جو بایدن: مقام‌های وزارت دفاع دولت ترامپ با تیم انتقال قدرت همکاری نمی‌کنند

09/10/1399 09:20:00 ق.ظ

جو بایدن: مقام‌های وزارت دفاع دولت ترامپ با تیم انتقال قدرت همکاری نمی‌کنند جزئیات بیشتر🔽

رئيس جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید این کشور باید برای مقابله با تهدیدهای سایبری و جدید، به جای تاکید بر سرمایه‌گذاری روی سیستم‌های قدیمی، روش‌های خود را به روزرسانی و مدرن سازد. جو بایدن، رئيس جمهوری منتخب آمریکا با انتقاد از عدم همراهی دولت ترامپ در فرآیند انتقال قدرت نسبت به تضعیف امنیت آمریکایی‌ها هشدار داد.

آقای بایدن که این اظهارات را روز دوشنبه ۲۸ دسامبر و در ایالت دلوور به زبان می‌آورد اعلام کرد تیم انتقال قدرت او به ویژه در وزارت دفاع با مانع و سد راه مواجه شده و مقام‌های دولتی در این وزارتخانه با منصوبان رئيس جمهوری منتخب همکاری لازم را به عمل نمی‌آورند.

او با اشاره به تجربه ۴ سال قبل همکاری دولت اوباما - بایدن با ترامپ و پنس در خصوص انتقال قدرت اشاره کرد: «چهار سال پیش و زمانی که ترامپ و پنس آماده حضور در کاخ سفید می‌شدند، ما دسترسی آنها را به تمام آنچه داشتیم تسهیل کردیم و با همکاری مثال زدنی اجازه دادیم تا رئيس جمهوری منتخب بتواند این فرآیند را پی بگیرد. اما امروز در روند انتقال قدرت در برخی دستگاه‌ها و به ویژه در وزارت دفاع شاهد کارشکنی‌هایی هستیم که چیزی جز عدم مسئولیت پذیری نیست.»

بایدن همچنین هشدار داد دولت جدید برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی یا گرفتاری که دشمنان آمریکا می‌توانند از آن بهره‌مند شوند به «تصویری کامل» از روند بودجه در وزارت دفاع نیاز دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.