جودو؛ سعید ملایی در اسرائیل برای مغولستان نقره گرفت

02/12/1399 10:41:00 ق.ظ

سعید ملایی که در نیمه نهایی لاپیناگوف روس، قهرمان دور پیش این مسابقات را شکست داده بود در مبارزه نهایی مقابل شرف الدین بولتابویف از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد.

سعید ملایی که در نیمه نهایی لاپیناگوف روس، قهرمان دور پیش این مسابقات را شکست داده بود در مبارزه نهایی مقابل شرف الدین بولتابویف از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد. رقابت های گرند اسلم جودو در تل آویو جمعه ۱۹ فوریه روز ویژه ای را پشت سر گذاشت.

همه نگاه ها در روز دوم این تورنمنت به سعید ملایی، قهرمان جهان دوخته شده بود که برای نخستین بار به عنوان یک ورزشکار ایرانی اما زیر پرچم مغولستان در اسرائیل به میدان آمده بود.

بهترین ورزشکار مرد سعید ملایی برغم شکست در مبارزه پایانی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم و باز ماندن از کسب مدال طلا عنوان بهترین جودوکار روز دوم تورنمنت را از آن خود کرد. او که بسیار آماده نشان می داد مثل همیشه در ضد حملات فوق العاده بود و تا پیش از رسیدن به فینال حریفان قدرتمندی از جمله لاپیناگف روس، قهرمان دور پیش این مسابقات را از پیش رو برداشته بود.

سعید ملایی در دیدار نهایی مقابل شرف الدین بولتابویف از ازبکستان شکست خورد. وی پس از دریافت مدال نقره خود از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: «ابتدا باید از فدراسیون جهانی جودو و از همه تشکر کنم. همه دنیا دوستی را می پسندند. ورزش و سیاست از هم جدا است. بسیار بسیار خوشحالم و اکنون من هم مثل دیگر ورزشکاران هستم. من آزاد هستم و مشکلی ندارم و دنبال سیاست هم نیستم. من یک ورزشکارم و هرگز سیاست را دنبال نمی کنم.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

دمش گرم درود بر شرفش 👏👏👏👏 عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای آقای ملایی بدن قوي و مغز و اراده ضعيف! تبریک به این جوان ورزشکار 👏🏻💪🏻 روسفید شدن مغولها بعد از ۸۰۰ سال ازجور اینا مردم به نوادگان چنگیز خان مغول پناه آوردن چرا برای مغولستان؟

پیامدهای احتمالی حضور سعید ملایی در اسرائیل نزد سایر ورزشکاران ایرانی | DW | 20.02.2021سعید ملایی با حضور در اسرائیل و کسب عنوان نایب‌قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ تل‌آویو فصل جدیدی در تاریخچه ورزش ایران پس از انقلاب اسلامی در این کشور آغاز کرد. این چه پیامدی می‌تواند برای سایر ورزشکاران ایرانی داشته باشد؟ پیامد: وطن فروشی قهرمانی و پهلوانی را میگیرد اینقدر رفت آخرم قهرمان نشد. حداقل قهرمانش میکردین که یه انگیزه ای برای بقیه RAT ها بشه. این پیام رو میده که عاقبت وطن فروشی،قهرمان نشدن است.خسرالدنیا والآخره

سعید مولایی = مغول!😇😅 به درک، در ورزش ایران به اخلاق و میهن پرستی شهرت دارد، نه میهن فروشانی که برای کشورهای دیگر مقام میاورند، سعید مولایی هم مانند همه قهرمانهایی که میهن خود را به هر علتی ترک کردند، به دست فراموشی سپرده خواهند شد، ورزش ایران به پهلوانی شهرت دارد نه به مقام. زنده باد نام تختی یک وطن فروش در یک کشور جعلی و اشغالگر مدال گرفت

حداقل از کاری که کردی خجالت بکش یه اسم مغولی برای خودت پیدا کن که مردم مغولستان از حمایت کند مدال طلا چی شد پیام رئیس‌جمهور مغولستان :این پیروزی و کسب مدال نقره مسابقات رو به مردم دامپرور مغولستان تبریک میگم. همگی بر طبل شادانه بکوبید و در چادرهای خود از همدیگر با شاش اسب و گوشت اسب تازه پذیرایی کنید. خالتما بتولغا، رئیس جمهور مغولستان.

جودو؛ ترکیه نخستین طلا در گرند اسلم آنتالیا را در دومین روز دشت کردجودوکار ترک در مبارزه نهایی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم قدرت و مهارت خود را به خوبی به نمایش گذاشت و از سد کریستین پارلاتی، دارنده مدال طلای گرند اسلم تاشکند از ایتالیا گذشت.

جودو ایران رفع تعلیق نشد؛ دروغ فدراسیون جودو با عمر کمتر از یک ساعت

جودو؛ درخشش نمایندگان ایتالیا، کانادا و ژاپن در نخستین روز گرند اسلم آنتالیافرانچسکا میلانی از ایتالیا برای رسیدن به فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم کلیه رقبا از جمله پائولا پارتوی آرژانتینی، قهرمان المپیک را شکست داد و با پیروزی در مبارزه نهایی مقابل هموطن اش فرانچسکا جیوردا صاحب گردن آویز طلا شد.

جودو؛ ایتالیا در پایان گرند اسلم آنتالیا صدر جدول مدال ها را تصاحب کردعنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت آنتالیا به تامرلان باشایف از روسیه تعلق گرفت که موفق شد مدال طلای سنگین ترین وزن مسابقات را به گردن اندازد.