جهش ۲۰ درصدی قیمت برنت پس از حملات نفتی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جهش ۲۰ درصدی قیمت برنت پس از حملات نفتی قیمت نفت روز دوشنبه در واکنش به حملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی که معادل پنج درصد از عرضه جهانی را مختل کرد، جهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۱۹.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۱ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید که بزرگترین افزایش قیمت اواسط معاملات از ۱۴ ژانویه سال ۱۹۹۱ به این طرف بوده است. قرارداد ماه آتی نفت برنت پنج دلار و ۹۸ سنت یا ۹.۹ درصد نسبت به معاملات روز جمعه افزایش پیدا کرد و به ۶۶ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید.

عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت جهان است و حمله به تاسیسات پالایش نفت آرامکوی سعودی در ابقیق و میدان نفتی خریص تولید این کشور را به میزان ۵.۷ میلیون بشکه در روز کاهش داده است. آرامکو زمان مشخصی را برای ازسرگیری تولید کامل نفت اعلام نکرده است. یک منبع آگاه صنعتی نیز به رویترز گفت: صادرات نفت عربستان سعودی هفته جاری روال عادی خود را سپری خواهد کرد زیرا این کشور از مخازن بزرگ خود نفت برداشت می‌کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد وی با برداشت نفت از ذخایر نفت استراتژیک آمریکا در صورت نیاز موافقت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/06/24- اخبار بازار - اخبار تسنیم - Tasnim«قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز» سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۴ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/23- اخبار بازار - اخبار تسنیم - Tasnim«قیمت طلا، سکه امروز» قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شرایط برای جهش نهایی در اقتصاد آماده است/ انتخابات اسفند با رقابت‌ومشارکت حداکثری برگزار می‌شودرحمانی فضلی: انتخابات اسفند با رقابت‌ومشارکت حداکثری برگزار می‌شود اکنون شرایط برای جهش نهایی در بخش اقتصاد آماده است به همین دلیل فشار بر ما زیاد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهش ۷۲۰ درصدی بهای مسکن در ۱۰سال؛ فراز و فرود گرانی در مناطق تهرانمتوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۸ برابر شده و با ۷۲۰ درصد افزایش از یک میلیون ۵۹۶ هزار تومان به حدود سیزده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش مثبت بازار ایران به حمله حوثی‌ها؛ قیمت دلار کاهش یافتیک روز پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان که موجب کاهش ۵.۷ میلیون بشکه‌ای تولید این کشور شد، بازار ارز ایران بی‌تفاوت به افزایش تنش در خلیج فارس و امیدوار به افزایش تقاضای نفت ذخیره شده ایران به افت قیمت دلار تن داد. الکی نگو امروز 200 رفت بالا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیش‌بینی کارشناسان انرژی: قیمت نفت افزایش زیادی خواهد یافت | DW | 15.09.2019پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تولید نفت در این کشور به میزان نصف کاهش یافته است. به نظر کارشناسان انرژی این موضوع می‌تواند قیمت نفت را در بازارهای انرژی به میزان زیادی افزایش دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »