جوزپ بورل: آماده پاسخ شدید به اقدامات بعدی روسیه هستیم

04/12/1400 10:52:00 ب.ظ

مسئول روابطه خارجه اتحادیه اروپا، امروز (چهارشنبه) پس از گفت‌وگویی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا گفت، اتحادیه اروپا آماده است تا در صورت تشدید تنش‌های روسیه با اوکراین، 'اقداماتی شدید' علیه مسکو اتخاذ کند.

مسئول روابطه خارجه اتحادیه اروپا، امروز (چهارشنبه) پس از گفت‌وگویی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا گفت، اتحادیه اروپا آماده است تا در صورت تشدید تنش‌های روسیه با اوکراین، 'اقداماتی شدید' علیه مسکو اتخاذ کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل، مسئول روابط خارجه اتحادیه اروپا در توییتر نوشت: برای بررسی تهاجم روسیه و اقدامات غیرقانونی‌اش علیه اوکراین با آنتونی بلینکن (وزیر امور خارجه آمریکا) تماس داشتم. آماده هستیم تا به گام‌های احتمالی بعدی روسیه با اقدامات شدیدتری پاسخ دهیم. ایالات متحده و اتحادیه اروپا متحد هستند..share.وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که حتی در صورت امضای توافق هسته‌ای با ایران، باید تل‌آویو برای توانمند تهاجمی و تحریم‌های جدی علیه این کشور آماده باشد..صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۴اسفندماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ خواهد داد..

انتهای پیام..رییس هئیت نمایندگی روسیه در مذاکرات احیای برجام روز سه شنبه سوم اسفند گفت که این مذاکرات به مرحله نهایی و نتیجه‌گیری رسیده است..

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسیدن مذاکرات برجام به «مراحل نهایی»؛ رویترز: ایران ظاهرا آماده مبادله زندانیان استیک منبع دیپلماتیک مطلع از روند مذاکرات برجام گفت که انتظار می‌رود آمریکا و ایران به زودی در مورد مبادله زندانیان توافق کنند.

اسرائیل: حتی اگر برجام امضا شود، باید برای مقابله با ایران آماده باشیموزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که حتی در صورت امضای توافق هسته‌ای با ایران، باید تل‌آویو برای توانمند تهاجمی و تحریم‌های جدی علیه این کشور آماده باشد. - خبرگزاری آناتولی

بارش پراکنده در برخی نقاط /وزش باد شدید در جنوب کشوربارش پراکنده در برخی نقاط وزش باد شدید در جنوب کشور رئیس مرکز ملی پش‌بینی وضع هوا از بارش پراکنده در برخی نقاط، وزش باد شدید و ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور خبر داد.

روسیه: به تحریم‌های آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیمروسیه: به تحریم‌های آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیم وزارت امور خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای از صد و یکمین بسته تحریمی پیاپی دولت آمریکا علیه مسکو د.اد.

امیرعبداللهیان: به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم/چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماستامیرعبداللهیان: *به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم *چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماست *هنوز در موضوع تضمین نتوانسته‌ایم یک ابتکار عملی و قابل اعتماد را از طرف آمریکایی دریافت کنیم خاک بر سر وزیر خارجه ایران که نفهمیده در عالم سیاست تضمین معنی ندارد و تضمین قراردادها و معاهدات بین المللی برد برد بودن است و به محض اینکه یک طرف حس کند نفعش از دست رفته است از معاهده و یا قرارداد خارج می شود . تضمین حفظ ذخایر غنی شده اورانیوم در ایران است.

بوریس جانسون تحریم‌های انگلیس علیه روسیه را اعلام کردبوریس جانسون تحریم‌های انگلیس علیه روسیه را اعلام کرد نخست‌وزیر انگلیس امروز،‌سه‌شنبه اعمال تحریم‌ها بر پنج بانک روسیه و سه تاجر و میلیاردر این کشور را در پی دستور روسیه برای اعزام نیروهای به شرق اوکراین اعلام کرد