جو بایدن به دنبال تقویت محور آسیا و اقیانوسیه در برابر قدرت چین | DW | 12.03.2021

22/12/1399 12:59 ب.ظ

در گفت‌وگوی بایدن با سران هند، ژاپن و استرالیا همکاری‌های اقتصادی و امنیتی، راه غلبه بر پاندمی کرونا و بحران اقلیمی جایی خاص دارند؛ هدف اصلی اما مهار کردن قدرت نظامی و اقتصادی چین است.

در گفت‌وگوی بایدن با سران هند، ژاپن و استرالیا همکاری‌های اقتصادی و امنیتی، راه غلبه بر پاندمی کرونا و بحران اقلیمی جایی خاص دارند؛ هدف اصلی اما مهار کردن قدرت نظامی و اقتصادی چین است. یکی از اهداف این کنفرانس سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید واکسن در هند است تا این کشور بتواند با قدرت فزاینده چین در این عرصه مقابله کند. هدف آن است که جنوب شرقی آسیا از دایره انحصار واکسن چینی رهایی یابد.

ایالات متحده و ژاپن قصد دارند به کارخانه‌های داروسازی هند در افزایش تولید واکسن با پشتیبانی شرکت‌های آمریکایی کمک کنند. یک مقام کاخ سفید به خبرگزاری رویترز گفته است در شرایطی که چین سیاست خارجی فعالی در آسیا در پیش گرفته است، آمریکا نیز قصد دارد پیوندهای خود را با متحدانش تقویت کند.پیوندهای امنیتی و نظامی

هند، ژاپن و استرالیا با چالش‌های امنیتی از سوی چین روبرو هستند و از سال ۲۰۰۴ به همراه آمریکا در جهت تقویت همکاری در اقیانوس هند گام بر می‌دارند. دولت دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور پیشین آمریکا به این پیمان چهارجانبه توجه نشان داد و تلاش کرد از آن برای مقابله با نفوذ روزافزون چین بهره‌برداری کند. از این تماس‌ها به عنوان زمینه‌ای برای تشکیل"ناتوی آسیایی" نام برده می‌شود. headtopics.com

گذشت آن زمان كه امثال بايدن براى ديگران تعيين تكليف كند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جالبه که هدف اصلی مهار کردن چین هستش؟؟؟ همان اژدهایی که امریکا و اروپا با پروبال دادن بی رویهٌ اقتصادش ، به چنین غول بی جنبه ای تبدیلش کردند و همان چینی که کارتر و ژیسکاردستن و اشمیت ، گاو شیرده هِی به اسم جمهوری جهل و جنایت اِشغالگر ایران را برایش مهیا کردند تا بدوشد و بدوشد !

ظریف: دولت بایدن به دنبال توافقی جدید و گسترده‌تر استمحمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران چهارشنبه 17مارس، در گفت‌وگویی با نشریه «پولیتیکو» تاکید کرد که ایران جای همون توافق درد میکنه دیگه لطفا زیادگسترده نشه چون در نتیجه ی برجام قبلی و تحریمها وازلین هم گرون شده فقر بیداد میکشد خزانه کاملا خالیست

جو بایدن در واکنش به حادثه تیراندازی در کلرادو: باید اسلحه‌های تهاجمی را ممنوع کنیمرئیس جمهور ایالات متحده روز سه‌شنبه در واکنش به حادثه تیراندازی در یک سوپرمارکت در ایالت کلرادوی آمریکا که منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شد، از کنگره خواست تا برای ایجاد محدودیت در حمل اسلحه اقدام کند. زر زده . نوکر لابی اسلحه فروشها هستند

جو بایدن کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی را بعنوان «نسل کشی» به رسمیت شناختجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه 24 آوریل 2021 کشتار ارامنه در زمان امپراتوری عثمانی را بعنوان تبریک و تسلیت به امت شهیدپرور ارمنستان

جو بایدن عید نوروز را به رئیس جمهور و مردم آذربایجان تبریک گفتجو بایدن رئیس جمهور آمریکا فرا رسیدن عید نوروز را به الهام علی‌اف رئیس جمهور و مردم آذربایجان تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی ممنون تبریک مارو هم به بهشون برسونین صلیبچیهای ۴ کشور شورای امنیت استعمار جهانی،کانون قدرت مرکزی جغرافیائی ملتهای حضوریکتائی تورکان را بخوبی می شناسند این تبریک گفتنهای سیاسی را نباید دستکم گرفت.امریکا و روسیه اگر قدرت سخت افزار جهان دارند آزربایجان کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه (انجمن مغان)دارند بایدن غلط کرد. خدا می‌داند پشت این سلام چه طمعی هست

جو بایدن: امسال بیشتر از همیشه به پیام نوروز نیاز داریمتو فقط دلار به اخوندها نرسون و پشت پرده ساخت وپاخت نکن سلطان در حین پیام دادن زمین نخورده احیانا؟

نخست وزیر ژاپن ماه آینده برای دیدار با جو بایدن به آمریکا سفر می‌کندنخست وزیر ژاپن ماه آینده برای دیدار با جو بایدن به آمریکا سفر می‌کند این مقام ارشد ژاپنی به خبرنگاران گفت هدف از این دیدار، نشان دادن تعهد قوی رهبران دو کشور به یک منطقه هند-آرامِ آزاد و منصفانه است فقط آدمهای به شدت بد دل بخیل حسود عوضی بدذات و احمق طرفدار جمهوری اسلامی هستن،برای اینکه چشم دیدن بدبختی مردم را هم ندارن چه برسه ازادی و خوشبختی مردم ایران. شاهزاده ایران نه_به_جمهوري_اسلامي تهران

کاخ سفید تأیید کرد که جمعه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) جو بایدن با سران هند، استرالیا و ژاپن دیداری مجازی خواهد داشت و با سران کشورهای بزرگ آسیا و اقیانوسیه درباره مسائل مهم منطقه هند و اقیانوسیه گفت‌وگو خواهد کرد.

یکی از اهداف این کنفرانس سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید واکسن در هند است تا این کشور بتواند با قدرت فزاینده چین در این عرصه مقابله کند. هدف آن است که جنوب شرقی آسیا از دایره انحصار واکسن چینی رهایی یابد.

ایالات متحده و ژاپن قصد دارند به کارخانه‌های داروسازی هند در افزایش تولید واکسن با پشتیبانی شرکت‌های آمریکایی کمک کنند.

یک مقام کاخ سفید به خبرگزاری رویترز گفته است در شرایطی که چین سیاست خارجی فعالی در آسیا در پیش گرفته است، آمریکا نیز قصد دارد پیوندهای خود را با متحدانش تقویت کند.پیوندهای امنیتی و نظامی

هند، ژاپن و استرالیا با چالش‌های امنیتی از سوی چین روبرو هستند و از سال ۲۰۰۴ به همراه آمریکا در جهت تقویت همکاری در اقیانوس هند گام بر می‌دارند.

دولت دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور پیشین آمریکا به این پیمان چهارجانبه توجه نشان داد و تلاش کرد از آن برای مقابله با نفوذ روزافزون چین بهره‌برداری کند. از این تماس‌ها به عنوان زمینه‌ای برای تشکیل"ناتوی آسیایی" نام برده می‌شود.

یکشنبه آینده آنتونی بلینکن، وزیر خارجه و لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده برای دیدار با مقام‌های ژاپن و کره جنوبی به این دو کشور آسیایی سفر می‌کنند. این سفر نشانه اهمیت ویژه چالش‌های منطقه آسیا برای دولت بایدن است.

جیک سالیوان، مشاور بایدن در امور امنیت ملی هفته آینده در آلاسکا با یانگ جیچی و وانگ یی، دو دیپلمات بلندپایه چین، دیدار می کنند. این اولین دیدار میان دو کشور بزرگ پس از ورود بایدن به کاخ سفید است.

واشنگتن گفته است که در تماس با مقام‌های چین مسائلی حاد و مبرم، از تایوان و هنگ‌کنگ گرفته تا سرکوب اقلیت مسلمان اویغور فراموش نخواهد شد. به نظر کرامپ ـ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان، این کشور باید در منطقه هند و اقیانوسیه نقش فعال‌تری ایفا کند.

وزیر دفاع آلمان به رسانه‌های جمعی گفته است که منطقه آسیا – اقیانوسیه در حال حاضر مهم‌ترین منطقه استراتژیک جهان است و آلمان نباید از آن دور بماند. به گفته او سرنوشت آزادی، صلح و رفاه جهانی در همین منطقه تعیین می‌شود.

او در پیامی توییتری نیز بر ضرورت مقابله با قدرت‌نمایی چین تأکید کرده است.وزیر دفاع گفته است که آلمان هرجا که امکان آن باشد با چین همکاری می‌کند و هرجا که لازم باشد در برابر این کشور می‌ایستد.

در سال‌های اخیر تنش‌های ژئوپولیتیک در منطقه هند و اقیانوسیه شدت گرفته و به رقابت‌های آمریکا و چین ابعادی تازه بخشیده است.