جو بایدن: اولویت ما خارج کردن شهروندان آمریکایی از افغانستان است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه عصر در سخنانی از کاخ سفید درباره روند خارج کردن شهروندان آمریکایی و افغانستانی‌های همیار آمریکا و در پاسخ به سوالی که با توجه به ده روز مانده به مهلت پایان حضور نظامی آمریکا در افغانستان، آیا احتمال تمدید این ضرب الاجل وجود دارد، گفت: امیدواریم که تمدید نکنیم اما در حال بحث در این مورد با تیم امنیتی خود هستیم.رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرد: اولویت اول ما خارج کردن شهروندان آمریکایی از کابل و افغانستان در اسرع وقت است.

رئیس جمهوری آمریکا در تشریح روند خروج گفت افغانستانی‌هایی که با ایالات متحده همکاری کردند به طور مستقیم به آمریکا نمی آیند، بلکه ابتدا سوابق‌شان در ده‌ها کشور متحد و دوست آمریکا در چهار قاره پیش ازحضور در خاک آمریکا بررسی می شود. جو بایدن با اذعان به اینکه وضعیت امنیتی در افغانستان و کابل در حال تغییر است، به گروه‌های تروریستی از جمله «داعش خراسان» هشدار داد که در این روند خروج اتباع آمریکایی و‌ افغانستانی‌های همیار اخلال وارد نکند.

او افزود ما برای تسریع در خارج کردن افراد از افغانستان با طالبان گفتگو کردیم و نقاط ورودی به فرودگاه کابل افزایش یافته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس چرا روز به روز دیګر افراد تان را به افغانستان میاورید ?

واقعاًشرم آوراست !مخصوصاًبرای روشنفکرانیکه به دیموکراسی،قول وقوت وتوافقنامهای امریکاوجوامع بین المللی که بملت افغانستان داده شده بوداعتمادکرده بودند.امریکادر برابریک مُشت ازمزدوران کهنه ونو خوددرجهان اعلام ناکامی کرده خروج چندتن اتباع اش رابقیمت حیات۳۵ ملیون نفوس معامله میکند.

لعنت به حقوق بشر امریکایی... نژادپرست های کثیف

خفه

اصلأ شعورش به اولویت نمیرسه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خروج آمریکا از افغانستان از نگاه کره جنوبی،‌ شریک یکی دیگر از «جنگ‌‌های بی‌پایان» آمریکادر پی عقب‌نشینی نظامی آمریکا از افغانستان، سیاستمداران کره جنوبی، شریک یکی دیگر از «جنگ‌های بی‌پایان آمریکا» در حالی که میان آنها بر سر توسعه تسلیحات هسته‌ای مستقل از آمریکا اختلاف نظر وجود دارد، درباره ادامه حضور ۳۰ هزار سرباز آمریکایی در خاک خود - حضوری که از زمان جنگ کره در دهه ۱۹۵۰ تاکنون ادامه داشته است - والله اگه از من میپرسید هیچی یعنی صفر ، با این کاری که این جوبایدن احمق و بی‌عرضه کرد دیگه آمریکا هم از چشم مردم جهان به عنوان یک ابر قدرت افتاد و بعد از این به جای ابر قدرت باید بگوییم ابر قُد قُد 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 بهتر بود می نوشت حمایت دراز مدت دمکرات ها. البته باید اذعان کرد که کره جنوبی و افغانستان به لحاظ زیرساخت اجتماعی و مردم، با هم تفاوت های زیادی دارند. کره جنوبی باید به قدرت خود متکی باشد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترکیب رهبری، اسلام و مردم رمز عبور از هر مشکلی استفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مکتب اسلام را عامل عبور از موانع روزهای سخت خواند و گفت: وقتی رهبری، اسلام و مردم با یکدیگر ترکیب می‌شوند از هر مشکلی عبور می کنیم. كوس كش ، چرا پس اين تركيب ٤٣ ساله ما رو به روز سياه نشونده ، حتما ميخواى بگى تقصير مردمه نه ؟؟ چقدر شما آشغالها رو دارين بله رمز عبور از مشكل به سمت بهشت زهرا.نمونه اش همين ممنوعيت ورود واكسن.به يمن رهبري ملت از خاك تن به داخل قبرهاشون عبور داده شدند. ترکیب اینایی که میگی شد مستعان :)
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران: کابینه خالی از زنان و اهل سنت استجلال محمودزاده، نماینده مجلس ایران در مخالف با کلیات برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم از نبود اهل سنت، زنان و افرادی از جناح دیگر در کابینه ابراهیم رئیسی انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی دیگر هیچگونه جائی برای تکرار و استمرار دادن تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران با ابراهیم رئیسی نیست بایستی حکومت موقت ایرانیان باهویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی'حضوریکتائی'خردمندانه(انجمن مغان)فدرال ملتهای اصل ایرانیان تشگیل و بنیان شود. چهل میلیون تورک یک وزیر در کابینه ندارد .
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تقدیر وزیر خارجه تایوان از حمایت‌های آمریکا؛ او می‌گوید چین می‌خواهد از طالبان «تقلید» کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. داعش طالبان و چین و روسیه دارن از تیمور لنگ تقلید میکنن طالبان که ساخته دست آمریکاست آنوقت چین میخواد از او تقلید کنه !😅 سرنوشتی بهتر از غنی در انتظار دولتهای دست نشانده مثل ایشان و دگر دیکتاتورهای قصاب ژورنالیست نوکر و نوکر نوکران صهیونبیست نژادپرست نیست!؟ اربابشان که در حال فراره چه برسه به این جوجه فکلی های دست نشانده۔
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طرح‌های جدید بایدن برای تخلیه اتباع آمریکا و افغان در پی تهدیدهای «داعش»با دشوار شدن روند تخلیه اتباع غربی و افغان از افغانستان و شدت یافتن تهدیدهای امنیتی در کابل، مقامات آمریکایی که به‌خاطر تسلط برق‌آسای طالبان بر این کشور در سلام.در ایران خبرنگار هستم و بسیار به این شغل علاقه مندم،در صورت امکان خوشحال میشم با شما همکاری کنم.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

توسعه روابط با ژاپن از اهمیت بالایی برای ایران برخوردار است/ از صلح و ثبات در افغانستان حمایت کرده و می‌کنیمرئیس‌جمهور روابط ایران و ژاپن را خوب و دوستانه توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه‌ها بویژه روابط اقتصادی و تجاری، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران، ارتباط با ژاپن و توسعه و تعمیق روابط و مناسبات دوجانبه از اهمیت بالایی برخوردار است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »