جولان'مرگ' در سواحل چابهار / وداع تلخ پدر با پسر در سفر تفریحی/ شاهد عینی: هیچ ارگانی به داد ما نرسید/ یک مسئول: حادثه در منطقه شنا ممنوع رخ داد

05/06/1399 09:48 ق.ظ

واکاوی یک حادثه‌ در منطقه گردشگری جنوب کشور؛ جولان'مرگ' در سواحل چابهار / وداع تلخ پدر با پسر در سفر تفریحی/ شاهد عینی: هیچ ارگانی به داد ما نرسید/ یک مسئول: حادثه در منطقه شنا ممنوع رخ داد

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعه گذشته 31 مرداد حادثه غرق شدن پسر بچه 12 ساله در اطراف اسکله چابهار رخ داد و پدر پس از اینکه فرزندش را نجات داد خودش در میان امواج دریا گرفتار شد و جان باخت. این خانواده که برای تفریح به سواحل گردشگری چابهار سفر بودند با وقوع این حادثه با خاطره ای تلخ و فراموش نشدنی ساحل چابهار را بدون پدر ترک کردند.

وزیری افزود: خانواده حادثه دیده جمعه گذشته از ایرانشهر به چابهار آمده و مهمان یکی از بستگان شان بودند که برای تفریح راهی همین کمپ می‌شوند. تا عصر در یکی از آلاچیق ها می‌مانند و از امکانات رفاهی و تفریحی اسکله استفاده می کنند که پسر دوازده ساله شان برای تفریح و بازی به ساحل می رود که در همین حین یک موج بلند وی را به دریا می‌کشاند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان چابهار: منطقه ای که جمعه گذشته حادثه غرق شدن رخ داد منطقه شنا ممنوع است و حفاظت شده نیست. خانواده هایی که آنجا می روند نباید در دریا شنا کنند که دچار حادثه شوند. روزی هم که این اتفاق رخ داد نیروهای ما به منطقه اعزام شدند ولی یک ساعت با محل حادثه فاصله داشتند. نه ما نه اداره بنادر نسبت به حوادثی که در مناطق ممنوعه رخ می دهد، مسئولیتی نداریم.

در ادامه عبدالستار چاکرزهی معاون امداد و نجات جمعبت هلال احمر شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره این حادثه، اظهار داشت: در مکانی که این مرد روز جمعه گذشته غرق شد امکان غواصی وجود نداشت. همچنین استفاده از قایق نیز به دلیل موج های بسیار شدید امکان پذیر نبود. برای چنین حوادثی اداره بنادر و دریانوردی باید ورود کند. headtopics.com

وی گفت: منطقه ای که جمعه گذشته حادثه غرق شدن رخ داد منطقه شنا ممنوع است و حفاظت شده نیست. خانواده هایی که به این منطقه می آیند نباید در دریا شنا کنند تا دچار حادثه نشوند. روزی هم که این اتفاق رخ داد نیروهای ما به منطقه اعزام شدند ولی یک ساعت با محل حادثه فاصله داشتند. نه ما نه اداره بنادر نسبت به حوادثی که در مناطق شنا ممنوع رخ می دهد، مسئولیتی نداریم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.

اعتراضات گسترده در ویسکانسن آمریکا به دنبال تیراندازی پلیس به یک سیاه‌پوست | DW | 25.08.2020به دنبال شلیک پلیس به یک سیاه‌پوست غیرمسلح در ایالت ویسکانسن آمریکا اعتراضاتی گسترده توأم ما ناآرامی بر پا شد. مردم خشمگین چند خودرو را به آتش کشیدند. در شهر کنوشا منع رفت و آمد اعلام شده است.

اردوغان در واکنش به تهدید یونان: در عملیات مدیترانه عقب‌نشینی نمی‌کنیماختلاف میان یونان و ترکیه در شرق دریای مدیترانه، سیاست خارجی هم‌پیمانان آنها در ناتو را تحت تأثیر قرار داده است.

اعتماد 98 درصدی مردم به مسئولان در ابتدای انقلاب به شدت افت کرده استاحمد خرم گفت: متاسفانه هر چقدر که از اول انقلاب دورتر شدیم، با افول اخلاق عمومی و اخلاق حرفه‌ای مواجه هستیم که این شکننده مدیریت است. نظرسنجی‌های رسمی نشان از این دارد که اعتماد 98 درصدی مردم به مسئولان در ابتدای انقلاب به شدت افت کرده است.

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: کرونا می‌تواند در دقیقه ۹۰ به ما گل بزند