جیک سولیوان: توپ در زمین ایران است | DW | 21.02.2021

03/12/1399 09:39 ب.ظ

نماینده ایران در آژانس، گفت‌وگوهای رافائل گروسی‌ در تهران را مفید و محترمانه توصیف کرده است. هم‌زمان، مشاور امنیت ملی آمریکا یادآوری کرد که دولت بایدن آماده بازگشت به میز مذاکره است و دیپلماسی را بهترین گزینه می‌داند.

نماینده ایران در آژانس، گفت‌وگوهای رافائل گروسی‌ در تهران را مفید و محترمانه توصیف کرده است. هم‌زمان، مشاور امنیت ملی آمریکا یادآوری کرد که دولت بایدن آماده بازگشت به میز مذاکره است و دیپلماسی را بهترین گزینه می‌داند. کاظم غریب آبادی، نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، گفت‌وگوهای روز یکشنبه آژانس با مقامات جمهوری اسلامی را"مفید" ارزیابی کرد.

او با انتشار توییتی نوشت: «ایران و آژانس گفت‌وگوهای مفیدی بر اساس احترام متقابل داشتند که نتایج آن امشب منتشر می‌شود.»

مدیرکل آژانس شامگاه شنبه دوم اسفند وارد تهران شد تا با مقامات ایران در باره فعالیت‌های هسته‌ای و کاهش تعهدات برجام مذاکره کند. او در نخستین ملاقات، با علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کرد و روز یکشنبه با ظریف و تیم وزارت خارجه به گفت‌وگو نشست.

هم‌‌زمان با حضور گروسی در تهران، جیک سولیوان، مشاور امنیت ملی دولت بایدن، تاکید کرد که پیشنهاد بازگشت به میز مذاکره هم‌چنان باقی است. سولیوان روز یکشنبه ۲۱ فوریه گفت: «ما معتقدیم که دیپلماسی بهترین گزینه است. ایران هنوز به پیشنهاد مذاکره پاسخ نداده است. توپ اینک در زمین آنهاست.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

دراویش زندانی در ایران: بهنام محجوبی به قتل رسیده است و این جنایتی بزرگ استدراویش زندانی در ایران: بهنام_محجوبی به قتل رسیده است و این جنایتی بزرگ است علیرضا روشن، فعال حقوق دراویش گنابادی نیز به صدای آمریکا گفت، برخورد جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی غیرانسانی است وقتی حکومت جاهلیت تحمیلی شئونیزم فارسی مشترک انگلستان با ایرانشهریهای نژادپرست ارمنی مسلک به ظاهرمسلمان شرکای اشرار جنایتکارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران را ملتهای ایرانیان و کشورهای همسایه و جهان نمیخواهند چرا آمریکا با فرقه فارسیسم زدبند میکند برای چه فرقه استمرار دارد؟!!!... هر ناقص العقلی می داند که برای هرجرمی وقتی حکم دادند ، یعنی پرونده بسته شده و دیگر کاری به کار زندانی ندارند . البته چند سالیه که مامورین حتی یک سیلی هم به متهم نمی توانند بزنند و کلیه اعمالشان با دوربین ضبط می شود . حال این که زندانی سیاسی باشد و حساسیت نگهداری هم بالا. شکنجه!!؟ به شما هیچ ربطی نداره ، حق دخالت در امور داخلی ایران رو ندارید بر فرض محال که اینطوری هم باشه ، هر روز در ایالت های امریکا پلیس آمریکا، دادگاههای امریکا، ارتش امریکا،کلی آدم بیگنا رو میکشن اونهم بدون هیچ جرمی اونوقت شما شدی مدعی العموم ما ؟؟؟ ببند دهانت را تا بسته ی الهی نشده

هند: ایران مسئول انفجار ماه ژانویه در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی استرسانه‌های هندی از قول مقامات این کشور ایران را مسئول وقوع انفجار 29 ژانویه در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو معرفی کردند. - خبرگزاری آناتولی حداقل با این همه درد سر و زحمت _خود سفارت را هدف قرار میداد باز ارزشی برای ج ا داشت حالا فقط بی آبرویی درقبال داشت، حتی' جهانی

آمریکا: پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیستسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیست *ما به دنبال مذاکره درباره چیزی هستیم که به آن توافق‌های بعدی می‌گوییم *این یک هدف طولانی مدت‌تر برای ما است *ما به پاسخگو دانستن ایران ادامه خواهیم داد

وظیفه ساترا چیست و چرا در پی تنگ‌تر کردن فضای سانسور در ایران است

عفو بین‌الملل: از ۱۶ مورد اعدام زنان در جهان، ۹ مورد در ایران صورت گرفته است

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن

کاظم غریب آبادی، نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، گفت‌وگوهای روز یکشنبه آژانس با مقامات جمهوری اسلامی را"مفید" ارزیابی کرد. او با انتشار توییتی نوشت: «ایران و آژانس گفت‌وگوهای مفیدی بر اساس احترام متقابل داشتند که نتایج آن امشب منتشر می‌شود.»

مدیرکل آژانس شامگاه شنبه دوم اسفند وارد تهران شد تا با مقامات ایران در باره فعالیت‌های هسته‌ای و کاهش تعهدات برجام مذاکره کند. او در نخستین ملاقات، با علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کرد و روز یکشنبه با ظریف و تیم وزارت خارجه به گفت‌وگو نشست.

هم‌‌زمان با حضور گروسی در تهران، جیک سولیوان، مشاور امنیت ملی دولت بایدن، تاکید کرد که پیشنهاد بازگشت به میز مذاکره هم‌چنان باقی است. سولیوان روز یکشنبه ۲۱ فوریه گفت: «ما معتقدیم که دیپلماسی بهترین گزینه است. ایران هنوز به پیشنهاد مذاکره پاسخ نداده است. توپ اینک در زمین آنهاست.»

وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه ۱۸ فوریه اعلام کرد که واشنگتن آماده شرکت در مذاکرات کشورهای ۵+۱ درباره توافق اتمی است. دولت آمریکا در اقدامی دیگر، مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌های سازمان ملل (مکانیسم ماشه) را نیز لغو کرد. این مکانیسم در دوران ترامپ فعال شده بود.

جیک سولیوان در حالی به انتظار آمریکا برای شنیدن پاسخ ایران اشاره کرده که وزیر خارجه ایران از لغو مکانیسم ماشه استقبال کرده و عباس عراقچی، معاون سیاسی او نیز گفته که شرکت در نشست غیررسمی کشورهای امضاکننده توافق هسته‌ای، در دست بررسی است.

ایران ضرب‌الاجل توقف پروتکل الحاقی را چهارم اسفند ماه تعیین کرده است. جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده که کشورهای حاضر در توافق اتمی، برای مشورت پیرامون امر جلسه‌ای تشکیل دهند.

در همین زمینه: