جو بایدن در سازمان ملل: به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبندیم

30/06/1400 09:22:00 ب.ظ

جو بایدن در سازمان ملل: به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبندیم #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

جو بایدن در سازمان ملل: به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبندیم العربيه_فارسى

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که ایالات متحده به همراه متحدان به عدم دستیابی ایران به سلاح

به گزارش «العربیه» از نیویورک، جو بایدن سه‌شنبه 21 سپتامبر، در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد چنانچه ایران متقابلا اقدام به مثل کند، ایالات متحده به طور کامل به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت.Advertisementاین سخنان رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان شد که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سه‌شنبه، ساعاتی پیش از آن، اعلام کرد کشورش طی هفته‌های آتی مذاکرات هسته‌ای را از سر خواهد گرفت.

خطیب زاده با تاکید بر اینکه نشست وزرای 4+1 در نیویورک در دستورکار نیست، گفت:«هر نشست و جلسه‌ای هماهنگی قبلی و تنظیم دستور کار لازم دارد، همانطور که قبلا تاکید شد گفتگوهای وین به‌زودی و طی چند هفته آتی از سر گرفته خواهد شد و این به اطلاع 4+1 رسانده شده است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

پاکستان هسته ایو کسی ندید چرا ؟؟؟

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانندحمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او طالبان وحوش دشمن زنان اند

کشته شدن دست‌کم شش تن در حمله یک دانشجوی مسلح به دانشگاهی در روسیهیک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد. این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر شمار جان‌باختگان را «دست‌کم هشت تن» گزارش کرده‌اند. انشالله پای داعش و طالب و ترویست‌های بین المللی داخل خاک آن عده کشورهای می‌شود که از آنها حمایت کرد تا وطنم ناآرام باشد دقیق یادتان باشد بر دری کسی نزن انگشتي تا بر درت نخورد مشتی ..بیاید جمع کنید حالا حالا بعضی از کشورها فهمیدند که عواقب‌ حمایت از طالبان چی ضررهای دارد روسیه فک میکرد ازطالبان ودیگر تروریست ها حمایت کند از گزند انان درامان خواهد بود روسیه فردا اعتراف خواهد کرد که کار افراطی های تندرو اسلامگراست شاید داعش سوریه وطالبان والقاعده

در حمله پهپادی ائتلاف بین‌المللی یک فرمانده نزدیک به القاعده در ادلب کشته شددیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دو نفر از رهبران تندرو از جمله یکی تونسی و عضو گروهی نزدیک به سازمان القاعده در حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با

دیدگاه | بایدن، مدافع همیشگی سازمان ملل متحد، بیش از همیشه به این نهاد نیاز داردبه عقیده این خبرنگار ارشد نشریه فارین پالیسی، عدم حضور رهبرانی همچون رؤسای جمهوری روسیه، چین، و فرانسه در نشست امسال، این فرصت را در اختیار جو بایدن قرار می‌دهد که نقش رهبری ایالات متحده در سازمان ملل را بیش از پیش تثبیت کند.

پوشش زنده نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیمامیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیست پوشش زنده ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را در این صفحه دنبال کنید: اشتباه میکند نظام طالبان را هیچ کس قبول ندارد بجز از جنگجویان این گروه ایران کرواسی آقای رئیس جمهور ، آخوندهای ایران ، قوانین بین المللی را نقض کردند. آنها مشغول بمب سازی بوده وبرنامه شان را ازدید جهان مخفی نگه داشته اند. اخیرا آقای گروسی طی ۲ گزارش محرمانه ، نقض های فاحش وبسیار خطرناک ایران را فاش کرد. با هیتلر توافق نمیکنند .

هشدار دبیر سازمان ملل به چین و آمریکا: از جنگ سرد جدید اجتناب کنیدآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به احتمال وقوع «جنگ سرد جدید»، از آمریکا و چین به عنوان دو کشور بزرگ و بانفوذ خواست تا روابط «کاملاً ناکارآمد» خود را پیش از گسترش مشکلاتشان به سایر نقاط جهان، ترمیم کنند. گپ تو را کس به اندازه سر سوزن هم اهمیت نمیدهد جنگ جنگ قدرت نمایی است . چشم عباس آقا توصیه می کنم به جنگ گرم بپردازید.

هسته‌ای پایبند است.20 سپتامبر ,2021: 10:15 صبح GST آخرین به روزرسانی: 20 سپتامبر ,2021: 10:37 صبح GST Share آدرس کپی شد حمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.اشتراک چاپ یک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد.«داعش» در شهر ادلب سوریه خبر داد.

به گزارش «العربیه» از نیویورک، جو بایدن سه‌شنبه 21 سپتامبر، در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد چنانچه ایران متقابلا اقدام به مثل کند، ایالات متحده به طور کامل به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت. Advertisement این سخنان رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان شد که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سه‌شنبه، ساعاتی پیش از آن، اعلام کرد کشورش طی هفته‌های آتی مذاکرات هسته‌ای را از سر خواهد گرفت. Advertisement در حکومت پیشین افغانستان، 3 هزار زن در شهرداری کابل مشغول به‌کار بودند که یک سوم کارکنان این اداره را تشکیل می‌دهد. خطیب زاده با تاکید بر اینکه نشست وزرای 4+1 در نیویورک در دستورکار نیست، گفت:«هر نشست و جلسه‌ای هماهنگی قبلی و تنظیم دستور کار لازم دارد، همانطور که قبلا تاکید شد گفتگوهای وین به‌زودی و طی چند هفته آتی از سر گرفته خواهد شد و این به اطلاع 4+1 رسانده شده است. تصاویر ویدیویی شبکه های خبری دانشجویان سراسیمه‌ای را نشان می‌دهد که سعی دارند از پنجره‌های طبقه اول دانشگاه بیرون بپرند و فرار کنند.» او در گفتگو با خبرنگار «ایرنا» در نیویورک با اشاره به این‌که «لازم است قبل از آغاز مذاکرات، تیم سیاست خارجی دولت (رئیسی) جمع بندی نهایی خود در خصوص کم و کیف گفتگوها را انجام دهد. همچنان یک بخش از کارکنان تنظیف شهرداری کابل را نیز زنان تشکیل می‌دادند، آنها در کنار مردان، در نظافت جاده‌ها سهم داشتند.» در پاسخ به سوالی درباره احتمال برگزاری نشست وزرای خارجه ایران و 4+1 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: «برجام و گفتگوهای وین یکی از موضوعات اصلی ملاقات‌های دوجانبه با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه حاضر از 4+1 خواهد بود، اما نه برنامه‌ای از قبل برای چنین جلسه‌ای تنظیم شده و نه اینکه بر اساس اطلاع ما همه وزرای خارجه طرف مذاکره در نیویورک حاضر هستند. در پی هدف قرار گرفتن این خودرو ستون دود و آتش برخاسته از آن مشاهده شده است.

» پیش‌تر خبرهایی درباره احتمال انجام دیدارهایی میان هیات‌های کشورهای اروپایی با طرف ایرانی در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک مخابره شده است. حقوق آنها پرداخت می‌شود. یکی از دانشجویان به رویترز گفت که حدود ۶۰ دانشجو در کلاس او بودند. سعید خطیب زاده یک منبع دیپلماتیک سه‌شنبه به خبرنگار «العربیه» در بروکسل از دیدار احتمالی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نیویورک با حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران خبر داد. به گفته این منبع انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات وین نیز در نیویورک است تا با همتایان خود از گروه 1+4 و ایران درباره پرونده هسته‌ای تهران مشورت کند. پیش‌تر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفته بود زنان شاغل در ادارات دولتی، به‌دلیل اینکه از سوی عناصر طالبان مورد بی احترامی قرار نگیرند در خانه‌های خود بمانند؛ زیرا عناصر آنها تخصصی آموزش ندیده‌اند و ممکن است برخورد غیر حرفه‌ای با کارمندان زن داشته باشند. او توضیح داد که هدف این رایزنی‌ها از سرگیری مذاکرات وین در اسرع وقت است. مطالب مرتبط. ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز به دیدارهایی احتمالی میان مقامات ایران و قدرت‌های جهانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد. زنان معترض با تجمع مقابل وزارت امور زنان پیشین، شعارهای «تحصیل، کار، آزادی، پیش به‌سوی آبادی» و «حذف زنان=حذف انسان»، سر دادند و از طالبان خواستند وزارت امور زنان را دوباره فعال کند.

لودریان، دوشنبه 20 سپتامبر، گفته بود در نشستی که قرار است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شود، همه طرف‌های توافق هسته‌ای به جز آمریکا، حضور خواهند داشت و هدف این نشست پدید آوردن «تکان مثبت» برای ادامه مذاکرات با ایران است که در ماه ژوئن متوقف شده است. لیز تراس، وزیر خارجه جدید بریتانیا نیز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت:‌ «بریتانیا، آمریکا و شرکای بین‌المللی ما متعهد به رسیدن به توافق هستیم، اما هر روز که ایران این مذاکرات را به تاخیر می‌اندازد در حالی که برنامه اتمی خود را تقویت می‌کند، فضای کمتری هم برای دیپلماسی باقی می‌ماند. هرچند طالبان به این باور است که حقوق زنان بر اساس قوانین «شریعت» اسلام به آنها داده خواهد شد.» پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و کاهش شدید تعهدات برجامی ایران، مذاکرات جدیدی در ماه آوریل گذشته میان تهران و کشورهای حاضر در برجام با حضور غیر مستقیم آمریکا آغاز شد. این مذاکرات پس از انجام 6 دور با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، در 20 ژوئن متوقف شد و تاکنون تاریخ جدیدی برای از سرگیری آن تعیین نشده است.. .