حامد اسماعیلیون: مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا اشاره‌ای به پرواز پی‌اس۷۵۲ نشد

28/06/1400 02:52:00 ب.ظ

حامد_اسماعیلیون

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکرانی که در تاریخ ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸ توسط پدافند سپاه پاسداران با شلیک دو موشک سرنگون شد از رهبران سیاسی کانادا خواهان پیگیری این حادثه تا رسیدن «به حقیقت و عدالت» شدند. اخبار_ایران حامد_اسماعیلیون

رادیو فردا به نقل از روزنامه «اتاوا سیتیزن» نوشته است  که انجمن خانواده‌های جان‌باختگان این پرواز بر خواسته خود از اداره پلیس کانادا مبنی بر آغاز تحقیقات جنایی جهت شناسایی مجرمان واقعی این حادثه تأکید کرده است.این خانواده‌ها برای چندمین بار خواستار آن شدند که دولت کانادا از طریق دیوان بین‌المللی دادگستری و سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی به جمهوری اسلامی برای همکاری در تحقیقات فشار بیاورد.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز پی‌اس ۷۵۲ که همسرش پریسا اقبالیان و فرزندش ری‌را اسماعیلیون را از دست داده است در این‌باره به روزنامه «اتاوا سیتیزن» گفته است: «مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا هیچ اشاره‌ای به پرواز پی‌اس ۷۵۲ نشد».

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رجز‌خوانی یک سرباز در نقطه صفر مرزی ایران و ترکیه/ یک وجب از خاک این وطن را نمی‌دهیم +فیلم- اخبار آذربایجان غربی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فوتبال در ارتفاع هزاران متری؛ زنان بولیویایی که قله‌ها را فتح می‌کنند«کوهنوردان چولیتاس» در آخرین صعود خود نذرهای خود را برای سلامتی و سعادت خود و خانواده‌هایشان نثار «پاچاماما» یا خدای زمین کردند.

شمار افرادی که در چین واکسن کامل کرونا زدند از یک میلیارد نفر گذشتمقامات چینی با وضع تعطیلی‌های هدفمند، محدودیت سفر، آزمایش جمعی و تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات عمومی یکم اکتبر که دوران اوج گردشگری یک هفته‌ای در این کشور است، کار مهار بیماری را آغاز کرده‌اند.

فردی که عکس ماکرون را در شمایل هیتلر نصب کرده بوده محاکمه شددادستانی، میکل-آنژ فلوری را به به ارتکاب جرم توهین در فضای عمومی متهم و نقاضای ۱۰هزار یورو جزای نقدی برای این مرد شصت ساله کرده است. چقدر بهش میاد. پس آزادی بیان چی شد؟ خدا شرمنده تان کند کاریکاتور پیغمبر اسلام آزادی بیان است باید چیزی نگفت ولی تشبیه کردن ماکرون به هیتلر خلاف قانون است

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

باد و باران در ۶ استان کشور/ آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشورباد و باران در ۶ استان کشور مدیرکل ‌سازمان هواشناسی با اشاره به بارش ‌پراکنده باران و وزش باد شدید موقت در ۶ استان طی امروز (۲۷ شهریور)، از حاکمیت جوی ‌پایدار و آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده خبر داد. خب 6 استان ؟؟؟؟ کدووم استانها؟؟؟

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکرانی که در تاریخ ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸  توسط پدافند سپاه پاسداران با شلیک دو موشک سرنگون شد از رهبران سیاسی کانادا خواهان  پیگیری این حادثه تا رسیدن «به حقیقت و عدالت» شدند..ژونگ قبلاً گفته بود واکسن‌های چینی تقریباً ۶۰ درصد بر سویه دلتا مؤثر هستند و آنتی‌بادی‌ها با یک تزریق تقویت کننده افزایش می‌یابند.Aa مردی که عکس امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را در شمایل آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی و مارشال فیلیپ پتن، رئیس جمهوری ویشی (فرانسه آزاد در جریان اشغال جنگ جهانی دوم) بر بیلبوردی شهر تولون نصب کرده بود، روز جمعه ۱۷ سپتامبر محاکمه شد.

رادیو فردا به نقل از روزنامه «اتاوا سیتیزن» نوشته است  که انجمن خانواده‌های جان‌باختگان این پرواز بر خواسته خود از اداره پلیس کانادا مبنی بر آغاز تحقیقات جنایی جهت شناسایی مجرمان واقعی این حادثه تأکید کرده است. این خانواده‌ها برای چندمین بار خواستار آن شدند که دولت کانادا از طریق دیوان بین‌المللی دادگستری و سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی به جمهوری اسلامی برای همکاری در تحقیقات فشار بیاورد. حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز پی‌اس ۷۵۲ که همسرش پریسا اقبالیان و فرزندش ری‌را اسماعیلیون را از دست داده است در این‌باره به روزنامه «اتاوا سیتیزن» گفته است: «مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا هیچ اشاره‌ای به پرواز پی‌اس ۷۵۲ نشد». این دندانپزشک ساکن ایالت انتاریو گفت انجمن خانواده‌های قربانیان این پرواز در طول مبارزات انتخاباتی کانادا «به تمام رهبران احزاب سیاسی نامه نوشت، اما هیچ پاسخ معناداری دریافت نکرد». او می‌گوید: «احساس می‌کنم ما را به حال خود رها کرده‌اند».» او صاحب بیلبوردی است که تصاویر ماکرون روی آن قرار داده شده است.

انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز روز گذشته ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ بار دیگر از دولت فدرال کانادا خواست تا قانون مگنیتسکی را علیه مقامات ایرانی که در سقوط هواپیما نقش داشته‌اند وضع کند. «تحریم‌های هدفمند مگنیتسکی» به قانونی که سال ۹۲ توسط دولت آمریکا تصویب شد اشاره دارد. این قانون  به یاد سرگئی مگنیتسکی وکیل ضدفساد روس نامگذاری شده است و ناقضان حقوق بشر را هدف تحریم قرار می‌دهد. بامداد ۱۸ دی سال ۹۸ پرواز پی اس ۷۵۲ که از تهران به مقصد کی‌اف پرواز می‌کرد  به فاصله کوتاهی پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی تهران با شلیک دو موشک توسط پدافند سپاه پاسداران سرنگون شد و تمامی ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند. انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس ۷۵۲ روز هشتم شهریور ۱۴۰۰ با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به صدور قرار منع تعقیب برای «مقصرین و عاملین اصلی» سرنگونی این پرواز، اعلام کرد که تنها «یک دادگاه بی‌طرف بین‌المللی» صلاحیت رسیدگی به این «کشتار دسته‌جمعی» را داراست. قهرمان جنگ جهانی اول، در برابر هجوم ارتش آلمان نازی تسلیم شد و دولت خود را در منطقه ویشی (مرکز فرانسه) تاسیس کرد.

دادسرای نظامی تهران ۶۰۰ روز پس از ساقط کردن هواپیمای اوکراینی ابلاغیه‌ای صادر کرد و در اختیار خانواده‌های شاکی گذاشت که مطابق آن برای کلیه مسببن و عاملین این جنابت هولناک  شورای عالی امنیت ملی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شبکه‌ یکپارچه‌ پدافند، سیستم پدافند غیرعامل، نیروی هوافضای سپاه، سازمان هواپیمایی کشوری «قرار منع تعقیب» صادر کرد. .