حادثه غرق شدن قایق پناهجویان از مبداء لبنان ده‌ها کشته بر جای گذاشت

02/07/1401 09:51:00 ق.ظ

وزیر بهداشت سوریه اعلام کرد دست‌کم ۷۷ نفر در حادثه غرق شدن قایق پناهجویان در آب‌های نزدیک شهر ساحلی طرطوس در غرب این کشور کشته و ۲۰ نفر دیگر در بیمارستان این شهر بستری شدند.

بایگانی, خبرخوان

وزیر بهداشت سوریه اعلام کرد دست‌کم ۷۷ نفر در حادثه غرق شدن قایق پناهجویان در آب‌های نزدیک شهر ساحلی طرطوس در غرب این کشور کشته و ۲۰ نفر دیگر در بیمارستان این شهر بستری شدند.

وزیر بهداشت سوریه اعلام کرد دست‌کم ۷۷ نفر در حادثه غرق شدن قایق پناهجویان در آب‌های نزدیک شهر ساحلی طرطوس در غرب این کشور کشته و ۲۰ نفر دیگر در بیمارستان این شهر بستری شدند.

همه‌پرسی روسی در مناطق اشغالی اوکراین آغاز شدروسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز با همین شیوه برگزاری رفراندوم، شبه‌جزیرۀ کریمه را به خاک خود ضمیمه کردبا وجود واکنش به‌شدت منفی جامعه جهانی به انجام «همه‌پرسی» توسط روسیه در سرزمین‌های زیر کنترل این کشور در خاک اوکراین، از بامداد روز جمعه، اول مهر این «همه‌پرسی» با هدف الحاق این اراضی به خاک روسیه آغاز و رای‌ دادن در آن «اجباری» اعلام شد.

«رفراندوم» در چهار استان لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا، که وسعت آن معادل ۱۵ درصد از خاک اوکراین است، قرار است تا روز سه‌شنبه پنجم مهر ادامه یابد.روسیه «همه‌پرسی» را پس از آن عملی کرد که در دوره اخیر در صحنه‌های میدانی جنگ متحمل ناکامی‌های زیاد شده و مدافعان اوکراینی توانسته‌اند هزاران کیلومتر از مناطق اشغال شده را باز پس بگیرند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

خبرگزاری تسنیم

اشتباه فنی تیم تحقیقاتی همراه اول مسبب پیام زلزله ▪️همراه اول: از مشترکین عذرخواهی می‌کنیم 🔹معاون سازمان پدافند غیرعامل: واحد تحقیقات و توسعه شرکت همراه اول درحال ارزیابی و تست یک سامانه بوده است که براثر خطای انسانی به جای ارسال برای ده گوشی تست برای تمامی افراد ارسال شده است. 🔹مدیر کل ارتباطات همراه اول: هیچ‌گونه هک و نفوذی در شبکه اتفاق نیوفتاده، این اتفاق حاصل خطای تیم تحقیقاتی است. از مشترکین خود عذرخواهی می‌کنیم. 🔹معاون وزیر کشور: تیم تحقیقاتی همراه اول در حال تست خدمات جدید بودند که اشتباها به جای گروه خودشان، برای مردم پیام زلزله ارسال کردند. @TasnimNews ادامه مطلب >>

غرق شدن قایق پناهجویان در نزدیکی آب‌های سوریه؛ دست‌کم ۷۳ نفر جان باختنداین قایق حرکت خود را از لبنان آغاز کرده بود و در نزدیکی طرطوس در سوریه غرق شد و دست‌کم ۷۳ نفر جان خود را از دست دادند.

شمار پناهجویان غرق‌شده در ساحل سوریه از ۸۰ نفر گذشت – DW – ۱۴۰۱/۷/۱در اثر غرق یک قایق حامل پناهجویان از مبدا لبنان بیش از ۸۰ نفر کشته شده‌اند. قایق بیش از ۱۵۰ سرنشین داشته و از سرنوشت بخشی از آنها هنوز خبری نیست. وضعیت اقتصادی و سیاسی لبنان به موجی از خروج از این کشور دامن زده است. MahsaAmini OpIran MahsaAmini oplran EndIranRegime

واژگونی قایق پناهجویان در سواحل سوریه؛ شمار قربانیان به 71 نفر رسیدشمار کشته شدگان واژگونی قایق حامل پناهجویان لبنانی در سواحل سوریه بار دیگر افزایش یافته و به 71 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

یازده کشته و پنجاه و شش بازداشت در اعتراضات سی‌ام شهریور آملبر اساس گزارش‌ها از اعتراضات_سراسرى شب گذشته، در آمل با ۱۱ کشته و ۵۶ بازداشت همراه بوده است. بر اساس اطلاعات رسیده یکی از کشته شدگان دختری جوان به اسم غزاله چلاوی بوده که بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخته است. مهسا_امینی اخبار_ایران

صداوسیما تعداد جان‌باختگان در اعتراض‌ها را ۳۵ نفر اعلام کردصداوسیما تعداد جان‌باختگان اعتراض‌های اخیر در کل کشور را ۳۵ نفر اعلام کرد و وزیر کشور از کشته شدن «چهار گروه» در روزهای گذشته خبر داد. Be our voice 📢🌍 🆘🆘🆘🆘🆘🆘🆘🆘🆘IRAN Iran's dictatorial regime is killing people. Help مهسا_امینی MahsaAmini OpIran امروز حمله به همان صدا و سیما اشغال شده… خدا لعنت کنه کسایی که خون این ۳۵ عزیز رو روی زمین ریختن... مهسا_امینی MahsaAmini oplran

کشتی حامل مهاجران در سواحل سوریه غرق شدکشتی حامل مهاجران که از لبنان حرکت کرده بود، در سواحل سوریه غرق شد. - خبرگزاری آناتولی

مهر ۰۱, ۱۴۰۱ همه‌پرسی روسی در مناطق اشغالی اوکراین آغاز شد روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز با همین شیوه برگزاری رفراندوم، شبه‌جزیرۀ کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد با وجود واکنش به‌شدت منفی جامعه جهانی به انجام «همه‌پرسی» توسط روسیه در سرزمین‌های زیر کنترل این کشور در خاک اوکراین، از بامداد روز جمعه، اول مهر این «همه‌پرسی» با هدف الحاق این اراضی به خاک روسیه آغاز و رای‌ دادن در آن «اجباری» اعلام شد.Send وزیر بهداشت سوریه می‌گوید در اثر غرق شدن یک قایق پناهندگان که از لبنان حرکت خود را آغاز کرده بود، دست‌کم ۷۳ مهاجر در آب‌های نزدیک سوریه غرق شدند.https://www.شمار کشته شدگان واژگونی قایق حامل پناهجویان لبنانی در سواحل سوریه بار دیگر افزایش یافته و به 71 نفر رسید.

«رفراندوم» در چهار استان لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا، که وسعت آن معادل ۱۵ درصد از خاک اوکراین است، قرار است تا روز سه‌شنبه پنجم مهر ادامه یابد. روسیه «همه‌پرسی» را پس از آن عملی کرد که در دوره اخیر در صحنه‌های میدانی جنگ متحمل ناکامی‌های زیاد شده و مدافعان اوکراینی توانسته‌اند هزاران کیلومتر از مناطق اشغال شده را باز پس بگیرند.  در قایقی که این حادثه برای آن رخ داده حدود ۱۵۰ نفر که عمدتا لبنانی و سوری بودند حضور داشتند. به گزارش رویترز، در استان‌های اوکراین که روسیه در آن‌ها «رفراندوم» را آغاز کرده، خروج مردم از شهر محل زندگی‌شان تا پایان «همه‌پرسی» در روز پنجم مهر «ممنوع» شده و روسای کارخانه‌ها و نهادها دستورات دیکته شده از سوی روسیه را به کارکنان ابلاغ کرده‌اند که اگر رای ندهند، از کار اخراج خواهند شد. عملیات جست‌وجوی اجساد در سواحل طرطوس سوریه در ساعات بعدازظهر پنجشنبه آغاز شد و به گفته مسئولان سوری همچنان ادامه دارد. این که نتایج این «همه‌پرسی» در راستای منویات کرملین خواهد بود امری «اجتناب‌ناپذیر» توصیف شده به‌ویژه آن‌که رای‌گیری در نبود نظارت مستقل و در شرایطی که اکثر ساکنان این استان‌ها در هفت ماه اخیر از جنگ فرار کرده‌اند، برگزار می‌شود.  حسن الغبش، وزیر بهداشت سوریه در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «تعداد قربانیان این قایق غرق شده به ۷۳ نفر رسیده و ۲۰ نفر از بازماندگان در بیمارستان طرطوس تحت مداوا هستند. اوکراین: همه‌پرسی برای الحاق مناطق اشغالی به روسیه، احتمال مذاکره را از بین می‌برد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تاکید کرده که «همه‌پرسی» ذره‌ای از عزم مدافعان اوکراین کم نخواهد کرد. جسد 71 نفر کشف شده و 20 تن دیگر از جمله 12 تبعه سوریه، 5 لبنانی و 3 فلسطینی نیز نجات یافتند.

به گزارش رویترز، در پی الحاق قریب‌الوقوع این چهار استان، مسکو ممکن است جنگ را با عنوان «دفاع از خاک فدراسیون روسیه» تشدید کند. حامی گفت: «ما با وزیر حمل و نقل سوریه درباره چگونگی بازگرداندن اجساد از سوریه در تماس هستیم. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گفته وزیر حمل و نقل لبنان این قایق حامل دست‌کم ۱۵۰ نفر با تابعیت‌های لبنانی، سوری و فلسطینی بوده و ظاهرا قصد داشته که این عده را از طرابلس در شمال لبنان به  قبرس برساند. در این راستا، ولادیمیر پوتین روز ۳۰ شهریور بسیج نظامی نیروهای ذخیره را اعلام کرد. کشورهای غربی حامی اوکراین و سازمان ملل متحد «همه‌پرسی» را در ادامه یورش نظامی روسیه به اوکراین، عملی «غیرقانونی» و مغایر با نظم جهانی و مقدمه الحاق این سرزمین‌ها به روسیه نامیدند. سلیمان خلیل، یکی از مقامات وزارت حمل و نقل سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما مشغول یکی از بزرگترین عملیات نجات هستیم چرا که باید منطقه وسیعی را که در امتداد کل سواحل سوریه است، تحت پوشش قرار دهیم. دبیرکل سازمان ملل، روسای جمهوری آمریکا و فرانسه، پیمان «ناتو»، اتحادیه اروپا، سازمان «امنیت و همکاری اروپا» و شمار زیادی از سران و نهادهای دیگر جهانی در شبانه‌روز اخیر «همه‌پرسی» روسی را قویا نکوهش کردند و نتایج را پیشاپیش «ساختگی» نامیدند. مقام‌های سوری از بزرگترین عملیات نجات در سواحل این کشور سخن گفته‌اند، عملیاتی که به دلیل مواج‌بودن دریا با دشواری همراه بوده است. در مقابل، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز اول مهر گفت که مسکو «از آغاز "عملیات ویژه" گفته بود که مردم این سرزمین‌ها باید خود درباره سرنوشت خویش تصمیم بگیرند و همه وضعیت جاری تایید می‌کند که آن‌ها خواهان آن هستند که خود ارباب زندگی‌شان باشند».  به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید بسیاری از مسافران لبنانی قایق اهل مناطق فقیرنشین شمال کشور از جمله شهر طرابلس که فقیرترین شهر لبنان به شمار می‌آید، بودند..

روسیه هشت سال پیش نیز پس از تسلط بر شبه جزیره کریمه در جنوب اوکراین، با برگزاری «همه‌پرسی» مدعی شد که «۹۷ درصد» خواهان حکومت روسی و ملحق شدن به فدراسیون روسیه بوده‌اند. روسیه هنوز بر کریمه مسلط است. هم‌رسانی این مطلب:. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در ماه‌های اخیر حملات مردم برای گرفتن سپرده‌های بانکی خود از اتفاقات رایج در این کشور بوده است. .