جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی هرگز قادر به پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

04/08/2020 04:07:00 ق.ظ

یک عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد رژیم صهیونیستی هرگز قادر به کسب پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل), جنبش جهاد اسلامی

یک عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین: صهیونیست‌ها هرگز قادر به پیروزی مقابل مقاومت نیستند استراتژی جهاد اسلامی، شعله‌ور نگه داشتن جبهه نبرد با دشمن از طریق مقاومتی است که هزینه‌های اشغالگری را افزایش می دهد

یک عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد رژیم صهیونیستی هرگز قادر به کسب پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود.

به نقل از پایگاه خبری العهد، «ولید القططی» از اعضای دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی در تحقق پیروزی و طولانی کردن نبردها با مقاومت فلسطین عاجز است.وی تصریح کرد استراتژی جهاد اسلامی، شعله ور نگه داشتن جبهه نبرد با دشمن از طریق مقاومتی است که هزینه های اشغالگری را افزایش می دهد.

القططی گفت اشغالگران با وجودی که زرادخانه عظیمی از تسلیحات را در اختیار دارد، ولی اراده نبرد و پیروزی را در اختیار ندارد.وی تاکید کرد ما بر اراده مقاومت و ملت فلسطین در نبرد خود با اشغالگران تکیه می کنیم و تنها با تکیه بر این دو عامل به پیروزی خواهیم رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

یک اعتراض مجازی دیگر علیه بی‌عدالتی در جمهوری اسلامی؛ «کولبر نکشید»

رضا اسلامی؛ حقوقدانی که جرمش تدریس حاکمیت قانون در دانشکده حقوق است

ریچارد گُلدبِرگ: تحریم شدن توسط جمهوری اسلامی «یک نشان افتخار تازه» استریچارد گُلدبِرگ: تحریم شدن توسط جمهوری_اسلامی «یک نشان افتخار تازه» است آقای گُلدبِرگ در حساب توئیتر خود نوشت: «من امروز یک نشان افتخار تازه کسب کردم: تحریم شدن توسط ایران به خاطر هماهنگ کردن کارزار فشار حداکثری دونالد ترامپ.»

تاریخچه آدم‌ربایی یک حکومت؛ آیا جمهوری اسلامی جمشید شارمهد را ربوده است؟

کشف دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل در لبنان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimکشف دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل در لبنان خبرگزاری رسمی لبنان: یک دستگاه جاسوسی و شنود رژیم صهیونیستی در منطقه کفرحونه در جزین واقع در جنوب لبنان کشف شد

کاخ سفید: انتخابات را که با پیروزی ترامپ همراه خواهد بود در روز مقرر برگزار می‌کنیم- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimکاخ سفید و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با هدف پایان دادن به اعتراض‌ چهره‌های تاثیرگذار حزب دموکرات نسبت به طرح تعویق انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اعلام کردند که این انتخابات به طور قطع روز 3 نوامبر(13 آبان) برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، «ولید القططی» از اعضای دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی در تحقق پیروزی و طولانی کردن نبردها با مقاومت فلسطین عاجز است.اند .اسلامی «اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی» اتهامی است که می‌تواند تا ۱۰ سال زندان در پی داشته باشد درصورتی‌که پرونده رضا اسلامی با همین کیفیت به دادگاه ارسال شود، برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی یک حقوقدان دانشگاهی بابت تدریس «اصول حاکمیت قانون» یعنی آنچه باید در دانشگاه حقوق به دانشجویان آموزش دهد، در معرض محکومیت قرار گرفته است.ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها ریچارد گُلدبِرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌های که به تازگی در سمت «ریچارد گلدبرگ» سرپرست مقابله با «سلاح‌های کشتار جمعی ایران» در شورای امنیت ملی آمریکا خدمت کرده است،‌ روز یکشنبه به اقدام دولت ایران در اعلام وضع تحریم‌هایی علیه او واکنش نشان داد.

وی تصریح کرد استراتژی جهاد اسلامی، شعله ور نگه داشتن جبهه نبرد با دشمن از طریق مقاومتی است که هزینه های اشغالگری را افزایش می دهد. القططی گفت اشغالگران با وجودی که زرادخانه عظیمی از تسلیحات را در اختیار دارد، ولی اراده نبرد و پیروزی را در اختیار ندارد. در ماه ژوئن نیز ۷ کولبر با تیراندازی مستقیم ماموران مرزبانی ایران جان باختند و ۱۷ نفر هم شدند . وی تاکید کرد ما بر اراده مقاومت و ملت فلسطین در نبرد خود با اشغالگران تکیه می کنیم و تنها با تکیه بر این دو عامل به پیروزی خواهیم رسید. حاکمیت قانون اصولی شامل چند اصل اساسی است که ممکن است در دانشکده‌های مختلف با اندکی تفاوت تدریس شود اما کلیت آن با یکدیگر شباهت دارد. عضو جهاد اسلامی اظهار داشت اشغالگران می توانند نوار غزه را ویران کنند، ولی هرگز قادر به پیروزی بر اراده مقاومت و ملت فلسطین نخواهند بود. اظهار مواضع پراکنده و بی‌نتیجه درباره مرگ کولبران درنتیجه سرمازدگی یا سقوط و یا سایر حوادث طبیعی و سکوت درباره تیراندازی به کولبران و کشتن عامدانه آنان. القططی تصریح کرد ما به عنوان مقاومت و ملت فلسطین باید به تقویت ایستادگی ذاتی، مقاومت و تقویت وحدت ملی فلسطین اهتمام نشان دهیم.» بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، یک مؤسسه پژوهشی مستقر در واشنگتن است که تمرکز آن بر سیاست خارجی و امنیت ملی قرار دارد.

از سوی دیگر ابوحمزه سخنگوی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد گردانهای القدس، تلاشهای گسترده برای ترور رزمندگان را ناکام گذاشته است. در آخرین نمونه، کمتر از ده روز پیش، سوم مرداد، حکم دادگاه جمعی از فعالان مدنی شهر بانه به آنان ابلاغ شد که سه سال پیش در شهریور ۱۳۹۶، مقابل فرمانداری بانه به‌صورت مسالمت‌آمیز و در اعتراض به کشتار کولبران تجمع کرده بودند. اصل اول حاکمیت قانون می‌گوید شهروندان باید بتوانند از عواقب قضایی نقض قوانین اطلاع کسب کنند اما حتی برای عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، قابل حدس نبوده که تدریس حاکمیت قانون که بخشی از برنامه درسی مورد تایید دانشگاه بوده، می‌تواند از سوی حکومت عملی غیرقانونی تلقی شود. بر اساس گزارش شبکه المیادین، وی خاطر نشان کرد هدف اساسی از تلاشهای اطلاعاتی دستگاه امنیتی گردانهای القدس، مصون سازی جبهه داخلی مقاومت و حمایت از امکاناتش است. . این جمع ۱۰ نفره که هرکدام بە تحمل سه ماه حبس، ٢٥ ضربە شلاق و پرداخت ٢٥ میلیون تومان جریمە محکوم شده‌اند، در تجمع اعتراضی مردم بانه به کشته شدن دو کولبر درنتیجه تیراندازی مستقیم نیروهای مرزبانی ایران کشته شده بودند، بازداشت شدند و پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شده بودند.