جنیدی: منع قانونی برای حضور زنان در ورزشگاه وجود ندارد

16/06/1398 05:02 ب.ظ

جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهوری: هیچ گونه منع قانونی در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

همدان - ایرنا - معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: هیچ گونه منع قانونی در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد. وی ادامه داد: اصل در نظام حقوق اسلام و نظام حقوقی ایران بر «جواز» بوده و بر «منع» نیست یعنی اگر «نص» با استناد بر قانون اساسی به طور صریح منع نشده باشد اصل بر «جواز» آن است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکید کرد: درباره حضور بانوان در ورزشگاه هم در قانون منع صریح وجود ندارد و حتی برخی به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی استناد کردند.

جنیدی توضیح داد: در این مصوبه به سالن اختصاصی مردان یا زنان اشاره شده در حالی که ورزشگاه با ۱۰۰ هزار نفر گنجایش را نمی‌توان سالن خصوصی تلقی کرد.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

برادر نخست وزیر بریتانیا از حضور در کابینه و عضویت در پارلمان کناره‌گیری کردبرادر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از سمت خود در هیئت دولت این کشور کناره‌گیری کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، جو جانسون، برادر کوچکتر بوریس جانسون که در آستانه آغاز کارزار

اعلام حمایت سازمان ملل از گفت وگوهای دولت قانونی و شورای انتقالی یمن در سعودیمارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پنجشنبه 5 سپتامبر 2019 از گفتگوهای دولت قانونی یمن و

دادگاه عالی انگلستان: تصمیم دولت در تعلیق پارلمان بریتانیا قانونی استدادگاه عالی انگلیس و ولز، صبح جمعه اعتراض حقوقی علیه تصمیم دولت بریتانیا برای تعلیق یک ماهه فعالیت پارلمان را رد کرد.

پوتین حضور نظامی روسیه در تنگه هرمز را بعید ندانست- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimپوتین حضور نظامی روسیه در تنگه هرمز را بعید ندانست رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: با توجه به توسعه نیروهای نظامی و ناوگان نظامی-دریایی ما و بطور کلی از لحاظ نظامی-فنی حضور نظامی روسیه در منطقه تنگه هرمز مشکلی برای ما نخواهد بود

'انشاالله در مراسم رسمی انتقال قدرت امپراتور ژاپن حضور می یابیم'- خبرگزاری آناتولی

مجلس اعیان بریتانیا منع برکسیت بدون توافق در موعد مقرر را تأیید کردنخست وزیر بریتانیا از این پس قادر نخواهد بود آن چنان که تا پیش از این در نظر داشت اجرای بدون برکسیت در تاریخ مقرر یعنی نهم آبان آینده را بدون توافق عملی کند.

لعیا جنیدی روز شنبه در حاشیه کارگروه حقوق شهروندی در استانداری همدان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود اینکه نظر خود را در زمینه حضور بانوان در ورزشگاه بیان کرده‌ام اما برخی در این مورد کم مهری می‌کنند.

وی ادامه داد: اصل در نظام حقوق اسلام و نظام حقوقی ایران بر «جواز» بوده و بر «منع» نیست یعنی اگر «نص» با استناد بر قانون اساسی به طور صریح منع نشده باشد اصل بر «جواز» آن است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکید کرد: درباره حضور بانوان در ورزشگاه هم در قانون منع صریح وجود ندارد و حتی برخی به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی استناد کردند.

جنیدی توضیح داد: در این مصوبه به سالن اختصاصی مردان یا زنان اشاره شده در حالی که ورزشگاه با ۱۰۰ هزار نفر گنجایش را نمی‌توان سالن خصوصی تلقی کرد.

وی اظهار داشت: بنده فرد سیاسی نیستم و یک حقوقدان پایبند به اصول حقوقی هستم و به طور کامل بر اساس روش و منطق حقوق حرف می‌زنم که در این راستا و چارچوب قانونی که صراحت به منع حضور در ورزشگاه باشد وجود ندارد؛ بنابراین اصل بر «جواز» است.