جو بایدن تگزاس را منطقه فاجعه‌دیده اعلام کرد - BBC News فارسی

03/12/1399 10:12 ق.ظ

تا جمعه حدود ۱۸۰ هزار خانه و فروشگاه ایالت تگزاس برق نداشتند. نزدیک به نصف جمعیت تگزاس با نوعی اختلال در خدمات آب شهری مواجه هستند چون صدها مرکز تصفیه بر اثر سرما و انجماد آسیب دیده است

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با اعلام وقوع یک فاجعه عمده در تگزاس راه را برای ارسال کمک های بیشتر فدرال به این ایالت در جنوب کشور هموار کرده است. در پی یک هفته هوای برفی و بسیار سرد در این بخش آمریکا که به ندرت چنین سرمایی را تجربه می کند، آقای بایدن گفت اگر حضور او باری بر دوش عملیات کمک رسانی نباشد از تگزاس بازدید خواهد کرد.

مرگ تقریبا ۶۰ نفر در اثر حوادث مرتبط با سرما و طوفان برف در سراسر آمریکا تایید شده است.

کاخ سفید گفت کمک های دولت فدرال صرف اعطای اعتبار به اسکان موقتی و تعمیر خانه، وام ارزان برای جبران صدماتی که تحت پوشش بیمه نبوده اند، و سایر برنامه ها برای کمک به افرد و کسب و کارها برای پشت سر گذاشتن عوارض این فاجعه خواهد شد.

یک مقام دولت گفت آقای بایدن با شهرداران برخی از شهرهای بزرگ تگزاس مانند هوستون، آستین و دالاس در تماس بوده تا از دسترسی آنها به منابع فدرال مطمئن شود. چندین ایالت دیگر جنوبی که در معرض بارش برف و طوفان یخ بوده اند هم از قطع آب لوله کشی خبر می دهند. headtopics.com

اگر یکی از این اتفاقات در ایران افتاده بود؛ جیره خواران در BBC و VOA و ایران اینترنشنال و خانم کاملی فر غوغا به پا کرده بودند. مزدوری چقدر خجالت آور است؟!

الان یه عده میان می گن:این افول آمریکاست......

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بخاطر رعایت نکردن حجاب از سوی زنان؟!! اینم از بی لیاقتی دموکراتهای آشغال و مردمی در رنج و عذاب الان ترامپ بود این دموکراتهای دیوث به کمک پی پی سی عربده واویلا سر میدادن اگ ایران بود سوراخ میکردین

پیام طالبان به جو بایدن: کابل را فتح خواهیم کردایالات متحده در 29 فوریه 2020 توافق صلحی را با طالبان امضا کرد که به معنای پایان طولانی‌ترین جنگ آمریکا بود. این توافق تاریخی با هدف ایجاد راهی برای صلح در افغانستان انجام شد، اما تنها یک سال بعد، خشونت در این کشور به بالاترین حد خودش رسید.

سناتور تام کاتن: سیاست‌های جو بایدن سعودی را زیر باران موشک‌های ایران قرار دادسناتور جمهوری‌خواه آمریکایی تام کاتن با انتقاد از سیاست‌های دولت جو بایدن در قبال ایران و حوثی‌ها، این سناتور باید بداند که باپابرهنه ها نمیتواند بجنگند. سعودی بدبخت پولدار. یمن پیروز جنگ خواهد شد. یمن شمالی و جنوبی باید. غرور. این. شیطان. بشکند. چهار. روز. آرام. بود. غرورش بالا رفته بود. باید. چند سوراخ. شود. تا هوا. و بخارش. پایین تر بیاید. زمان ترامپ هم موشک حواله شون میکردیم

جو بایدن قتل‌ عام ارامنه را 'نسل‌کشی' خواند | DW | 24.04.2021رئیس جمهوری آمریکا همزمان با یکصد و ششمین سالگرد بزرگداشت قربانیان قتل‌عام و تبعید ارامنه در امپراتوری عثمانی این واقعه را به عنوان 'نسل‌کشی' به رسمیت شناخت. ببین دنیا به چه جایی رسیده... بایدن رئیس جمهور آمریکا در چه موردی نظر میده.. آمریکایی که زیربنای آن کشتار وقتل سرخپوستان و بومیان آن بوده... تازه فیلماش رو هم با افتخار میسازن ... حالا.... بله ب این میگن سیاست کثیف جنگ چی وقت بود حالا حرفش ب میان میاد 🤭🤭

جو بایدن کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی را بعنوان «نسل کشی» به رسمیت شناختجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه 24 آوریل 2021 کشتار ارامنه در زمان امپراتوری عثمانی را بعنوان تبریک و تسلیت به امت شهیدپرور ارمنستان

کره شمالی سیاست جو بایدن در قبال کشورش را «خصمانه» خواندوزارت امور خارجه کره شمالی، روز یکشنبه، 1 می، سخنان اخیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، درباره کشورش را، نشان دهنده قصد بایدن برای تداوم سیاست‌های «خصمانه»

قطعی گسترده برق - که شامل حال حدودا ۴ میلیون نفر می شد - عمدتا پایان یافته و دمای هوا در حال افزایش است، اما حدود ۱۳ میلیون نفر در دسترسی به آب پاکیزه با مشکلاتی روبرو هستند.

در پی یک هفته هوای برفی و بسیار سرد در این بخش آمریکا که به ندرت چنین سرمایی را تجربه می کند، آقای بایدن گفت اگر حضور او باری بر دوش عملیات کمک رسانی نباشد از تگزاس بازدید خواهد کرد.

مرگ تقریبا ۶۰ نفر در اثر حوادث مرتبط با سرما و طوفان برف در سراسر آمریکا تایید شده است.

کاخ سفید گفت کمک های دولت فدرال صرف اعطای اعتبار به اسکان موقتی و تعمیر خانه، وام ارزان برای جبران صدماتی که تحت پوشش بیمه نبوده اند، و سایر برنامه ها برای کمک به افرد و کسب و کارها برای پشت سر گذاشتن عوارض این فاجعه خواهد شد.

یک مقام دولت گفت آقای بایدن با شهرداران برخی از شهرهای بزرگ تگزاس مانند هوستون، آستین و دالاس در تماس بوده تا از دسترسی آنها به منابع فدرال مطمئن شود.

چندین ایالت دیگر جنوبی که در معرض بارش برف و طوفان یخ بوده اند هم از قطع آب لوله کشی خبر می دهند.

هوای سرد همچنین باعث قطع آب در شهر جکسون در میسیسیپی با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و بزرگترین بخش (کانتی) تنسی با ۶۵۱ هزار نفر جمعیت که شامل شهر ممفیس می شود شده است.

در بسیاری از بخش های جنوبی آمریکا - منطقه ای که به این سرما عادت ندارد - مردم مجبور شده اند با ذوب برف آب مورد نیاز را تامین کنند چون لوله ها یخ زده و در مواردی ترکیده است.

منبع تصویر،

EPA

در تگزاس چه خبر است؟

شبکه برق تگزاس پیشتر با سرد شدن هوا - منهای ۱۸ درجه در یک مقطع - و افزایش شدید مصرف تحت فشار شدیدی قرار گرفت و دچار نارسایی شد.

تا جمعه حدود ۱۸۰ هزار خانه و کسب و کارهای تگزاس برق نداشتند. پیشتر برق ۳.۳ میلیون خانه قطع شده بود.

حدود ۱۳ میلیون نفر - نزدیک به نصف جمعیت تگزاس - با نوعی اختلال در خدمات آب شهری مواجه شده اند چون صدها مرکز تصفیه آب در اثر انجماد آسیب دیده است.

مدیر سازمان آب شهر آستین، مرکز تگزاس، گفت که با ترکیدن لوله ها ۱.۲ میلیارد لیتر آب از دست رفته است.

در هوستون، بزرگترین شهر تگزاس، از مردم خواسته شده آب را پیش از مصرف بجوشانند و سی دی سی (سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها) توصیه کرده است که احتمال آلودگی آب هست و بهتر است آب آشامیدنی جوشانده شود.

منبع تصویر،

توضیح تصویر،

مشکل آب همچنان ادامه دارد

مقام های ایالتی - که نمی توانند دقیقا اعلام کنند خدمات آب چه زمانی از سر گرفته خواهد شد - می گویند برای توزیع آب با بطری و همچنین ژنراتورهای برق به نیازمندان تلاش می کنند.

حوادث مرگبار

آمار ثبت شده مرگ در تگزاس شامل کسانی است که در حوادث جاده ای و مسمومیت در اثر انتشار گاز مونوکسید کربن - در نتیجه روشن کردن ماشین یا ژنراتور در گاراژ خانه برای گرم شدن - جان باخته اند.

در کانتی هریس که هوستون در آن قرار دارد در طول هفته بیش از ۳۰۰ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گزارش شد.

دست کم چهار نفر در پی آتش گرفتن خانه ای در هوستون که مقام ها می گویند احتمالا با افروختن شمع شروع شد کشته شدند.