جهان به استقبال سال ۲۰۲۲ رفت؛ پاپ از «احساس گم شدن» در مدت همه‌گیری کرونا سخن گفت

11/10/1400 08:52:00 ب.ظ

مردم در کشورهای مختلف جهان با اندوه برای جان باختگان و آنهایی که برای زنده ماندن در تلاشند و امید به پایان دادن به همه‌گیری کرونا، سال ۲۰۲۱ را پشت سر گذاشتند.

مردم در کشورهای مختلف جهان با اندوه برای جان باختگان و آنهایی که برای زنده ماندن در تلاشند و امید به پایان دادن به همه‌گیری کرونا، سال ۲۰۲۱ را پشت سر گذاشتند. در اروپا، برج ایفل در پاریس و ساعت بیگ بن در لندن که همیشه از نمادهای مهم این مراسم بوده‌اند امسال...

در اروپا، برج ایفل در پاریس و ساعت بیگ بن در لندن که همیشه از نمادهای مهم این مراسم بوده‌اند امسال بدون آتش‌بازی به استقبال سال نو رفتند. آلمان سال نو را بدون آتش بازی سنتی در برلین پایتخت جشن گرفت. ساکنان سیدنی استرالیا با برگزاری مراسم آتش‌بازی در حاشيه بندرگاه شهر آغاز سال ۲۰۲۲ را جشن گرفتند.

آتش بازی سال نو ۲۰۲۲ در سیدنی، استرالیا در اوکلند، پایتخت نیوزیلند، برخلاف معمول مراسم آتش بازی برگزار نشد. در اکثر کشورهای آسیای شرقی که بعد از سیدنی شاهد غروب آفتاب در آخرین روز سال ۲۰۲۱ بودند مراسم ویژه‌ای برگزار نشد.

در کره جنوبی مراسم سنتی به صدا درآوردن زنگ در حوالی نیمه‌شب برای دومین سال پیاپی لغو شد و دولت این کشور اعلام کرد که محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع امیکرون دو هفته دیگر ادامه خواهد یافت. برگزاری جشن در مرکز تفریحی شهر توکیو نیز لغو شد و نخست‌وزیر آن کشور با انتشار پیامی از مردم خواست حتما ماسک بزنند و از برگزاری تجمعات بزرگ خودداری کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حقیقت‌های تلخ از «زهرا سعیدی»؛ نقش‌هایی که فروشی‌اند!/ ماجرای فوتِ مادرِ «ستایش»- فیلم گفت و گو تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مهم‌ترین رویدادهای سیاسی منطقه و جهان در سال 2021🛑 مهم‌ترین رویدادهای سیاسی منطقه و جهان در سال 2021 اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا، انتخابات ریاست جمهوری در ایران، تحولات مربوط به فلسطین، سوریه، لیبی و عراق از مهم‌ترین رویدادهای خبری منطقه خاورمیانه و جهان در سال 2021 میلادی بودند.

تحویل سال نو میلادی در ۲۶ منطقه زمانی جهان⭕️سال نو مبارک نیوزیلند! مردم اوکلند با مراسم آتش‌بازی تحویل سال ۲۰۲۲ را جشن می‌گیرند درباره تحویل سال نو میلادی در ۲۶ منطقه زمانی جهان بیشتر بخوانید: در یوتیوب یورونیوز فارسی تماشا کنید🔽 سال مرد.م مسیحت ميبيند داوود میلاد پسر کرد.ستان آسمان ⬛📗🌍👁👁🔴س⭐

جشن آغاز سال ۲۰۲۲ در کشورهای گوناگون جهان | DW | 31.12.2021درحالی‌ که در جزایر اقیانوس آرام، نیوزلند و سیدنی جشن سال نو میلادی برگزار شد، در بسیاری از کشورهای دنیا با توجه به گسترش سویه‌های جدید ویروس کرونا خبری از برگزاری پارتی‌، جشن‌ ویژه و یا آتش بازی نخواهد بود.

صحنه‌های به یاد ماندنی ورزش زنان ایران در سال ۲۰۲۱ | DW | 31.12.2021ورزش زنان ایران شاهد لحظات موفقیت‌آمیز، شاد و تاریخی درسال ۲۰۲۱ بود. از حضور ۱۲ زن ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو گرفته تا مدال‌آوری در وزنه‌برداری و حضور تیم ملی هندبال زنان در جام جهانی ۲۰۲۱ اسپانیا.

رئیس جمهوری تایوان در نخستین سخنرانی سال نو از چین خواست به «ماجراجویی نظامی» پایان دهداز سوی دیگر، شی‌جین پینگ، رئیس جمهوری چین نیز در سخنرانی سال نو خود بر موضع کشورش تاکید کرد و «اتحاد و یکپارچگی کامل میهن» را آرزوی مشترک مردم چین و تایوان دانست. حتی به دو دقیقه هم نمی رسد، اما به بهترین شکل کاسبان تحریم را رسوا کرد! ' بهتره كه لُقمه قد دهانت بگیري ' حالا بایستي يه كسي مخلصانه نصیحت اين خرگوش خانم بحساب رئيس جمهور تايوان کنه و بگه براش اینقدر در برابر اژدهاي چیني قد علم نكنه چونکه اگر از طورش دررفت اول آمریکاي بيغيرت فرار کرده از افغانستان میخوره وبعدش هم تايوان قوت ميده

پیام تبریک سال نو پوتین به بایدن در آستانه تماس تلفنی | DW | 30.12.2021ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در آستانه گفت‌وگوی تلفنی با جو بایدن همتای آمریکایی خود سال نو میلادی را به او تبریک گفت. محورهای گفت‌و‌گوی سران آمریکا و روسیه بحران اوکراین و نیز مذاکرات احیای برجام در وین است.