جو بایدن: خروج آمریکا از افغانستان نهم شهریور به پایان می‌رسد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جو بایدن گفت با توجه به اینکه آمریکا به اهداف خود در جنگ افغانستان رسیده، نیروهای ایالات متحده نهم شهریور ، ۳۱ اوت، به طور کامل از این کشور خارج می‌شوند ولی حمایت از مردم این‌ کشور را ادامه خواهد یافت هرچند آنها خود باید سرنوشت افغانستان را تعیین کنند.

ز این کشور خارج می‌شوند ولی حمایت از مردم این‌ کشور را ادامه خواهد یافت هرچند آنها خود باید سرنوشت افغانستان را تعیین کنند.

بایدن افزود: «حمایت آمریکا از مردم افغانستان، به ویژه حقوق زنان و دختران این کشور، ادامه خواهد یافت. همچنین حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان ادامه می‌یابد و واشینگتن با متحدان خود برای حفظ امنیت فرودگاه‌های بین‌المللی این کشور همکاری خواهد کرد.» رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به تغییر شرایط جهانی طی ۲۰ سال گذشته گفت که امروز تهدید تروریسم در نقاط دیگر جهان بیشتر است و به همین دلیل آمریکا منابع خود را به دیگر نقاط جهان از جمله جنوب آسیا، خاورمیانه و آفریقا منتقل خواهد کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که طالبان در هفته‌های اخیر با سرعت مناطق مختلف این کشور را تحت کنترل خود درآورده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خودتان میدانید چه خوابی برای خاورمیانه جدید که توسط طالبان افغانستان باید عملی بشود را دیده اید،که اینطوری عقب نشسته ،و سربازهای ارتش ملی افغانستان خلع سلاح کرده و قدرت را دوباره دارید به طالبان میدهید. 🤣🤣🤣

به توجه اصلا از اون سر دنیا میای واسه این طرف تعیین و تکلیف کنی؟ گم شو برو از منطقه ما

خوب کس کش نابود کردن طالبان که کاری نداره یکساعت بمبارانه که توی دموکرات آرت میاد انجام بدی‌.یکساعت دویست سیصد تا بمب میریختی روشون و خلاص.در ضمن ایرلن هم طبق معمول چون از نفوذ روسیه و ترکیه در افغانستان میترسه دست به تومبون طالبان شده و تروریست پروری میکنه.

اهدافش مستقر و مسلح کردن طالبان در افغانستان و غارت منابع افغانستان بوده

دنیا مصرف انرژی های فسیلی داره کنار میذاره و از طرفی این همه پولی که به افغانستان دادن معلوم نیست چی شده طبیعیه به همین دو دلیل دیگه خاور میانه و افغانستان جذابیتی برای آمریکا نداشته باشه

با خروج آمریکا از افغانستان، پای تروریست اعظم منطقه به افغانستان باز میشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جو بایدن: حاضر نیستم نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان بفرستمجو بایدن: حاضر نیستم نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان بفرستم رئیس جمهوری آمریکا گفت ما به آنجا نرفته بودیم که تا ابد باقی بمانیم و افزود که این به عهده مردم افغانستان است تا در مورد سرنوشت و آینده خود و اداره کشور خود تصمیم بگیرند. چراغ سبز امریکا به چپاول افغانستان توسط طالبان ! اعتصابات_سراسری اما الان این نظام تروریستی ایران است که در این کشور وارد خواهد شد با پشتیبانی کردن از طالبان WeStand4FreeIran NoImpunity4Mullahs عجب ، طالبان رو‌امریکا درست کرد حالا میگه مردم افغانستان خودشون یک فکری کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: آمریکا برای ملت‌سازی به افغانستان نرفته بود؛ عملیات ما تمام شدجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، گفت: عملیات نیروهای آمریکایی در افغانستان رسما روز 31 اوت به پایان می‌رسد. رئیس جمهور آمریکا گفت: اولویت آمریکا امنیت ترامپ كجايي رفتید پس چه گوهی بخورید طالبان و تخم ترکه القاعده که هنوز سرجاشون هستند. 20 ساله اومدید از اون کله جهان اینجا ک چ غلطی بکنید ؟چ غلطی تونستید بکنید؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ابراز خوشبینی محتاطانه وزارت خارجه آمریکا از میزبانی تهران برای اجلاس افغانستانابراز خوشبینی محتاطانه وزارت خارجه آمریکا از میزبانی تهران برای اجلاس افغانستان روز چهارشنبه، شانزدهم تیر، لوید آستن وزیر دفاع آمریکا با همتای ترکیه‌ای خود در زمینه حفظ امنیت فرودگاه بین‌المللی کابل به عنوان اصلی‌ترین مسیر تردد بین‌المللی گفت‌وگو کرد. 🥵🥵🥵🥵🥵 ایران بعنوان یک میانجی نقش خود را ایفا می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: جنگ آمریکا در افغانستان آخر اوت پایان می‌یابدبایدن افزود «بسیار بعید است» که دولتی در افغانستان پس از خروج آمریکا بتواند کشور را کنترل کند و از حکومت کابل خواست تا با طالبان به توافق برسد. کفتار پیر آمریکا با هماهنگی طالبان از افغانستان خارج شدن تا طالبان مثل داعش کشتار کنند جنایات طالبان با هزینه آمریکا و غرب می باشد همه این ها خروج آمریکا و... فیلمه بعد از بیست سال جنگ در افغانستان و کشتار مردم بی گناه، چی چیزی نصیب مردم شد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ند پرایس: آمریکا اجازه نخواهد داد دستاوردهای مردم افغانستان از بین برود🔺ند پرایس: آمریکا اجازه نخواهد داد دستاوردهای مردم افغانستان از بین برود ▪️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده از هر آنچه در توان دارد برای حفظ دستاوردهای ۲۰ سال گذشته مردم_افغانستان استفاده خواهد کرد ⬇️بیشتر بخوانید: آره آخوند لیس، راستی از موشک ها و درون ها که رو سرتون خراب مبکنن تو سوریه و عراق و اربیل چه خبر؟ اسلیپی جو گفته بود بد جواب میدید مالیدید؟ شما ملوانهای اسیر دوران باراک حسین چسین اوباما دادگاهی شدند؟ یا قرار هست باز آخوندا بزارن درتون؟ لجن های مماشات گر اسلام خیس اولا دستاوردهای مردم افغانستان چه بوده؟! کشت و کشتار و انفجار و بی نظمی و تجاوز به نوامیس و...؟! ثانیا این 'دستاوردهای فرضی' را با آزاد گذاردن طالبان برای 'تسلّط زوری' بر ولایات افغانستان حفظ می کنید؟! دروغه بباد رفت با این کارتون
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دو گمرک مرزی افغانستان با ایران به دست طالبان افتاداز داعش به طالبان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »