقت کرد | DW | 28.04.2022پارلمان آلمان در یک رأی‌گیری، درخواست مشترک احزاب بزرگ در مورد ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین را با اکثریتی قاطع پذیرفت. این درخواست با ۵۸۶ رأی مثبت، ۱۰۰ رأی منفی و ۷ رأی ممتنع پذیرفته شد. سلام آفرین⚘🙏😘🌲🌻💕💕 گاه خواری هم میکنن پارلمان آلمان توضیح نداد چرا در عین حال از آغاز جنگ چرا آلمان به بزرگترین خریدار نفت و گاز روسیه تبدیل شده؟؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حضور ماموران دادگستری و پلیس آلمان در دویچه بانک برای بررسی حساب‌های مشکوک به پولشوییدویچه بانک در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که این مسئله با اطلاع مسئولان بانک صورت گرفته و مدیران این بانک از دستگاه‌های قضایی خواسته بودند برای بررسی حساب‌های مشکوک به پولشویی مراجعه کنند. Also deutsche konto waren benutzt von celle social richtung um spende geld zu klauen also haben wir auch das in überwachung system konkurs opa sheikh wird spende von jede schnell hollen als jemand denken konnte
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »