جو بایدن در دهمین سال مرگ بن لادن: تا دروازه‌های جهنم تعقیبش کردیم

03/05/2021 09:04:00 ب.ظ

جو بایدن در دهمین سال مرگ بن لادن: تا دروازه‌های جهنم تعقیبش کردیم

آمریکا, اسامه بن لادن

جو بایدن در دهمین سال مرگ بن لادن: تا دروازه‌های جهنم تعقیبش کردیم

جو بایدن ، رئیس‌جمهور آمریکا در دهمین سالروز کشته شدن اسامه بن لادن به دست نیروهای آمریکا یی، از عقب‌نشینی نیروهای نظامی ایالات متحده از خاک افغانستان دفاع کرد؛ با این حال اطمینان داد که آمریکا در برابر «تهدید گروه‌های تروریستی» هشیار باقی خواهد ماند.

جو بایدن که در آن زمان معاون باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا بود، در روز حمله از «اتاق وضعیت»، مکان فوق حفاظت‌شده در زیرزمین کاخ سفید، شاهد انجام عملیات تفنگداران نیروی دریایی آمریکا بود.آقای بایدن روز گذشته ۱۲ اردیبهشت (۲ مه) در توصیف لحظۀ حمله اعلام کرد: «لحظه‌ای است که هرگز فراموش نخواهم کرد.»

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شده است، جو بایدن با بیان اینکه بن لادن «تا دروازه‌های جهنم» تعقیب شد، از «اعضای سرویس‌های اطلاعاتی که به دقت او را ردیابی کردند، قاطعیت رئیس‌جمهور باراک اوباما به هنگام تصمیم‌گیری و استعداد و شجاعت تیم عملیاتی در محل» قدردانی کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

بن لادن شریک تجاری. جرج بوش بود چطور جرج بوش را دنبال نکردی و با بن لادن به جهنم نفرستاد سفد های دزد خودتون بهش آموزش دادید، شریک شدید، تجهیزش کردید! چرا در مورد اینا هیچ وقت حرفی نمیزنید؟؟؟؟؟ Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. شما جهنم واقعی را در افغانستان بوجود اوردید

کمک ایران نبود تا خود جهنم هم میرفتین پیداش نمیکردین جو_بایدن، خود بن لادن دیگرست.

کره شمالی سیاست جو بایدن در قبال کشورش را «خصمانه» خواندوزارت امور خارجه کره شمالی، روز یکشنبه، 1 می، سخنان اخیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ، درباره کشورش را، نشان دهنده قصد بایدن برای تداوم سیاست‌های «خصمانه»

جو بایدن: ایرانی‌ها در مذاکرات جدی هستند | DW | 08.05.2021رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ایرانی‌ها در مذاکرات احیای برجام جدی هستند اما آمادگی‌شان برای انجام اقدامات، مشخص نیست. سخنگوی کاخ سفید نیز با اشاره به پیشرفت‌ها، گفت‌وگوهای وین را چالش‌برانگیز و طولانی خواند. بایدن درست میگه، رژیم مصمم هست که تحریم ها برداشته بشه، ولی حاضر نیست امتیاز بده، ولی اینبار کور خواندن، باید خیلی امتیازات به کدخدا بدهند، فعلاً پوستشون توی دندان‌های آمریکا گیرکرده. جدی شاید ولی صادق نه. پولا رو میخوان پس بگیرن باز لگد بزنن. ایرانی ها نه، نظام جمهوری اسلامی صحیح است. ایرانی ها در رفتار و گفتار و عقاید با حکومت جمهوری اسلامی خیلی متفاوت هستند و بخش اندکی به دلیل منافع خود طرفدار حکومت جمهوری اسلامی هستند. پس اگر یک بنگاه خبری صادق و درست هستید نباید چشم خود را بر روی واقعیت های زمانه ببندید.

جو بایدن: نمی‌دانیم ایرانی‌ها در مذاکرات وین چقدر جدی هستند جو بایدن ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه 7 می 2021 در پاسخ به سوال خبرنگار «العربیه» در آمریکا گفت که احساس می‌کند ایران در مذاکرات وین جدی است، اما نمی‌داند بازی دیپلماسی و بازی با وقت می کنند ۵+۱ را بازی می دهند از همان روشی استفاده می کنند که ۵+۱ پیش از این برایشان استفاده می کرد کس ننت جو تو چقدر خری جو عجب

جو بایدن: ایران در مذاکرات وین جدی است اما نمی‌دانیم چقدر جدیدر سومین سالگرد خروج آمریکا از برجام، رئيس جمهوری ایالات متحده می‌گوید ایران در مذاکرات وین جدی است ولی اینکه آنها حاضرند چه کارهایی انجام دهند مسئله دیگری است. 😯 اگر میخوای بدونی چقدر جدی باید بگم هیچی‌ چرا که حاضر قدرت هسته ای خودمون فدای دروغای شما بکنیم با این حرفهای بایدن، بایدن، بیخردی خود و تشگیلات حاکم در آمریکا را اعتراف میکند!... همین بیخردی سردمداران آمریکا باعث رویکرد به گلیسا و مشکل اصلی در آمریکا و جهان شده.

حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا | DW | 06.05.2021دولت آمریکا از خواست سازمان_بهداشت_جهانی برای لغو مالکیت معنوی واکسن_کرونا حمایت می‌کند. این حمایت به منظور کمک به پایان دادن به پاندمی کرونا در جهان است. تصمیم جو_بایدن با نارضایتی شرکت‌های دارویی روبرو شد. خب بیاید هر کشور ده میلیون دلار ب این شرکت های سود جوی کثیف بدین تا رضایت بدن همه کشور ها از فرمول ساختنش استفاده کنن انسانیت اینجاها مشخص میشه و نوع بشری ک واسه سود بیشتر، جان هم نوع خودش هیچ ارزشی براش نداره 👏👏👏

اسامه بن لادن، بنیان‌گذار و رهبر شبکه القاعده در اول ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی در حمله کماندوهای آمریکایی به محل سکونتش در ابیت‌آباد در شمال پاکستان کشته شد.ایالات متحده علیه پیونگ یانگ دانست.رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر جدی بودن ایرانی‌ها در مذاکرات وین گفت: «بله آنها جدی هستند اما معلوم نیست تا چه حد می‌خواهند پیش بروند.این جدیت چقدر است.

جو بایدن که در آن زمان معاون باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا بود، در روز حمله از «اتاق وضعیت»، مکان فوق حفاظت‌شده در زیرزمین کاخ سفید، شاهد انجام عملیات تفنگداران نیروی دریایی آمریکا بود. آقای بایدن روز گذشته ۱۲ اردیبهشت (۲ مه) در توصیف لحظۀ حمله اعلام کرد: «لحظه‌ای است که هرگز فراموش نخواهم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در بيانيه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور منتشر شد، سخنرانی جو بایدن را یک «یک اشتباه بزرگ» خواند و واشینگتن را متهم کرد که با انتقاد از وضعيت حقوق بشر در کره شمالی، به «کرامت رهبری عالی کشور» توهين کرده است.» در بیانیه‌ای که از سوی دفتر رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شده است، جو بایدن با بیان اینکه بن لادن «تا دروازه‌های جهنم» تعقیب شد، از «اعضای سرویس‌های اطلاعاتی که به دقت او را ردیابی کردند، قاطعیت رئیس‌جمهور باراک اوباما به هنگام تصمیم‌گیری و استعداد و شجاعت تیم عملیاتی در محل» قدردانی کرد.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید  جن ساکی در عین حال روند تعامل دیپلماتیک از طریق غیرمستقیم را"نشانه‌ای خوب" خواند اما بار دیگر تاکید کرد که برداشتن تحریم‌ها مستلزم بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای است: «ما آماده برداشتن تحریم‌هایی هستیم که برای پیوستن به برجام ضروری هستند، اما فقط در صورتی که ایران هم آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود باشد. رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه بیانیه خود با اشاره به عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان اعلام کرده است: «ما همچنان در برابر هرگونه تهدیدی علیه منافع آمریکا که از خاک افغانستان صورت پذیرد، هشیار و آماده واکنش خواهیم بود. کاون جونگ جان، یک مقام وزارت خارجه کره شمالی در این ارتباط گفت این اظهارات به طور واضح نشان‌دهنده قصد جو بایدن برای تداوم سیاست‌های خصمانه در قبال کره شمالی است، همانطور که در بیش از نیم قرن گذشته چنین سیاستی را در قبال پیونگ یانگ اجرا کرده است.» انتشار بیش از صد مدرک شخصی بن لادن جو بایدن اعلام کرده است که تمامی نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی از افغانستان خارج می‌شوند. خبرنگار «العربیه» از وین هم گزارش کرد که هیات مذاکره‌کننده ایرانی کماکان از دیدار مستقیم با هیات آمریکایی سر باز می‌زند، در حالی که همه طرف‌ها خواهان رسیدن به توافق پیش از 20 می 2021 هستند.

تخلیه پایگاه‌های آمریکایی در افغانستان مطابق اعلام ژنرال‌های این کشور از هم ا‌کنون شروع شده است. ساکی، گفته بود دولت جو بایدن به دنبال رویکرد «عملی و سنجیده» است و به دنبال به‌کارگیری «ابزار دیپلماتیک» برای خلع سلاح کره شمالی است.  وزیر خارجه فرانسه اما به روزنامه"گاردین" گفته که ایران به خلاف آمریکا، سیگنال‌های متناسب با جبران نقض تعهدات برجام را نشان نداده است. با این حال ژنرال‌های نظامی می‌گویند نگران هستند این مسئله باعث قدرت گرفتن بیشتر طالبان شود و موقعیت دولت را نیز در مذاکرات صلح با این گروه تضعیف کند. این در شرایطی است که اشرف غنی، رئيس جمهوری افغانستان در یک سخنرانی در قندهار از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان استقبال کرده و گفته بود: «تعهد ما این است که با عزت این نیروهای خارجی را از کشور خارج کنیم. آنچه پیداست جو بایدن قصد دارد با اعمال فشار بیشتر به کره شمالی این کشور را از ادامه برنامه موشکی و هسته‌ای خود بازدارد. هیچ اتفاق ناگواری رخ نمی‌دهد.. ما از وطن خود حفاظت کردیم و باز هم می‌کنیم.. عراقچی گفته اگر خواسته های ایران برآورده شود به تعهدات خود و اجرای کامل برجام مجددا برمی‌گردد، و این مساله هیچ ارتباطی با مسائل دیگر در تهران مانند انتخابات ندارد.

» .