جوانی ۱۷ ساله در ارتباط با تیراندازی در کنوشا دستگیر شد | DW | 27.08.2020

06/06/1399 01:40 ب.ظ

پلیس آمریکا خبر از دستگیری یک نوجوان آمریکایی در ارتباط با تیراندازی در حاشیه ناآرامی‌های ایالت ویسکانسین داده است. این فرد متهم به کشتن دو نفر است. ترامپ خواستار اعزام گارد ملی برای برقراری نظم و امنیت شده است.

پلیس آمریکا خبر از دستگیری یک نوجوان آمریکایی در ارتباط با تیراندازی در حاشیه ناآرامی‌های ایالت ویسکانسین داده است. این فرد متهم به کشتن دو نفر است. ترامپ خواستار اعزام گارد ملی برای برقراری نظم و امنیت شده است. در اطلاعیه پلیس آمریکا آمده است که جوان متهم به تیراندازی در کنوشا، در ایالت ایلینوی، ایالت همسایه ویسکانسین، دستگیر شده است. این فرد متهم به کشتن دو نفر شده است. این در حالی است که انگیزه او برای انجام چنین کاری همچنان در پرده ابهام قرار دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکا، احتمال داده می‌شود که این تیراندازی پس از وقوع مشاجره‌ای بین گروهی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات و یک گروه مسلح روی داده است. گفته شده است که این گروه حفاظت از یک پمپ بنزین را برعهده داشته‌اند.

کنوشا ظرف روزهای گذشته شاهد تظاهرات گسترده مردم علیه نژادپرستی و خشونت پلیس بوده است. تظاهراتی که در اعتراض به تیراندازی پلیس به یک شهروند سیاهپوست به نام جیکوب بلیک صورت گرفته است. جیکوب بلیک، روز یکشنبه گذشته بر اثر تیراندازی پلیس به شدت مجروح شده بود. گفته می‌شود که جیکوب بلیک از ناحیه پشت و با فاصله کم هدف چند گلوله یک مامور پلیس قرار گرفته است.ماموران پلیس اعلام کرده‌اند که در خودروی جیکوب بلیک موفق به کشف یک چاقو شده‌اند. به غیر از این چاقو، سلاح دیگری در خودروی این فرد پیدا نشده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده است که برای برقراری آرامش و امنیت در ایالت ویسکانسین، اقدام به اعزام گارد ملی و همچنین پلیس فدرال خواهد کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ایران آماده همکاری با آژانس در چارچوب پادمان استرییس جمهور با بیان اینکه از دیدگاه ما آژانس بین المللی انرژی اتمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: روابط ایران با آژانس در سطح بسیار خوبی است و پیام سفر مدیرکل آژانس به تهران برای جهانیان این است که ایران مثل گذشته آماده است در چارچوب پادمان با آژانس همکاری نزدیکی داشته باشد.

بولتون: ترامپ با اقداماتش در حال احیای برجام استمشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در یادداشتی مدعی شد که ترامپ با اقدامات خود باعث جان گرفتن توافق هسته‌ای شده است‌.

شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در زابلایلنا:فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در درگیری مسلحانه مرزداران با قاچاقچیان موادمخدر در حوزه هنگ زابل، یک تن از دلاورمردان مرزبانی به شهادت رسید.

تخلفات گسترده در بزرگ‌ترین معدن مس خاورمیانه؛ پای همه در میان است

نورون‌های مبتلایان به اوتیسم پیش از تولد با سایرین متفاوت استتهران- ایرنا- محققان دانشگاه کالج کینگز لندن با همکاری محققان دانشگاه کمبریج دریافتند با وجود اینکه ابتلا به اوتیسم معمولا قبل از ۱۸ ماهگی تشخیص داده نمی‌شود، این بیماری در ابتدایی‌ترین مراحل شکل‌گیری مغز جنین و در سطح سلولی آغاز می‌شود.

ترکیه احتمالا با ایرباس به لیبی تجهیزات نظامی فرستاده است | DW | 25.08.2020تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیه با هواپیمای ترابری نظامی ایرباس، تجهیزات نظامی به لیبی فرستاده است. این در حالی است که طرفین جنگ در لیبی وعده آتش‌بس و برگزاری انتخابات داده‌اند. ایرباس نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

پس از تیراندازی مرگبار در شهر کنوشا که منجر به کشته شدن دو نفر شده است، پلیس ایالت ویسکانسین آمریکا خبر از دستگیری یک نوجوان ۱۷ ساله داد. این تیراندازی در حاشیه تظاهرات مردم این شهر علیه خشونت پلیس صورت گرفته است.

در اطلاعیه پلیس آمریکا آمده است که جوان متهم به تیراندازی در کنوشا، در ایالت ایلینوی، ایالت همسایه ویسکانسین، دستگیر شده است. این فرد متهم به کشتن دو نفر شده است. این در حالی است که انگیزه او برای انجام چنین کاری همچنان در پرده ابهام قرار دارد.بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکا، احتمال داده می‌شود که این تیراندازی پس از وقوع مشاجره‌ای بین گروهی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات و یک گروه مسلح روی داده است. گفته شده است که این گروه حفاظت از یک پمپ بنزین را برعهده داشته‌اند.

کنوشا ظرف روزهای گذشته شاهد تظاهرات گسترده مردم علیه نژادپرستی و خشونت پلیس بوده است. تظاهراتی که در اعتراض به تیراندازی پلیس به یک شهروند سیاهپوست به نام جیکوب بلیک صورت گرفته است. جیکوب بلیک، روز یکشنبه گذشته بر اثر تیراندازی پلیس به شدت مجروح شده بود. گفته می‌شود که جیکوب بلیک از ناحیه پشت و با فاصله کم هدف چند گلوله یک مامور پلیس قرار گرفته است.ماموران پلیس اعلام کرده‌اند که در خودروی جیکوب بلیک موفق به کشف یک چاقو شده‌اند. به غیر از این چاقو، سلاح دیگری در خودروی این فرد پیدا نشده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده است که برای برقراری آرامش و امنیت در ایالت ویسکانسین، اقدام به اعزام گارد ملی و همچنین پلیس فدرال خواهد کرد.ترامپ با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است: «ما نمی‌توانیم خشونت و رفتار غیرقانونی در خیابان‌های آمریکا و همچنین آتش‌افروزی و غارت را نادیده بگیریم.»

از سوی دیگر، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، در سخنرانی خود در کنگره حزب جمهوری‌خواه پیرامون اعلام رسمی نامزی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر این کشور، در واکنش به اعتراضات علیه نژاد‌پرستی و خشونت پلیس، اقدام به انتقاد از جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ از حزب دموکرات کرده است.

پنس در سخنرانی خود درباره جو بایدن گفت: «حقیقت این است که آمریکایی که جو بایدن رهبر آن باشد، امنیت نخواهد داشت.»معاون دونالد ترامپ، جو بایدن را"اسب تروآی نیروهای چپ افراطی" خوانده که تصمیم به کاهش بودجه پلیس آمریکا دارد. پنس در سخنرانی خود مدعی شده است که برخلاف بایدن، ترامپ کسی است که برای برقراری نظم و قانون عمل می‌کند.ایالت ویسکانسین و دیگر نقاط آمریکا ظرف روزهای گذشته شاهد ادامه اعتراضات به خشونت پلیس و نژادپرستی بوده است. در همین رابطه، تیم بسکتبال"میلواکی باکس" در اعتراض به خشونت پلیس شامگاه چهارشنبه از انجام دیدار خود در پیکار جام حذفی در برابر"اورلاندو مجیک" امتناع ورزید.

همین موضوع باعث آن شد که سایر دیدارهای پیش‌بینی‌شده برای روز چهارشنبه اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا نیز برگزار نشوند.جورج هیل، یکی از ستاره‌های تیم"میلواکی باکس" در گفت‌وگو با سایت"آندیفیتد" گفته است: «ما از دست کشتن و بی‌عدالتی جانمان به لب رسیده است.»

پس از اعلام انصراف باشگاه"میلواکی باکس" از انجام دیدار خود در چارچوب رقابت‌های بسکتبال، سرنوشت جام حذفی بستکبال این کشور ناروشن اعلام شده است. کارشناسان حتی از احتمال انصراف بیشتر تیم‌ها و ایجاد اختلال در زمان‌بندی برگزاری این رقابت‌ها خبر داده‌اند.