حامد اسماعیلیون: جمهوری اسلامی از دهه ۶۰ در کار شکنجه‌ و جنایات است

28/03/2020 11:10:00 ق.ظ

حامد_اسماعیلیون, هواپیمای_اوکراینی

حامد اسماعیلیون: جمهوری اسلامی از دهه ۶۰ در کار شکنجه‌ و جنایات است حامد_اسماعیلیون در ویدیویی کوتاه به برخی از پرسش‌ها و تحولات تازه حول پرونده هواپیمای_اوکراینی اشاره می‌کند. ۸۰ روز از ساقط شدن هواپیما توسط سپاه پاسداران می‌گذرد. گزارش شاهد_علوی 👇

. دروغ بودن این ادعا از آنجا آشکار می‌شود که برخلاف پروتکل‌های بین‌المللی بررسی سوانح هوایی که در آن، محل سقوط برای بررسی دقیق و کامل کارشناسان دست‌نخورده باقی می‌ماند، در این مورد، کاملا دست‌کاری شد. نیروهای امنیتی، بلافاصله پس از جمع‌آوری پیکر جان‌باخته‌ها، محل سقوط را با بولدوزر زیرورو کردند و با غلتک روی آن رفتند، کاری که هیچ معنایی جز تلاش برای پاک کردن سرنخ‌های علت سقوط نداشت.

آقای اسماعیلیون می‌گوید این روند دست‌کاری صحنه سقوط همچنان ادامه دارد: «صحنه فاجعه هم براساس عکس‌هایی که از آنجا تهیه شده و من منتشر کرده‌ام، کاملا تغییر یافته است. روز سوم پس از ساقط کردن هواپیما، آنجا را با بولدوزر و لودر کاملا صاف کردند، درحالی‌که آنجا باید ماه‌ها و بلکه سال‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند. به همین هم اکتفا نکرده‌اند، ظرف هفتاد روز بارها آنجا رفته‌اند، وسایل و چیزهای باقی‌مانده از مسافران را به گفته اهالی منطقه، حداقل سه‌ بار آتش زده‌اند. روی دیوارهای آنجا گل آفتاب‌گردان کشیده‌اند تا همه‌چیز محو شود. تمام عکس‌ها و مدارک این تغییرات به مقاماتی که در این مورد تحقیق می‌کنند داده خواهد شد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ShahedAlavi من از جناب اسماعیلیون تقاضا دارم اگر اطلاعات بیشتری از دهه شصت دارند، مکتوب کنن و یا اطلاع رسانی بیشتر کنند، ج.ا. تمام تلاشش را کرد تا دهه شصت را از تاریخ پاک کند و روایت خودش را جای ان بگذارد،اگر کودتای سپاه و ملا بر علیه دولت قانونی جناب بنی صدر نمیشد،ما امروز وضعی دیگری داشتیم

کارت تردد برای شاغلان صادر می‌شوداستاندار تهران با اعلام اینکه محدودیت‌های تردد در استان تهران تا دو هفته ادامه دارد، از صدور و توزیع کارت تردد برای شاغلینی که محل کار و سکونتشان متفاوت است، خبر داد.

روحانی در انتظار موافقت خامنه‌ای با برداشت یک میلیارد دلار برای مقابله با کروناحسن روحانی در انتظار است تا رهبر جمهوری اسلامی ایران به نامه‌اش برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق

پزشکان چک: نزدیک به ۸۰ درصد از کیتهای چینی تست کرونا درست کار نمی‌کنندپزشکان جمهوری چک: نزدیک به ۸۰ درصد از کیت‌های چینی تست سریع کرونا درست کار نمی‌کنند ویروس_کرونا کووید_۱۹ تست_کرونا بیشتر بخوانید🔽 واسه خودشون که خوب کار کرده. شاید چکیا باید برگشت بخورن طبق معمول.. اینا تو این شرایطم دست از قالب کردن جنس های بنجولشون بر نمیدارن یعنی از هرچی چشم بادومیه متنفر شدم

اَپل در دست‌انداز کرونا؛ عرضه نسل جدید آیفون چه مدت به تاخیر می‌افتد؟ت اپل در پی همه‌گیر شدن ویروس کرونا، دفاتر و فروشگاه‌های خود در خارج از کشور چین را تعطیل کرده و فعالیت زنجیره تأمین جهانی این شرکت نیز مختل شده است.

اعلام تاریخ برگزاری کنسرت‌های آنلاینبا مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران از امشب (۸ فروردین ماه) کنسرت‌های آنلاین، ویژه برنامه (نوروزخانه) در برج میلاد آغاز می‌شود.

گروهی از دراویش گنابادی زندانی به صورت مشروط آزاد شدندگروهی از دراویش_گنابادی زندانی به صورت مشروط آزاد شدند آزادی زندانی سیاسی و عقیدتی از زندان‌های ایران از روز چهارشنبه ۷ اسفند ماه با بخشنامه تازه ابراهیم رئیسی، رئیس قوه_قضائیه جمهوری اسلامی آغاز شد. اميدوارم بيمارشون نكرده باشن تا بفرستن برن پيش خانواده و دوستانشون و همه رو مبتلا كنن و نظام به ارزوي حذف بي دردسر برسه چهارتا خبر نگار امثال مسیح پولی نژاد و خبر های مفت از شمول خود تون باز این بنده خدا ها رو تو زندان می اندازیند بلندترین ساختمان های جهان درچه کشوری و چه ارتفاعی دارند؟؟؟

اند .به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به نحوه اجرایی شدن طرح محدودیت تردد در مبادی خروجی استان تهران اظهار داشت: این طرح در ۱۴ مبادی خروجی استان تهران در حال اجرا بوده و طبق بررسی‌ها، امروز هیچ‌گونه خودروی غیربومی وارد تهران نشده و هیچ خودروی تهرانی نیز از استان خارج نشده است.توسعه ملی برای مبارزه با کرونا موافقت کند، برداشت از این صندوق بدون موافقت خامنه‌ای میسر نیست.Aa نزدیک به ۸۰ درصد از کیت‌های تست سریع کرونا که جمهوری چک از چین خریده است، درست کار نمی‌کنند.

دروغ بودن این ادعا از آنجا آشکار می‌شود که برخلاف پروتکل‌های بین‌المللی بررسی سوانح هوایی که در آن، محل سقوط برای بررسی دقیق و کامل کارشناسان دست‌نخورده باقی می‌ماند، در این مورد، کاملا دست‌کاری شد. نیروهای امنیتی، بلافاصله پس از جمع‌آوری پیکر جان‌باخته‌ها، محل سقوط را با بولدوزر زیرورو کردند و با غلتک روی آن رفتند، کاری که هیچ معنایی جز تلاش برای پاک کردن سرنخ‌های علت سقوط نداشت. استاندار تهران در مورد وضعیت شاغلینی که محل کار و محل سکونتشان متفاوت است نیز عنوان کرد: برای این قبیل افراد سازوکاری در نظر گرفته شده تا کارمندان و کارگرانی که در استان‌های تهران، البرز و یا سمنان سکونت دارند و یا شاغل هستند با دریافت کارتی مشخص بتوانند تردد داشته باشند. آقای اسماعیلیون می‌گوید این روند دست‌کاری صحنه سقوط همچنان ادامه دارد: «صحنه فاجعه هم براساس عکس‌هایی که از آنجا تهیه شده و من منتشر کرده‌ام، کاملا تغییر یافته است. به گفته رئیس جمهوری ایران، این مبلغ به طور اختصاصی برای خرید تجهیزات بیمارستانی، بهداشت عمومی و نیازهای بهداشتی هزینه خواهد شد. روز سوم پس از ساقط کردن هواپیما، آنجا را با بولدوزر و لودر کاملا صاف کردند، درحالی‌که آنجا باید ماه‌ها و بلکه سال‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند. وی همچنین در مورد سامانه سفربرگ شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری اعلام آمادگی کرده تا با سامانه‌ سفر برگ زمینه تسهیل شرایط برای تردد کاری و ضروری بین شهرستان‌های استان تهران را فراهم کند تا افراد در این سامانه ثبت‌نام و نسبت به دریافت سفر برگ اقدام کنند. به همین هم اکتفا نکرده‌اند، ظرف هفتاد روز بارها آنجا رفته‌اند، وسایل و چیزهای باقی‌مانده از مسافران را به گفته اهالی منطقه، حداقل سه‌ بار آتش زده‌اند. آنها می‌گویند که در ۸۰ درصد موارد استفاده از این کیت‌های آزمایش سریع، نتایج مثبت یا منفی که به دست آمده، در آزمایش‌های طولانی‌تر و دقیق‌تر رد شده است و به دلیل درصد خطای بالای این کیت‌ها، نتایج به دست آمده قابل اعتمال نیست.

روی دیوارهای آنجا گل آفتاب‌گردان کشیده‌اند تا همه‌چیز محو شود. اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها از بامداد روز جمعه هشتم فرودین ماه آغاز شد و تا پانزدهم فروردین ادامه دارد. او همچنین در سال‌های گذشته، صدها میلیون دلار از این صندوق به نفع سپاه پاسداران انقلاب و تلویزیون دولتی، برداشت کرده است، در حالیکه فلسفه تاسیس صندوق توسعه ملی، پس‌انداز سرمایه برای نسل‌های آینده ایرانی است. تمام عکس‌ها و مدارک این تغییرات به مقاماتی که در این مورد تحقیق می‌کنند داده خواهد شد.» اما بیماری کووید-۱۹ نه‌فقط بر فعالیت مقامات کانادا و گروه‌های حقوقی و دولتی درگیر در پرونده ساقط کردن هواپیمای تهران-کی‌یف که بر فعالیت خانواده جان‌باختگان این پرواز برای احقاق عدالت هم تاثیر گذاشته است. پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها، اصناف غیرضرور که محل تجمع افراد هستند، تعطیل خواهند بود و برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیررسمی) ممنوع است. خانواده‌ها نگران این هستند که مساله درگیری دولت کانادا با ویروس کرونا و تمرکز برای مبارزه با آن، پیگیری پرونده ساقط کردن پرواز تهران-کی‌یف را برای مدتی به بوته فراموشی بسپارد و فشار جامعه جهانی هم بر ایران برای وادار ساختن این کشور به همکاری در این زمینه کاهش یابد. وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از کورونا در کشور به 2234 نفر و موارد ابتلاء به 29406 مورد رسیده است اما منابع آگاه مطبوعاتی که در حال رصد بیانیه‌های مراکز درمانی در استان‌ها هستند، تاکید دارند، شمار مرگ‌ومیرها بیش از 3 هزار مورد و تعداد موارد ابتلاء از 60 هزار نفر فراتر رفته که دو برابر آمار رسمی اعلام شده است. آقای اسماعیلیون هم بر این باور است که جمهوری اسلامی در این موارد همکاری نخواهد کرد: «سازمان‌های جهانی باید رویکرد سخت‌گیرانه‌تری را نسبت به جمهوری اسلامی در پیش بگیرند. لینک کوتاه. بر این اساس انستیتوی ملی بهداشت عمومی چک به پزشکان توصیه کرده است که از این کیت‌ها پس از پایان دوره قرنطینه ۱۴ روزه استفاده کنند تا به نتایج قابل اعتماد دست یابند.

»  به گفته حامد اسماعیلیون، همه‌گیری کرونا، خیلی از خانواده‌ها را هم خانه‌نشین کرده است: «در خیلی از ایالت‌های کانادا، شرایط اضطراری اعلام شده است و به‌هرحال خیلی از دیدارهای ما که باید صورت بگیرد متاسفانه لغو شده است ولی ما از طریق اینترنت هنوز تماس‌هایی را که باید می‌گیریم.» جنبه‌ای دیگر از پرونده پرواز پی‌اس ۷۵۲، تداوم آزار گروهی از خانواده‌های جان‌باختگان این پرواز است که صدای خود را برای دادخواهی بلند کردند. پیش‌تر برخی از خانواده‌ها ازجمله .