جن ساکی: روسیه خارج از برجام «کمک اضافی یا معافیت از تحریم‌ها» دریافت نمی‌کند

28/12/1400 06:10:00 ب.ظ

🔺جن ساکی: روسیه خارج از برجام «کمک اضافی یا معافیت از تحریم‌ها» دریافت نمی‌کند ▪️سخنگوی کاخ سفید، گفت روسیه در گذشته و در چارچوب اجرای برجام، نقش‌هایی در ارتباط با حفاظت از مواد هسته‌ای ایفا کرده و اکنون نیز یک «نقش اجرایی» خواهد داشت ⬇️ بیشتر بخوانید

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، شامگاه جمعه پیرامون تحریم‌های غرب علیه روسیه و نقش مسکو در توافق احیای برجام گفت روسیه مطلقا «هیچ کمک اضافی یا معافیت از تحریم‌ها» که خارج از برجام باشد، دریافت نمی‌کند. سخنگوی کاخ سفید پیرامون برخی گزارش‌ها مبنی بر احتمال خارج کردن سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی گفت مذاکراتی در این باره در جریان است که وی نمی‌خواهد وارد جزئیات آن شود.

به گفته خانم ساکی، اما وضعیت کنونی هیچ کمکی به ایمن کردن آمریکا نکرده و در حقیقت قدرت سپاه پاسداران افزایش یافته است.

همچنین، در ارتباط با تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای برجام، رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت توافقی که احتمالا در وین حاصل خواهد شد برای آمریکا هیچ چیز به ارمغان نخواهد آورد. به عقیده کوین مک‌کارتی، برجام احیا شده نه ساز و کار جدی برای بررسی فریب‌کاری حکومت ایران دارد، نه اهرم فشاری در برابر توسعه روابط تجاری این کشور با روسیه و چین دارد، نه جلوی حمایت ایران از تروریسم را می‌گیرد، و نه کمکی به مردم داخل ایران می‌کند.

دولت جو بایدن بارها تاکید کرده که تمرکز مذاکرات وین تنها بر روی برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از دسترسی تهران به توانایی ساخت سلاح هسته‌ای است. طبق برجام، آژانس بین المللی انرژی مسئول نظارت بر فعالیت های اتمی ایران و راستایی آزمایی پیروی تهران از تعهداتش را بر عهده دارد headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

شورای امنیت از روسیه خواست تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری در مورد اوکراین را اجرا کندکشورهای غربی در شورای امنیت از روسیه خواستند به تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری برای پایان دادن به جنگ علیه اوکراین عمل کند. - خبرگزاری آناتولی

دو مقام ارشد آمریکا: روسیه از درخواست ضمانت دست کشیده است/ توافق در وین نزدیک استیک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت، دو مقام ارشد دولت بایدن در جلسه‌ای محرمانه به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند کهحصول توافق در مذاکرات وین نزدیک است.

ایران در دوران کرونا از نظر قربانیان پرستاری «جزء اولین‌ کشورها در جهان» بوددبیرکل خانه پرستار ایران می‌گوید که در دوران کرونا، از نظر جان‌باختگان پرستاری، ایران جزء اولین‌ کشورها در جهان بوده است و ماهانه حدود ۳۰۰ نیروی متخصص در این حوزه مهاجرت کرده‌اند.

اوکراین: روسیه نزدیک به 1000 مزدور را از سوریه استخدام کرده استستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که ارتش روسیه حدود هزار نفر از نیروهای تحت فرماندهی رژیم بشار اسد در سوریه را به عنوان مزدور جنگی استخدام کرده است. - خبرگزاری آناتولی

اوکراین: روسیه باید از گروه ویژه اقدام مالی حذف شوداونقدر باید باید خواهید کرد آخرش روسیه یه بمب اتم خواهد زد وبایدها تبدیل به نبایدها خواهد شد!

دادگاه عالی ورزش حذف روسیه از جام جهانی را تایید کردحذف تیم ملی فوتبال روسیه از جام جهانی از سوی دادگاه عالی ورزش تایید شد.