جودو؛ مون جین لی با طلای گرند اسلم ابوظبی از گمنامی درآمد

03/08/1398 11:59 ب.ظ

جودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.

جودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود. ترستنیاک در دور مقدماتی رقابت های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان به دور نهایی راه یافت و با شکست جودوکاران صاحب عنوانی از ونزوئلا و کوبا در نیمه نهایی و فینال برای پنجمین بار بر سکوی نخست مسابقات گرند اسلم قرار گرفت.

او پس از دریافت مدال طلای خود از دستان دبیر کل شواری ورزش شارجه احساسش را اینگونه بیان کرد: «اصلا آسان نیست گرچه به ظاهرساده به نظر بیاید. باید منتظر ماند تا یک فرصت خوب بدست بیاوری. گاهی اوقات نمی توانی از این فرصت ها استفاده کنی اما اینجا خوشبختانه توانستم از فرصت ها بهترین بهره را ببرم.»عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت به یک جودوکار ترک تعلق گرفت. بیلال چیلوقلو، جودوکار دسته منهای ۷۳ کیلوگرم ترکیه در مبارزه پایانی این وزن موفق شد با اجرای فن کوچی گاکه و کسب امتیار وازاری در ثانیه های پایانی وقت قانونی آرتور مارجلیدون کانادایی را شکست دهد.

بیلال چیلوقلو بدین ترتیب برای نخستین بار پس از شش سال کشورش را صاحب مدال طلای مسابقات گرنداسلم کرد. جودوکار ترک پس از دریافت مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی تک بال گفت: «نخستین فن خود را به راحتی اجرا کردم اما حریف با حملات من آشنا بود. بنابر این ناچار شدم تاکتیک خودم را عوض کنم و فن دیگری را به کار بندم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دو نفر دیگر در ارتباط با کشف ۳۹ جسد در یک کامیون در بریتانیا بازداشت شدندپلیس روز جمعه اعلام کرد که دو نفر دیگر را در ارتباط با کشف اجساد ۳۹ نفر در یک کامیون در شهر اسکس در بریتانیا، بازداشت کرده است. به گزارش گاردین، دستگیرشدگان یک مرد و یک زن، هر دو ۳۸ ساله، هستند. پیش

با وجود زد و خورد با حزب‌الله، تظاهرات در لبنان ادامه داردعلیرغم درگیری‌های به وجود آمده میان عوامل حزب‌الله لبنان و مردم معترض در این کشور، شامگاه جمعه 25 دورغ بزرگ....... حمایت حزب الله از ملت و دولت لبنان است

خواست ژاپن از افغانستان؛ در برابر تهدیدات کوریای شمالی از ما حمایت کنیدشینزو آبه، نخست وزیر جاپان(ژاپن) چهارشنبه 23 اکتبر از محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان خواست، که افغانستان یکیو میخواد ازش حمایت کنه بعد ژاپن خواستار حمایت اینها شده 🤣😂🤣😂🤣 حتما حمایت میکنن😂😂 خیلی خدا بود تواین روزهای بد همچین چیزایی یه خورده ما رو میخندونِ

در حمله انتحاری طالبان در افغانستان پنج نفر، از جمله یک کودک کشته شدنددر حمله انتحاری طالبان در افغانستان پنج نفر، از جمله یک کودک کشته شدند سخنگوی استاندار ننگرهار می گوید ۱۷ نفر نیز در این حمله انتحاری مجروح شدند. او گفته است که شش نیروی امنیتی در بین مجروحان حمله هستند. مرده شور طالبان راببرند از دم. نیروی امنیتی کیست واز کجاست ؟عسکر افغانستان کیست واز کجاست ؟هر دو هموطن ودر نهایت (انسان )هستند ،چرا یکی دیگری خودرا میکشد ؟VOA شما ژورنالست هستید ولی این دستگاه نشرات با سرمایه گذاری امریکا ایجاد شده شما خلاف امریکا نشر کرده نمیتوانید مجاهد ،طالب ،اشرف ،عبداله ،همه ساخت امریکاست

جودو؛ برگزیدگان اوزان سبک در گرند اسلم ابوظبی معرفی شدندمانوئل لومباردو، جودوکار ایتالیایی با برتری مقابل کلیه حریفان به فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان رسید. لومباردو در مبارزه نهایی تنها به دو دقیقه زمان نیاز داشت تا با دو فن «سئوی ناگه» و «کاتا گوروما» حریفی از آذربایجان را با امتیاز ایپون شکست دهد.

چگونه یک عقاب با ارسال پیامک از ایران پژوهشگران روسی را ورشکست کرد؟دانشمندان روس برای جبران خسارت مالی خود یک کارزار کمک مالی برگزار کردند زیرا اگر این کار را نکنند بودجه آنها ۱۰ هفته زودتر از موعد ردیابی کامل عقاب ها به پایان می‌رسد. ببینید مردم از دست این جهرمی چی میکشند . جیب همه را خالی کرده اند azarijahromi تو ایران همه چی تعرفه داره، کیفیت آنتن دهی بسیار پایین با هزینه زیاد

دومین روز رقابت های گرنداسلم جودو در ابوظبی با درخشش یک ستاره از اسلوونی استارت خورد.تینا ترستنیاک، جودوکار اسلوونیایی که قهرمانی المپیک را در کارنامه دارد با درخشش در روز دوم رقابت های گرنداسلم ابوظبی عنوان بهترین جودوکار زن را از آن خود کرد.

ترستنیاک در دور مقدماتی رقابت های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان به دور نهایی راه یافت و با شکست جودوکاران صاحب عنوانی از ونزوئلا و کوبا در نیمه نهایی و فینال برای پنجمین بار بر سکوی نخست مسابقات گرند اسلم قرار گرفت.

او پس از دریافت مدال طلای خود از دستان دبیر کل شواری ورزش شارجه احساسش را اینگونه بیان کرد: «اصلا آسان نیست گرچه به ظاهرساده به نظر بیاید. باید منتظر ماند تا یک فرصت خوب بدست بیاوری. گاهی اوقات نمی توانی از این فرصت ها استفاده کنی اما اینجا خوشبختانه توانستم از فرصت ها بهترین بهره را ببرم.»عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت به یک جودوکار ترک تعلق گرفت. بیلال چیلوقلو، جودوکار دسته منهای ۷۳ کیلوگرم ترکیه در مبارزه پایانی این وزن موفق شد با اجرای فن کوچی گاکه و کسب امتیار وازاری در ثانیه های پایانی وقت قانونی آرتور مارجلیدون کانادایی را شکست دهد.

بیلال چیلوقلو بدین ترتیب برای نخستین بار پس از شش سال کشورش را صاحب مدال طلای مسابقات گرنداسلم کرد.

جودوکار ترک پس از دریافت مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی تک بال گفت: «نخستین فن خود را به راحتی اجرا کردم اما حریف با حملات من آشنا بود. بنابر این ناچار شدم تاکتیک خودم را عوض کنم و فن دیگری را به کار بندم. این فن زیبا را به خوبی در ثانیه های پایانی اجرا کردم و به واسطه این امتیاز وازاری توانستم در پایان برتری را از آن خود کنم.»کیم پولینگ، در فینال تمام هلندی رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان موفق شد با اجرای فن «اوسوتوگاری» مقابل هموطن اش سان فن دیک امتیار پیروزی بخش ایپون را از آن خود کند و صاحب گردن آویز طلا شود.

پولینگ مدال طلای خود را از دستان یکی از میهمانان فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.مون جین لی، جودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد روز درخشانی را در ابوظبی سپری کرد.

این جودوکار کم نام و نشان در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.

جودوکار کره ای از کسب این افتخار بسیار خوشحال بود و مدال زرین خود را از دستان میهمان دیگر فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.بهترین فن روز دوم تورنمنت را سالی کان وی، جودوکار زن بریتانیایی در دیدار رده بندی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم مقابل حریفی از ونزوئلا به اجرا درآورد که امتیاز ایپون و مدال برنز را برایش به همراه داشت.