جنگ اوکراین؛ شهر لیسیچانسک برای نبردهای خیابانی آماده می‌شود

28/03/1401 06:30 ب.ظ

در حالی که نیروهای اوکراینی در دونباس در شرق این کشور زیر آتش نیروهای روسی و جدایی‌طلبان طرفدار روسیه قرار دارند، گزارش‌ها نشان می‌دهد مسکو برای فتح شهر استراتژیک لیسیچانسک آماده می‌شود.

در حالی که نیروهای اوکراینی در دونباس در شرق این کشور زیر آتش نیروهای روسی و جدایی‌طلبان طرفدار روسیه قرار دارند، گزارش‌ها نشان می‌دهد مسکو برای فتح شهر استراتژیک لیسیچانسک آماده می‌شود. به گفته این مقام محلی بیش از ۵۰۰ غیرنظامی، از جمله ۳۸ کودک، در کنار سربازان اوکراینی در کارخانه بزرگ شیمیایی آزوت در سورودونتسک پناه گرفته‌اند. آقای گایدایی افزود: «آن‌ها نمی‌خواهند تخلیه شوند و فکر می‌کنند ماندن در آنجا امن‌تر است.

ما سعی کردیم با آن‌ها صحبت کنیم، اما آن‌ها نمی‌خواهند چنین کاری را انجام دهند.»

پیشتر در شهر لیسیچانسک در آن سوی رودخانه دونتس، یک حمله موشکی روسیه به «خانه فرهنگ» این شهر چهار تن از ساکنان محلی را که در آن پناه گرفته بودند کشت. روز جمعه سازمان ملل متحد وضعیت انسانی در سراسر اوکراین و به ویژه در شرق دونباس را «بسیار نگران‌کننده و رو به وخامت» خوانده بود.

جنگ اوکراین؛ آمریکا تسلیحات نظامی بیشتر به ارزش یک میلیارد دلار به اوکراین می‌فرستد لیسیچانسک، واقع در استان لوهانسک که قبل از جنگ ۱۱۵ هزار نفر جمعیت داشت، در حال آماده شدن برای نبردهای خیابانی احتمالی در صورت تصرف کامل سورودونتسک توسط نیروهای روسی است. headtopics.com

هرکشوریکه به امریکا وغربی ها وابسته باشد روزش همین است مثل افغانستان واوکراین.

شهربه شهر،سقوط...کم کم روی نقشه جهان...

ادامه مطلب:
euronews_pe »

باز هم تکرار میکنم من طرفدار روسیه نیستم ولی اوکراین هیچ شانسی در قبال روسیه ندارد . حتی اگر کل اروپا در جبهه جنگ با روسیه قرار بگیرند هیچ شانسی ندارند .حتی تحمل مورد هدف قرار گرفتن یک موشک اتمی را هم ندارند یاد verdansk افتادم دلم تنگش شد نه؟ CallofDuty

غلظت گرد و غبار در ۱۱ شهر خوزستان بیش از حد مجازغلظت گرد و غبار در ۱۱ شهر خوزستان بیش از حد مجاز اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: صبح امروز غلظت گرد و غبار در ۱۱ شهر خوزستان بیش از حد مجاز بوده است

عبادتگاه سیک‌ها در شهر کابل هدف حمله قرار گرفتگزارش‌ها از کابل، پایتخت افغانستان، حاکی از آن است که عبادتگاه سیک‌ها در منطقه کارته پروان این شهر هدف حمله قرار گرفته است. دست هندوها یا بودیستا یا مسیحیهای آمریکایی در کار است

تنش آبی در بیش از ۲۷۰ شهر ایران؛ شمار روستاهای نیازمند آبرسانی سیار افزایش یافتمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای سراسر کشور گفت که در حال حاضر، ۲۷۲ شهر ایران با مسئله «تنش آبی» روبه‌رو است و آب... یه،تفکری بالاتر از این بیشعورها داره این عملیات تخریبی رو انجام میده در رابطه با مشگل کم،آبی قصدو غرضی شیطانی این بت پرست ها رو ببری جنگل آمازون اونجا رو صحرای کربلا میکنن

افزایش سرقت تجهیزات ترافیکی شهر/ خسارت ۵۵ میلیاردی سارقان در سال گذشتهمدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره آمار خسارت سرقت تجهیزات ترافیکی معابر و بزرگراه‌های سطح شهر تهران و همچنین حوادث ناشی از سرقت تجهیزات، توضیحاتی ارائه کرد.

مساکن مهر‌ی که کلنگی شد،‌ تحویل نشد/ کم‌کاری شدید دستگاه‌های خدمات‌رسان شهر جدید هشتگرد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمساکن مهر‌ی که کلنگی شد،‌ تحویل نشد یکی از متقاضیان مسکن_مهر هشتگرد: سال ۹۰ در مسکن مهر هشتگرد ثبت‌نام کردم و قرار بود ۱۸ ماهه واحدم تحویل شود واحد مسکن مهرم فرسوده و کلنگی شده است، ۱۱ سال از عمر این واحد گذشته است

حوثی‌ها صدها کودک را در دوران آتش‌بس به خطوط مقدم فرستادندشبه‌نظامیان حوثی‌ به‌رغم توافق با سازمان ملل در آوریل گذشته برای توقف استفاده از کودک‌سربازان در نبردهای نظامی در جنگ داخلی جاری در یمن، همچنان این عملکرد

نبردها برای چندین هفته است که در ناحیه سورودونتسک و لیسیچانسک، دو شهر کلیدی برای کنترل دونباس متمرکز شده است. سرگوئی گایدایی، فرماندار این ناحیه، در پستی در کانال تلگرامی خود گفته است شهر سورودونتسک « «بمباران‌‌شده‌ترین مکان» در استان لوهانسک است و نبرد سختی در جریان است که در آن نیروهای روسی در حال گلوله‌باران کردن خانه‌ها و ویران‌کردن شهر هستند.

به گفته این مقام محلی بیش از ۵۰۰ غیرنظامی، از جمله ۳۸ کودک، در کنار سربازان اوکراینی در کارخانه بزرگ شیمیایی آزوت در سورودونتسک پناه گرفته‌اند. آقای گایدایی افزود: «آن‌ها نمی‌خواهند تخلیه شوند و فکر می‌کنند ماندن در آنجا امن‌تر است. ما سعی کردیم با آن‌ها صحبت کنیم، اما آن‌ها نمی‌خواهند چنین کاری را انجام دهند.»

پیشتر در شهر لیسیچانسک در آن سوی رودخانه دونتس، یک حمله موشکی روسیه به «خانه فرهنگ» این شهر چهار تن از ساکنان محلی را که در آن پناه گرفته بودند کشت. روز جمعه سازمان ملل متحد وضعیت انسانی در سراسر اوکراین و به ویژه در شرق دونباس را «بسیار نگران‌کننده و رو به وخامت» خوانده بود.

جنگ اوکراین؛ آمریکا تسلیحات نظامی بیشتر به ارزش یک میلیارد دلار به اوکراین می‌فرستد

لیسیچانسک، واقع در استان لوهانسک که قبل از جنگ ۱۱۵ هزار نفر جمعیت داشت، در حال آماده شدن برای نبردهای خیابانی احتمالی در صورت تصرف کامل سورودونتسک توسط نیروهای روسی است.

علیرغم برتری روسیه در دونباس مقاومت نیروهای اوکراینی امکان بازپس گیری مواضعی نظیر محله بیلوگوریوکا را، که در ماه مه توسط مسکو تصرف شده بود، برای آنان فراهم آورده است.

مقام‌های جدایی‌طلب در دونتسک به نوبه خود از گلوله‌باران و زخمی شدن متعاقب ده نفر سخن گفته‌اند. حملات موشکی صبح جمعه روسیه به میکولایف در جنوب اوکراین نیز حداقل دو کشته و بیست زخمی برجای گذاشته است.ارتش روسیه مدعی است که از زمان آغاز درگیری‌ها، دستکم ۷ هزار «مزدور خارجی» از ۶۴ کشور به اوکراین رسیده‌اند و نزدیک به ۲ هزار نفر از آن‌ها کشته شده‌اند. روز جمعه یک شبکه تلویزیونی دولتی روسیه ویدئویی از دو آمریکایی را پخش کرد که به عنوان داوطلب برای همراهی با نیروهای اوکراینی رفته بودند و چند روز از مفقود شدن آن‌ها می‌گذشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه تایید کرد که عکس‌ها و فیلم‌های دو شهروند آمریکایی «که گفته می‌شود توسط نیروهای نظامی روسیه در اوکراین به اسارت درآمده‌اند» رویت کرده است.

این مقام آمریکایی به خبرگزاری فرانسه گفت «ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم»، با این حال او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

پیشتر جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در پی مفقود شدن این افراد از شهروندان آمریکایی خواسته بود از سفر به اوکراین خودداری کنند.