جوان متهم به قتل نماینده پارلمان بریتانیا به حبس ابد محکوم شد

24/01/1401 04:17 ب.ظ

جوان متهم به قتل نماینده پارلمان بریتانیا به حبس ابد محکوم شد جزئیات بیشتر🔽

بنا به حکم دادگاه جنایی لندن علی حربی علی، ۲۶ ساله امکان بهره‌مندی از آزادی مشروط را در آینده نخواهد داشت. قتل دیوید آمس، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام سال گذشته افکار عمومی و فضای سیاسی بریتانیا را تحت تاثیر قرار داده بود. علی حربی علی، مرد ۲۶ ساله هوادار گروه داعش که به اتهام قتل دیوید آمس، نماینده مجلس عوام بریتانیا محاکمه شده بود روز چهارشنبه به حبس ابد محکوم شد.

بنا به حکم دادگاه جنایی لندن علی حربی علی، ۲۶ ساله امکان بهره‌مندی از آزادی مشروط را در آینده نخواهد داشت. قتل دیوید آمس، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام سال گذشته افکار عمومی و فضای سیاسی بریتانیا را تحت تاثیر قرار داد.

قاضی دادگاه جنایی لندن در حکم خود نوشته است که «هیچ شکی» درباره لزوم صدور حبس ابد بدون حق بهره‌مندی از آزادی مشروط علیه علی حربی علی ندارد. در حکم دادگاه همچنین آمده است که قتل دیوید آمس «قلب دموکراسی» در بریتانیا را هدف گرفته بود و پرونده رسیدگی به آن «پرونده‌ای استثنایی» محسوب می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید علی حربی علی که اصالتا اهل سومالی است در لندن متولد شده و در این شهر نیز بزرگ شده است. دادگاه جنایی لندن روز دوشنبه او را در زمینه «قتل» و «تدارک اقدام تروریستی» مجرم شناخته بود. صدور حکم حبس ابد بدون امکان بهره‌مندی از آزادی مشروط در بریتانیا امری نادر است. headtopics.com

دمش گرم که چنین موجودات نفرت انگیزانگلیسی را به 'دَرَک' واصل کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کارشناس آمریکایی ارزهای دیجیتال به دلیل کمک به کره شمالی به ۶۳ ماه زندان محکوم شدویرجیل گریفیت که در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به پایتخت کره شمالی سفر و در آنجا یک سخنرانی با موضوع ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کرده است، پس از بازگشت به ایالات متحده در نوامبر همان سال دستگیر شد.

رسوایی «پارتی‌گیت» در بریتانیا؛ جانسون و مدیرانش به دلیل نقض قرنطینه کرونا جریمه شدندمخالفان دولت و حتی برخی از اعضای حزب محافظه‌کار حاکم، از ماه‌ها پیش گفته‌اند که جانسون به دلیل نقض قوانینی که خود در دوران همه‌گیری کرونا وضع کرده بود، باید استعفا دهد.

نماینده مجلس: احمدی‌نژاد به مراسم دیدار با خامنه‌ای دعوت نشده بودیک نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران برای دیدار روز سه‌شنبه مقام‌های جمهوری اسلامی با علی خامنه‌ای، «دعوت» نشده بود.

جن ساکی: در مذاکرات هنوز به مرحله ارائه ضمانت مکتوب به ایران نرسیده‌ایمبا وجود درخواست پیاپی مقامات ایران برای دریافت تضمین مکتوب از آمریکا در مذاکرات هسته‌ای وین، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی گفت، این مذاکرات هنوز به ضمانت هم بدهید دولت بعدی اگر جمهوری خواه باشد احتمالا آن را باطل خواهد کرد، قانون نوشته جمعی از انسانها است و قوانین به مرور زمان می توانند اصلاح یا تغییر پیدا کنند و اگر دولت بعدی به این نتیجه برسد که ضمانت دولت شما را با تغییر قوانین از بین ببرد شک نکنید که این کار را خواهد کرد به درک

منابع اسرائیلی: در 400 حمله به سوريه 300 نظامی و شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته شدندمقامات ارتش اسرائیل در مصاحبه با روزنامه «وال استریت ژورنال» با اعلام جزئیات گسترده‌ترین کارزار خود علیه ایران از انجام بیش از 400 حمله هوایی علیه منافع خط پایان تعجب می‌کنم فعالان چرا اینرا لایک و بازنشر نمی‌کنند مگر نه اینکه اسرائیل با شما دشمن است و ما سر کون شما با اسرائیل درگیریم والا نه مرز مشترک با اسرائیل داریم و نه دشمنی

واکنش به سنگ‌پراکنی به کنسولگری در هرات؛ ایران مراکز دیپلماتیک خود در افغانستان را تعطیل کردوزارت امور خارجه ایران گفته است تا زمانی که هیئت حاکمه افغانستان نتوانند امنیت مراکز دیپلماتیک ایران در این کشور را تامین کنند، تعلیق فعالیت مراکز دیپلماتیک ایران در افغانستان ادامه خواهد داشت. باید پناهجویان افغانی که عامل نا امنی هستند را به کشور خودشان برگردانند و بل طالبان تحویل دهند . طالبان باید کار نان برلی آنها فراهم کند . 😂😂😂😂 این اعتراضات با افغانها، طرح حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است که صدها سالست از افغانها و افغانستان تغذیه میشود و هرگز نمیخواهد از ورود افغانها به ایران پیشگیری کند، است.