حامد اسماعیلیون: عدالت واقعی این است که آن مسافران به خانه برگردند

22/06/1401 08:49 ق.ظ

عدالت این است که آن مسافرها برگردند،که آن پرواز در کی‌اف به زمین بنشیند و بعد آن مسافرها برگردند کانادا،برگردند سر زندگی‌شان.این اتفاق‌ها هیچوقت نمی‌افتند.گفت‌وگوی ایران‌وایر با حامد_اسماعیلیون درباره فیلم «۷۵۲ یک عدد نیست» اطلاع_رسانی shimashahrabi

خاطرات هولناک، رنج‌ها و سوگواری‌های جمعی ما ایرانیان در ۴۴ سال گذشته کم نبودند. یکی از این خاطرات تلخ و سهمگین به ۱۸دی ۱۳۹۸، ساعت ۶:۱۹ ... » که می‌گوید نور موشک را دیده، آغاز می‌شود. همان فیلم‌هایی که در اولین روزهای شلیک سپاه به هواپیما، بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و بسیاری از ما با آن‌ها گریستیم. راوی فیلم «۷۵۲ یک عدد نیست» حامد اسماعیلیون است.

پدر ری‌را و همسر پریسا؛ خودش در اولین پست‌هایی که پس از فاجعه در فیس‌بوکش نوشت توضیح داد که او را دیگر با نام عزیزانش و با عنوان بازمانده می‌شناسند. او در این فیلم هم نمی‌تواند از آن لحظه، لحظه شنیدن خبر حرف بزند. نمی‌تواند لحظه‌ای را که همه اندوه جهان روی زندگی‌اش آوار شده، شرح دهد و به جایش فقط می‌گرید.

حامد اسماعیلیون پس از گذشت هفت روز از فاجعه شلیک به هواپیما در یک پست فیس‌بوکی نوشت : «امروز روز هفتم است. وقت آن است که این صفحه را ترک کنید، بعد از هفتم دیگر کسی حوصله زاری ندارد. همه می روند و زندگی در جریان است، اما در این صفحه مردی تا ابد خون گریه خواهد کرد.»

از او می‌پرسم آن روز که این متن را نوشتید به نظر می‌رسید حتی نمی‌خواهید این اندوه عمیق و رنج بزرگ را تقسیم کنید و معتقد بودید هیچکس نمی‌تواند عمق این ماجرا را درک کند. چه شد که تصمیم گرفتید این رنج را به وسیله این فیلم با دیگران تقسیم کنید؟ headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

ربایش و تجاوز به یک فرد مبتلا به اوتیسم در تهرانکمپین معلولان در صفحه توییتر خود از ربایش یک فرد مبتلا به اوتیسم در تهران خبر داده و نوشته است که رباینده به این فرد تجاوز کرده‌ است. مادر این شهروند گفته که او اکنون حتی قادر به راه رفتن و کنترل ادرار هم نیست. اخبار_ایران

لاپید مدعی شد: اطلاعات جدیدی درباره فعالیت هسته‌ای ایران به اروپا دادیمنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: *اطلاعات جدیدی درباره فعالیت هسته‌ای ایران به اروپا دادیم *هنوز زود است که بگوییم آیا در متوقف کردن توافق هسته‌ای موفق بوده‌ایم یا نه *برای هر تهدید یا سناریویی آماده‌ایم

پرونده فساد شرکت پتروشیمی مهر، بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان استبه گزارش خبرگزاری‌های ایران، یک فساد دیگر در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی، مربوط به شرکت پتروشیمی_مهر، رخ داده است که رقم آن بیش از پنج هزار میلیارد تومان ارز صادراتی تخمین زده شده است. فساد_اقتصادی فساد_نفتی داماد عباس عابدپور، بزرگترین دزد تاریخ صنعت نفت رو دست کم نگیرید. باحفظ سمت (شغل شب ایشان خدمت به دختر عباس عابدپور بوده) سیدعلی حسینی خایه‌مال ZanganehBijan و کیف‌کش عبدالحمید امامی هم بوده پ.ن. این سید بزرگوار غیراز پتروشیمی_مهر ۲۰۰ میلیارد هم از بانک_شهر دزدیده نتایج فساد سیدعلی حسینی در پتروشیمی_مهر را که با سهم عبدالحمید امانی و زیرمیزی پیروز حناچی pirouzhanachi جمع‌کنید نتیجه می‌شود ورشکستگی بانک شهر! قابل‌توجه PadDolat Ejei_com shahrooz_khan malekshariati ali_khezrian Khandoozi_se پیداکردن یک زورگیر تنها ۲روز زمان برد گرفتن دزد گردنبند علی دایی ۲هفته قوه قضائیه وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هنوز در پیداکردن و بازداشت سیدعلی حسینی مدیرعامل پتروشیمی_مهر و داماد عباس عابدپور و کیف‌کش عبدالحمید امامی با ۱۷۰ میلیون دلار فساد در زعفرانیه تهران دور خود می‌چرخند!

سفیر ایران در عراق: احتمالا 11 زائر کشته‌شده در انفجار اتوبوس «شوملی» ایرانی بودندمحمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی در عراق به نقل از سه بازمانده انفجار اتوبوس در «شوملی عراق» گفت که همه مسافران ایرانی بوده‌ و به نظر می‌رسد که یازده HastiGh4 حاجت روا شدند :)

نان و انتظارات سیاسیوزیر اقتصاد گفته است اکنون می‌دانیم که هر کسی از کجا و به چه میزان نان خریداری کرده است. این سخن به‌ دلیل بدسلیقگی با واکنشی منفی در رسانه‌ها مواجه شد و وجه مثبت این سیاست که مبارزه با رانت و فساد گسترده ناشی از مدیریت آرد و نان کشور است، نادیده گرفته شد؛ اما وجه مهم‌تر این سیاست آن است که این طرح در صورت موفقیت می‌تواند الگویی برای نظام سیاسی و نحوه سیاست‌گذاری باشد.

کی‌یف خاموشی‌های گسترده در اوکراین را به حملات تلافی‌جویانه روسیه نسبت دادکی‌یف ارتش روسیه را متهم کرد که به تلافی پیشروی اوکراین در منطقه خارکیف، زیرساخت‌های غیرنظامی در این منطقه را هدف گرفته است.