جهان امروز؛ ۲۸۰ میلیون مهاجر و ۹۰ میلیون آواره‌

13/10/1400 12:56:00 ب.ظ

تعداد آواره‌های جهان در پایان سال ۲۰۲۰ دست‌کم ۸۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برآورد شده است. نهاد دنبال‌کننده پناهجویان ناپدید شده اعلام کرده است از سال ۲۰۱۴ تا پایان بهار سال ۲۰۲۱، ۴۵هزار و ۸۴۳ مهاجر در مسیر پناهجویی ناپدید شده‌اند. اطلاع_رسانی aidaghajar

اعلام کرده است ۸۹ میلیون و ۴۰۰ هزار انسان در حال حاضر در جهان به دلایل مختلف آواره شده‌اند.

این آمار آواره‌های داخلی و بین‌المللی را بیان می‌کند و از سوی دیگر، نمی‌تواند گویای وضعیت تمام پناهجویان باشد؛ چراکه تنها شامل افرادی می‌شود که درخواست پناهندگی‌ یا آوارگی‌ آنان در سازمان ملل ثبت شده است. می‌توان هزاران نفر دیگر را به این آمار افزود که نه هویتی از آن‌ها وجود دارد و نه حتی درخواست‌ و شرایط‌ آنان به ثبت رسیده است. آن‌ها در خاک خود آواره هستند یا میان مرزها در تلاش‌اند تا خود را به مقصدی که می‌خواهند برسانند؛ حتی اگر اتحادیه اروپا در تابستان ۲۰۱۸ به این نتیجه رسیده باشد که پناهجویان حق انتخاب مقصد خود را ندارند.

در این میان ۵۵ میلیون انسان در کشورهای خود آواره شده‌اند که ۴۸ میلیون نفر از آن‌ها به خاطر منازعات بین‌المللی و خشونت آواره هستند و ۷ میلیون نفر به خاطر بلایای طبیعی مثل زلزله، سیل و … این آمار نسبت به سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۴ میلیون انسان بیشتر را در بر می‌گیرد.

اظهارات وقتی این آمار را جزیی‌تر و در مقایسه با دو دهه قبل قرار می‌دهیم، شاید فاجعه آوارگی مردمان جهان وضوح بیشتری داشته باشد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کشورهای جهان چگونه به استقبال سال ۲۰۲۲ میلادی رفتند؟پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، هرساله جشن سال نوی میلادی بیش از ۲ میلیون نفر را به ساحل کوپاکابانای شهر ریو در برزیل می‌کشاند. اما در سال ۲۰۲۰ به همین دلیل هیچ جشنی برگزار نشد و امسال نیز کنسرت زنده‌ای وجود نداشت و موسیقی از بلندگوها پخش می‌شد. حالاکاری نداریم بعلت بی عرضگی مامردم ایران وفلات ایران،در داخل هم مردم ازتعویض سال نومیلادی خوشحالند!🤣ولی حوزه تمدنی ایران آنقدرگسترده است که اگرحکومتهای درستی داشتیم الان بایدنصف دنیاتغییرسال روبرمبنای تغییرسال شمسی ایرانی جشن میگرفتندکه علمی تره نه تولدیک شخص ویا..

رهبر کره شمالی سال ٢٠٢٢ را سال «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» توصیف کردکیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز جمعه ١١ دی گفت هدف کشورش در سال ٢٠٢٢ جهش اقتصادی و بهبود معیشت مردم در «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» است. درست مثل خامنه‌ای جاکش. این نام گذادی ها برای خودمون هم اشنا هستند مردم بدبخت کره شمالی این کشور کومونیستی با آش علف کوهی و یونجه و ماخی دودی شُده خود را سیر میکنند ماهی دودی شُده چرا!؟ زیرا مردم کره شُمالی اکثرا یخچال ندارند و در فقر مُطلق بسر میبرند و ناچار میباشند ماهی را دودی کُنند.با موشک‌اتمی خودشان را سیر کُنند

شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفتمرکز کرونای دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می‌گوید٬ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از زمان شروع همه‌گیری تقریباً در دو سال پیش تاکنون٬ از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

جهان به استقبال سال ۲۰۲۲ رفت؛ پاپ از «احساس گم شدن» در مدت همه‌گیری کرونا سخن گفتمردم در کشورهای مختلف جهان با اندوه برای جان باختگان و آنهایی که برای زنده ماندن در تلاشند و امید به پایان دادن به همه‌گیری کرونا، سال ۲۰۲۱ را پشت سر گذاشتند.

جشن‌های سال نو میلادی؛ از مسکو تا راس‌الخیمه و جاکارتا | DW | 01.01.2022مردم ده‌ها شهر دنیا با آتش‌بازی، شادنوشی و بهترین نیت‌ها به سال ۲۰۲۲ خیر مقدم گفتند. به امید جهانی بهتر، غلبه بر پاندمی، لغو محدودیت‌ها و عادی شدن کار و زندگی.

سال سخت روزنامه‌نگاران؛ ۴۵ نفر کشته و ٢٩٣ نفر زندانی شدندفدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران روز جمعه با انتشار گزارش سالانه خود از کشته شدن ۴۵ نفر از روزنامه‌نگار و کارکنان رسانه‌ها در ٢٠ کشور طی سال ٢٠٢١ خبر داد. ارباب شما هم‌ که دارد خود را هلاک می کند تا ASSANGE را گرفته و‌ به امریکا اورد؛ تا لابد مثل جفری ایپستین وی را در زندان «خودکشی» مصلحتی دهد؛ تا به جزای رو‌ کردن برای عموم برخی جنایات و‌ دیگر دسیسه بازی های این ها (که به شما مسخره های چاق گشته به عنوان خبرنگار جیره میدهند)، برسد