جهانگیری: صادرات ایران به افغانستان از کل اتحادیه اروپا بیشتر است

11/09/1398 07:35 ب.ظ

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه ضمن تایید اثرگذاری تحریم های نفتی آمریکا مدعی شد که فروش نفت ایران با وجود کاهش ولی از طریق روش‌هایی همچنان ادامه دارد جزئیات بیشتر🔽

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه ضمن تایید اثرگذاری تحریم های نفتی آمریکا مدعی شد که فروش نفت ایران با وجود کاهش ولی از طریق روش‌هایی همچنان ادامه دارد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه ضمن تایید اثرگذاری تحریم‌های نفتی آمریکا مدعی شد که فروش نفت ایران با وجود کاهش ولی از طریق روش‌هایی همچنان ادامه دارد.

معاون اول رئیس جمهوری ایران هدف آمریکا از وارد آوردن فشار اقتصادی به ایران را شکل‌گیری اعتراض‌های اجتماعی به قصد فروپاشی جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و گفت: «آمریکایی‌ها نفت را تحریم کردند، اما نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند ولی به هرحال با فشاری که وارد کردند حتی کشورهای دوست ایران هم که جزو نزدیک‌ترین کشورها در ارتباط با ما هستند جرات اینکه از ما نفت بخرند را تقریبا ندارند.»

آقای جهانگیری با بیان این که «درآمدهای حاصل از فروش نفت کم شده» است، افزود: «نمی‌خواهم عدد صادرات نفت دو سال اخیر را بگویم چون ممکن است برخی در بیرون از کشور ابراز خوشحالی کنند ولی ما موفق شدیم مقاومت کنیم.»

او تایید کرد ایران برای این که بتواند به فروش نفت خود ادامه دهد به روش‌های دیگری متوسل شده، روش‌هایی که او توضیحی در مورد آنها نداد ولی در عین حال یادآور شد که در هشت ماه نخست سال ۹۸ صادرات غیرنفتی ایران به ۸۸ میلیون تن، معادل ۲۷ میلیارد دلار رسیده که با وجود رشد وزنی شاهد کاهش ارزش بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

فوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاجفوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاج به غیر از علیرضا بیرانوند، کتایون خسرویار، مربی ‌پیشین تیم دختران زیر ۱۹ سال ایران که نامزد دریافت جایزه بهترین مربی زن سال آسیا است در هنگ کنگ حضور یافته است.

گفت‌و‌گوی اختصاصی ایران وایر با یکی از بستگان «سجاد رضایی»؛ از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸حكومت مدعي مردم خودشون تير اندازي كردن وباعث كشته شدن هموطنان شدن اما موضوع اينجاس اگر كسي سلاح داره چرا بايد انو ب سمت بقيه معترضا مثل خودش بگيره ن سمت مامور سركوبگر ك دشمن اصلي مردمه

جهانگیری: کشورهای دوست هم جرات خرید نفت ایران را ندارندمعاون اول رئیس جمهوری ایران اعلام کرد فشارهای تحریمی آمریکا نتوانسته فروش نفت خام ایران را صفر کند اما با فشاری که ایجاد کرده است حتی کشورهای دوست ایران هم جرات ندارند نفت بخرند. - خبرگزاری آناتولی Just_turk_turan بهتر

جهانگیری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ندارند | DW | 02.12.2019معاون اول رئیس‌ جمهوری ایران بار دیگر از رونق اقتصادی و چشم اندازهای روشن خبر داده ولی در همین حال گفته که کشورهای دوست و همسایه نزدیک ایران هم جرات نمی‌کنند از ایران نفت بخرند. کصخله ایران مگد دوست هم داره؟ ان کشورهای به اصطلاح دوست دنبال منافع مالی خودشان هستند مگه کشورهای دوست ایران پول هم دارن؟اسم خیلیاشونو 90 درصد مردم جهان نشنیدن

صادرات گاز ایران؛ یک سر و هزار سوداتا زمانی که تحریم وجود دارد عملا امکانپذیر نیست نه افزایش تولید، نه امکان ورود به بازار اروپا داشته باشیم.

ادامه ارسال گزارش‌های تکان‌دهنده از اعتراضات اخیر در ایرانبا گذشت حدود دو هفته از اعتراضات سراسری در ایران که به علت گرانی ناگهانی بهای بنزین آغاز شده بود، ارسال و انتشار تصاویر جدید از ابعاد این اعتراضات و سرکوب خشن آن از سوی ماموران امنیتی و انتظامی ادامه دارد. این در حالی است که بنابر گزارش‌ها هنوز اینترنت در مناطق وسیعی از این کشور چون استان‌های جنوبی خوزستان و سیستان و بلوچستان قطع است و تصاویر محدودی از این مناطق مخابره شده است. دهنتون آسفالت شد از اضافه کاری ولی بازم هیچ گوهی نتونستید بخورید 🍆 😂😂 سر کارید ملت الان خوابند چهار تا توییت مزخرف برداشته منبع یه خبر زده که اشتباهات املایی داره تیتر زده گذارشات رسیده. گذارشات از کجا رسیده!؟ از تویتر!؟