حادثه کشتی در وان ترکیه؛ اجساد شش پناهجو به کابل می رسد - BBC News فارسی

08/05/1399 12:05 ب.ظ

حادثه کشتی در وان ترکیه؛ اجساد شش پناهجو به کابل می رسد

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده که شمار قربانیان حادثه غرق‌ شدن کشتی پناهجویان در ترکیه به ۶۱ نفر افزایش یافته که از این میان ۳۴ نفر آنان شهروندان افغانستان هستند. تاکنون اجساد ۱۷ نفر از قربانیان به افغانستان منتقل شده‌اند. گران هیواد، سخنگوی این وزارتخانه امروز (چهارشنبه ۸ اسد/مرداد) در یک نشست خبری گفت تاکنون ۶۱ جسد متعلق به سرنشینان این کشتی پیدا شده‌اند که ۳۴ نفر آنان افغان هستند.

آقای هیواد افزود که از این میان تاکنون اجساد ۱۷ نفر از قربانیان به افغانستان منتقل شده‌اند.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اجساد شش نفر از قربانیان این حادثه امروز و جسد شش قربانی دیگر نیز فردا به کابل منتقل خواهند شد. آقای هیواد گفت اجساد ۵ قربانی دیگر به درخواست خانواده‌های‌شان در شهر وان ترکیه دفن شده‌اند.

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید از آغاز وقوع این رویداد تاکنون تلاش‌های این وزارتخانه و سفارت این کشور در انقره برای شناسایی و انتقال اجساد شهروندان افغانستان ادامه دارد.توضیح تصویر،حدود اوایل سرطان/تیر یک کشتی با دست‌کم هشتاد سرنشین از جمله چند کودک و زن در وان ترکیه غرق شدند. headtopics.com

گفته می‌شود این کشتی در عمق صد متری دریاچه وان در شرق ترکیه نشست کرده است. همه سرنشینان این کشتی پناهجویانی بودند که با عبور از مرز میان ایران و ترکیه، برای ادامه سفر و برای پنهان ماندن از چشم پلیس، می‌خواستند دریاچه وان را در تاریکی شب با کشتی پشت سر بگذارند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ایران برای افغانستان مسیر ریلی می‌سازد / افتتاح اولین مسیر ریلی به افغانستان در آبان ماهمعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر تمام مبادلات از طریق دریا و جاده با کشور افغانستان انجام می‌شود و اگر شبکه ریلی بین دو کشور ایجاد شود بسیاری از محموله‌ها که از خاک ایران به افغانستان می‌رود، به ریل منتقل می‌شود.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 818 هزار نفر فراتر رفت

ابتلای ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا/ مهلت خوداظهاری تمام نشده استسخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ابتلای ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا ویروس خبر داد.

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسید

کرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفتکرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفت داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که ‌بیش از ۶۵۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

تاجیکستان صادرات برقش را به افغانستان ۹۰ درصد کاهش دادشرکت برق افغانستان می‌گوید کشور تاجیکستان به دلیل کمبود آب، صادرات برقش به این کشور را از ۳۵۰ مگاوات به ۴۰ مگاوات کاهش داده است. از این برق وارداتی ۱۲ ولایت بهره مند می‌شدند. شرکت برق برای حل مشکل این کمبود با کشور ازبکستان برای صادر کردن ۲۰۰ مگاوات برق بیشتر به افغانستان به تفاهم رسیده است.

حادثه کشتی در وان ترکیه؛ اجساد شش پناهجو به کابل می رسدمنبع تصویر،وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده که شمار قربانیان حادثه غرق‌ شدن کشتی پناهجویان در ترکیه به ۶۱ نفر افزایش یافته که از این میان ۳۴ نفر آنان شهروندان افغانستان هستند.

گران هیواد، سخنگوی این وزارتخانه امروز (چهارشنبه ۸ اسد/مرداد) در یک نشست خبری گفت تاکنون ۶۱ جسد متعلق به سرنشینان این کشتی پیدا شده‌اند که ۳۴ نفر آنان افغان هستند.

آقای هیواد افزود که از این میان تاکنون اجساد ۱۷ نفر از قربانیان به افغانستان منتقل شده‌اند.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اجساد شش نفر از قربانیان این حادثه امروز و جسد شش قربانی دیگر نیز فردا به کابل منتقل خواهند شد.

آقای هیواد گفت اجساد ۵ قربانی دیگر به درخواست خانواده‌های‌شان در شهر وان ترکیه دفن شده‌اند.

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید از آغاز وقوع این رویداد تاکنون تلاش‌های این وزارتخانه و سفارت این کشور در انقره برای شناسایی و انتقال اجساد شهروندان افغانستان ادامه دارد.توضیح تصویر،حدود اوایل سرطان/تیر یک کشتی با دست‌کم هشتاد سرنشین از جمله چند کودک و زن در وان ترکیه غرق شدند.

گفته می‌شود این کشتی در عمق صد متری دریاچه وان در شرق ترکیه نشست کرده است.

همه سرنشینان این کشتی پناهجویانی بودند که با عبور از مرز میان ایران و ترکیه، برای ادامه سفر و برای پنهان ماندن از چشم پلیس، می‌خواستند دریاچه وان را در تاریکی شب با کشتی پشت سر بگذارند.

ترکیه مسیری عبور مهاجران غیرقانونی برای رسیدن به اروپا است، به‌ویژه شهروندان افغانستان، ایران، پاکستان و بنگلادش از مسیر ترکیه برای رسیدن به اروپا استفاده می‌کنند.