جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شد بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یک دادگاه تجدیدنظر فدرال سال گذشته در حکم خود آورده بود که دبیرستان محل تحصیل گوین گریم با محروم کردن او از دسترسی به سرویس بهداشتی پسران مقررات وضع شده در راستای ممنوعیت رفتار تبعیض آمیز را نقض کرده است. مقامات آموزشی ویرجینیا از دیوان عالی ایالات متحده خواسته بودند که به درخواست آنها برای نقض حکم دادگاه تجدیدنظر رسیدگی کند. اما دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه با درخواست رسیدگی به این پرونده مخالفت کرد.

گوین گریم در واکنش به تصمیم عالی ترین نهاد قضایی آمریکا گفت: «خوشحالم که نبرد من برای به رسمیت شناخته شدن هویتم پس از این همه سال به پایان رسید.»او افزود: «نوجوانان تراجنسیتی باید بتوانند در آرامش از سرویس های بهداشتی استفاده کنند و از سوی مدارس یا منتخبان مردم تحقیر یا انگشت نما نشوند.» دولت فدرال آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما بخشنامه ای صادر کرد که در آن به مدارس دولتی دستور داده شده بود که به دانش آموزان اجازه استفاده از سرویس های بهداشتی و رختکن های ورزشی متناسب با هویت جنسیتی شان را بدهند. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ این بخشنامه را لغو کرد.

کشمکش بر سر دسترسی دانش آموزان تراجنسیتی به سرویس های بهداشتی مورد نظرشان به «جدال سرویس های بهداشتی» معروف شده است. این مساله طی سال های اخیر به یکی از منازعات حقوقی مهم بین لیبرال ها و محافظه کاران آمریکایی تبدیل شده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پس از ۵۵ سال؛ زن بدمینتون‌باز ایران در المپیک
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بحرین: در پانزده سال اخیر 3 تُن مواد مخدر از مبدا ایران توقیف شدسرتیپ عبدالرحمن صالح السنان، مدیر کل اداره تحقیقات و شواهد جنایی بحرین، گفت که طی پانزده سال گذشته حدود 3 تُن انواع مواد مخدر از مبدا ایران به بحرین، توقیف
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در مجلس ایرانطرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌ها در ایران امروز توسط نمایندگان مجلس این کشور در جلسه علنی بررسی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویمبلدون؛ بیست سال از پیروزی حماسی فدرر مقابل سمپراس گذشت - BBC News فارسیدر ویمبلدون ۲۰۰۱ یک نوجوان با استعداد مقابل قهرمان چند دوره اخیر مسابقات قرار گرفت. این بازی تبدیل به دیداری کلاسیک شد، تنها مسابقه رسمی که دو اسطوره تنیس جهان مقابل هم ایستادند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

‌پایگاه خبری در پاکستان از اخراج دستکم ۶۲۵ پاکستانی از ایران طی کمتر از دو هفته خبر دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تمجید علی خامنه‌ای از ابراهیم رئیسی و انتقاد تلویحی از شورای نگهبانعلی خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضائیه از عملکرد ابراهیم رئیسی در این قوه، تجلیل و آن را «جهادی، جدی، شبانه‌روزی، پرتلاش، پرانگیزه» دانست. خامنه‌ای دروغ میگوید کسیکه دستور میدهد اردوی مختلط دانشجویی که در کیش برگزار شده بود جلویش را بگیرند کسیکه دستور میدهد واردات خودرو آمریکایی حتی به منطقه آزاد ممنوع شود چطور نمیتواند جلوی خلاف قانون شورای نگهبان را بگیرد! حتی احمق ترین افراد هم حرفش را نمیپذیرند آقای سوت بلبلی و گاز گیر محسنی_اژه‌ای چهار خط تعریف و تمجید از شورای‌نگهبان را نمیبیند دو کلمه را میگوید انتقاد تلویحی! مصداق خبر انحرافی!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »